Captain Marvel: Ukážeme nové fotky a vysvětlíme novinky okolo nadcházejícího filmu

7. 9. 2018 15 948×90 světlý/tmavý vzhled

Premiéra snímku Captain Marvel   je sice stále ještě daleko – superhrdinka by měla do kin dorazit až v březnu 2019 – zájem fanoušků o novou postavu je ale už nyní citelný. Podporuje jej zejména řada novinek, které se kolem nadcházejícího snímku rojí. Mnohé z nich se až dosud na náš web nedostaly, což dnes napravíme.

1) Inspirací bude Terminátor 2

Producent Kevin Feige  , který má celé univerzum Marvelu na starost, se nedávno nechal slyšet, že si bude Captain Marvel půjčovat z populárních akčních filmů z devadesátých let. To dává smysl, protože právě do tohoto období bude novinka příběhově zasazena. Jmenovitě byl zmíněn druhý Terminátor 91 %, legendární snímek Jamese Camerona  .

Captain Marvel: Nová superhrdinka bude nejsilnější z Marvelu. Povíme, jak přišla ke schopnostem

Feige konkrétně mluvil o všech těch cool pouličních bitkách a automobilových honičkách. Vysvětlil, že nutně nepůjde o inspiraci příběhovou, nýbrž spíše stylovou.

2) Brie Larson se zdráhala roli vzít

Captain Marvel ztvární ve filmu herečka Brie Larson  , které se dle jejích vlastních slov zpočátku do kostýmu moc nechtělo. Má totiž ráda anonymitu a zpravidla se snaží rozplynout do svých postav. Domnívá se také, že ji může role před tak širokým publikem limitovat do budoucna.

Názor prý Larson změnila poté, co si přečetla scénář a zalíbil se jí charakter Captain Marvel. Konkrétně se jí líbí, že hrdinka vždy říká, co si myslí a také jak se cítí. Marvel byl údajně vstřícný a poskytl jí dostatek času na rozmyšlenou.

3) Captain Marvel bude mít schopnosti od začátku

Neměli bychom údajně čekat klasický superhrdinský origin. Captain Marvel se bude inspirovat loňským Spider-Manem a začne v okamžiku, kdy už získala své schopnosti. Hrdinka se údajně vydá do vesmíru, aby se stala součástí týmu Starforce náležejícímu k rase Kree. K té patří například Ronan z prvních Strážců Galaxie 81 %, který se ve snímku ukáže také – roli si zopakuje Lee „Thranduil“ Pace  .

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Starforce povede velitel v podání Juda Lawa  . Ve snímku se dočkáme také klasických marvelovských padouchů skrullů, kteří umějí měnit podobu. Jejich vůdcem bude Talos, jehož ztvární Ben Mendelsohn  . Ten hrál v poslední době hlavního padoucha i v Rogue One 78 % a v Ready Player One 82 %.

4) Původ hrdinky se nemusí nutně držet přelohy

V komiksu pocházely schopnosti Carol Danvers z exploze speciálního zařízení, které změnilo její genetickou strukturu (přimíchalo do ní DNA již zmíněné rasy Kree). Herečka Brie Larson ale svou postavu označila přímo za napůl člověka, napůl Kree a nahrál tak množícím se spekulacím, že bude hrdinčin původ zjednodušen a Captain Marvel se stane prostě dítětem představitelů dvou živočišných druhů.

Precedens pro takový případ už existuje, neboť druzí Strážci Galaxie 80 % odhalili, že je hlavní hrdina Star-Lord míšencem člověka a nebešťana.

5) Shazam si z Captain Marvel možná udělá legraci

Možná jste slyšeli, že jméno Captain Marvel původně patřilo i jednomu z hrdinů konkurenčního DC. Byl jím Shazam, který se již brzy chystá do kin se svým vlastním snímkem. Později tvůrci změnili jméno na to současné, dodnes si ale občas někdo oba charaktery splete.

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Režisér David Sandberg proto uvedl, že bude nadcházející snímek   od DC používat pouze jméno Shazam. Naznačil ale, že si s původním jménem ve filmu užije trochu legrace, takže můžeme čekat nějaké vtipné šťouchnutí do konkurence.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: