Unikli spravedlivému trestu: Těmto 7 filmovým padouchům jejich zločiny prošly

22. 8. 2018 5 354×28 světlý/tmavý vzhled

Většina filmových padouchů je nakonec poražena a uvězněna, sesazena či vypuzena, pokud tedy vůbec přežijí. Stejně jako ve skutečném světě se ale i v tom fiktivním občas objeví šiřitelé zla, kterým jejich chování projde a ze střetnutí s hrdiny vyváznou v podstatě bez následků.

1) Podkopávač

Nejnověji je to případ vedlejšího padoucha Úžasňákových, Podkopávače. Ten v novém filmu vyloupí banku a vysaje z ní peníze, načež prchne únikovým vozidlem ze svého obřího vrtáku. Superhrdinské rodince se zločince nepodaří včas chytit a Podkopávač se tak pravděpodobně válí někde na Bahamách uprostřed hromady bankovek.

Je samozřejmě stále možné, že se po jeho stopě nakonec postavy přeci jen pustí v potenciálním sequelu a Podkopávač nakonec dostane, co si zaslouží, do té doby mu ale rozhodně patří místo na tomto seznamu.

2) Barakuda

Superpadouch ale není jediným pixaráckým záporákem, který unikl trestu. Dravá ryba barakuda, která sežrala matku Nema a všechny jeho sourozence, si také zaslouží zmínku. Od svého krvavého činu už se v sérii neukázala a pokud ji v hlubinách oceánu nesluplo něco většího, pravděpodobně vesele požírá rybí vajíčka dodnes.

Tváře, které odněkud znáte: 7 známých herců, kterých jste si v populárních filmech možná nevšimli

Co hůř, zhoršuje svému živočišnému druhu reputaci, neboť skutečné barakudy podle všeho vajíčka klaunů nejedí.

3) David

Android David spáchal celoplanetární genocidu, několikanásobnou vraždu a vytvořil bytost smrtící pro všechno živé. Zkrátka a dobře, má za sebou spoustu zločinů, které by ve většině filmů nezůstaly dlouho bez potrestání. Jenomže David si jednoduše přisvojí identitu dalšího androida Waltera a na loď s sebou vezme i svá zrůdná stvoření.

Pokud už Ridley Scott   nenatočí další díl své vlažně přijaté prequelové série, pokračování příběhu už nejspíš nikdy nebudeme znát a David definitivně unikne spravedlnosti.

4) Ozymandias

Ve světě Watchmen 89 % není hranice mezi dobrem a zlem zdaleka tak jasná jako v jiných filmech. Ozymandias ale mimo jiné odpálil bombu v centru New Yorku a do kategorie padouchů se tudíž rozhodně kvalifikuje. Později nicméně odhalí, že zabil miliony jen proto, aby zachránil miliardy.

Gladiátor 2 měl bojovat ve Vietnamu: 5 sequelů, které naštěstí nikdy nevznikly

Dr. Manhattan souhlasí s touto logikou a rozhodne se nechat svého bývalého kolegu z Watchmen jít. Smrt místo toho čeká Rorschacha, který by o takové nespravedlnosti nikdy nedokázal držet jazyk za zuby.

5) Dursleyovi

Poté, co Dudleyho napadne mozkomor, začne mít mladík ke svému bratranci Harrymu o něco zdravější vztah. To ale tak úplně neplatí pro jeho rodiče, manžele Dursleyovi. Ti svého synovce šikanovali, nechávali ho bydlet pod schody a dokonce mu i zatajili pravdu o smrti jeho rodičů.

Nikdy za to však nebyli nijak potrestáni, pokud tedy nebudeme počítat těch několik magických nehod, které provázely Harryho dospívání.

6) Lao Che

Záporák ze druhého Indiana Jonese 83 % otrávil titulního hrdinu v klubu Obi Wan a ten musel prchnout, aby zachránil holý život. Během toho zabil Laova syna Chena, otec ale vyvázl a Indymu a jeho přátelům se pomstil tak, že nechal nabourat jejich letadlo. Spravedlnost si ho ale nikdy nenašla.

Všimli jste si chybějícího herce v Indianu Jonesovi? Dalších 10 parádních filmových detailů

7) Stromboli

Podobně je na tom i Stromboli, který chtěl Pinocchia použít jako palivové dřevo. Navíc ho nutil k otrocké práci, nehledě na to, že byla dřevěná loutka tehdy prakticky ještě dítětem. Stromboli je tudíž bídák, leč potrestán za to nikdy nebude. Modrá víla sice osvobodila jeho vězně, nic ale padouchovi nebrání sehnat si jiného.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

Flashova sólovka je rozhodně potvrzena, uvedl představitel postavy Ezra Miller

22. 8. Aleš 409

Zabili ho vetřelec, terminátor i predátor. Bill Paxton si zahrál ve všech osmdesátkových hitech

9. 5. Aleš 360

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 316

Marty, musíme zpátky do budoucnosti! 10 skvělých filmů o cestování časem

14. 11. Aleš 299

Watchmen: Prezidenta Roberta Redforda si prý zahraje Robert Redford

26. 7. Aleš 254

Baelin's Route: Mrkněte na krátký film, který paroduje známá klišé z populárních videoher

Dnes Aleš

Jurský svět 3: Dočkáme se hned dvou dějových linek, Chris Pratt by se nebránil crossoveru

11. 6. Aleš

Marvel: Loki se ve čtvrtém Thorovi neukáže. Herec prozradil, co se postavě honilo hlavou před smrtí

10. 6. Aleš

Vikingové: Valhalla. Na Netflix zamíří pokračování známého seriálu, skočíme časem o 150 let

9. 6. Aleš

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 1115

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 751

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

25. 9. Aleš 517