Recyklované rekvizity: 7 snímků, které si půjčovaly zbraně, auta či kostýmy od svých předchůdců

11. 9. 2018 9 518×63 světlý/tmavý vzhled

Výroba rekvizit něco stojí, ať už jde o zbraně, vozidla či třeba kostýmy. Filmaři proto často využijí příležitosti a ve snaze ušetřit si něco vypůjčí od nějaké již ukončené produkce. Pár mimořádně zajímavých příkladů takovéto recyklace jsme shromáždili v dnešním článku. Začneme rovnou extrémně populárním superhrdinským vesmírem MCU.

1) AV-8B Harrier II

Tento bojový letoun jsme mohli poprvé vidět v akčním snímku s Arnoldem Schwarzeneggerem   Pravdivé lži 79 %. James Cameron   ale nebyl jediný, komu padl model smrtícího stroje do oka. Joss Whedon   nechal Harrier přemalovat a využil ho v prvních Avengerech 83 %, kde do něj Thor kladivem srazí útočícího Hulka.

2) Kulomet M134

I Cameron sám si ale vypůjčil jeden kousek vojenské výzbroje, konkrétně rotační kulomet M134, který se poprvé objevil v původním Predátorovi 86 %. Arnold Schwarzenegger si tou samou zbraní zastřílel v druhém Terminátorovi 91 %, tím ale její historie neskončila. Našla si totiž cestu i do Predátorů 65 % z roku 2010.

3) Létající policejní auto

Pamatujete si létající policejní auta z prvního Blade Runnera 77 %? Režisér Ridley Scott   chtěl prý po skončení natáčení nechat všechny rekvizity zničit, jeden vůz ale tomuto osudu unikl. Ukázal se ve druhém díle série Návrat do budoucnosti 86 %, kde parkoval před jedním z domů v Martyho čtvrti. Tvůrci jej pro tuto příležitost nechali přebarvit.

4) Antická výzbroj

Zbraně a zbroje z velkofilmu Troja 73 % jste mohli zahlédnout i v dalších hollywoodských produkcích jako je třeba 300: Bitva u Thermopyl 78 % Zacka Snydera   nebo Alexander Veliký 64 %. Fandové si toho všimli dokonce ještě před vydáním Třístovky na discích DVD a Blu-ray a od obchodníka s rekvizitami následně zjistili, že jde o běžnou praxi a třeba výzbroj z Království nebeského 72 % používal fantasy snímek Eragon 48 %.

5) Raimiho 1973 Oldsmobile Delta 88

Podpisem režiséra Sama Raimiho   je žlutý automobil 1973 Oldsmobile Delta 88, který zahlédnete skoro ve všech jeho filmech. Raimi ho propašoval nejenom třeba do všech tří dílů Spider-Mana, nýbrž dokonce i do westernu Rychlejší než smrt 69 %. Nechal na něj ale připevnit speciální vagon, aby auto nešlo poznat.

6) Futuristická výbava

Zbroj poprvé použitá ve snímku Hvězdná pěchota 76 % si později našla cestu do seriálu Josse Whedona Firefly 88 %. Navíc ji nechal režisér Tim Burton   upravit pro potřeby opičích válečníků ze své verze Planety opic 59 %. Tam si jí ale už sotva všimnete, neboť je změněná takřka k nepoznání.

7) Zlatá modla

Soška, kterou nalezl Indiana Jones v úvodu scého prvního filmu, se ve filmovém světě rychle proslavila. Letos se objevila ve snímku Solo: Star Wars Story 75 % v kolekci gaunera Drydena Vose, důležitou roli pak dostala ve filmu Sand Pirates of the Sahara… který můžete zhlédnout ve filmu Majestic  . Ano, skutečně jde o snímek vložený do snímku jiného, tak trochu na způsob toho, co dělá Počátek 89 % se sny.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

Fanoušci chtějí druhou Alitu, bojují za pokračování na sociálních sítích

7. 2. Aleš 51213

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 141199

Spider-Man je oficiálně zpět v MCU, třetí film vznikne ve spolupráci Sony a Marvelu

27. 9. Daniel 51043

Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

29. 4. Aleš 2859

Zemřel herec Peter Mayhew, představitel Chewbaccy ze Star Wars

3. 5. Aleš 1822

Star Wars: Jaké se stane člen Řádu Jedi mistrem? Nedávná kniha to konečně důkladně vysvětlila

Dnes Aleš

Pán prstenů: Představitel Sama Křepelky odhalil, která scéna je pro něj nejdojemnější

Včera Aleš 27

Wonder Woman: Režisérka prozradila něco málo o chystaném spin-offu věnovaném Amazonkám

Včera Aleš 21

Harry Potter: Myslel jsem, že mě každým dnem vyhodí, vzpomíná režisér na natáčení Kamene mudrců

Včera Aleš 35

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 18751

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 5347

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

25. 9. Aleš 9606