Tohle DVD jste asi koupit nechtěli: 7 filmových vykrádaček, které mátly podobnými názvy

12. 9. 2018 5 733×20 světlý/tmavý vzhled

Před nějakou dobou jsme věnovali obsáhlý článek produkci společnosti The Asylum, která se specializuje na takzvané mockbustery. Jde o vykrádačky slavnějších filmových značek, které se tváří jako populární film a spoléhají se na to, že si je někdo splete při nákupu disků DVD. I v tomto odvětví filmařiny ale existuje konkurence a The Asylum nejsou na trhu ani zdaleka jediní.

1) Ocelový muž

Asi vám ani nemusíme vysvětlovat, na které značce se snaží přiživit snímek Iron Hero 11 % studia Midnight Releasing. Ten na disky DVD dorazil v roce 2008 – samozřejmě „shodou okolností“ právě v době, kdy kina vítala o poznání známější snímek Iron Man 81 %. Do Česka tento klenot kinematografie dorazil už o rok později a vysloužil si hezké 87. místo v kategorii nejhorších filmů na ČSFD.

Žraločí tornádo, vlastní Dunkerk a ukradení hobiti. V The Asylum točí brak, ale umějí ho prodat

Jediný kritik, který se snímek odvážil negativně ohodnotit na serveru Rotten Tomatoes, prý hodlá předstírat, že Ocelový muž nikdy nevznikl. Film mimochodem pod změněným názvem Metal Man vyrazil na DVD ještě i podruhé, totiž když do kin přišel Iron Man 2 73 %. Tomu teprve říkáme drzost!

2) Aliens vs. Avatars

Od premiéry Avatara 82 % už uplynulo skoro desetiletí a pokračování na sebe stále ještě nechá notnou chvíli čekat. Možná i proto se rozhodli tvůrci z Tomcat Films už v roce 2011 natočit veledílo 7 %, které si ale snad se sequelem ke snímku Jamese Camerona   spletl jen málokdo. Název filmu samozřejmě těží i z popularity další populární sci-fi série Vetřelec.

3) Chop Kick Panda

Úspěšný animák Kung Fu Panda 75 % vyplodil tolik napodobenin, že jsme je skoro určitě ani nenašli všechny. Musíme se ale přiznat, že nás Chop Kick Panda   se svými humory ohledně jistého citátu ze Star Wars docela pobavila.

Co všechno můžete pojmenovat po filmové postavě? Zvíře, planetku, nemoc nebo raketoplán

Na Legend of Kung Fu Rabbit   ale opravdu odvahu nemáme a brazilského snímku The Little Panda Fighter o pandě, která chce být paradoxně tanečníkem, jsme takézůstali ušetřeni.

4) Mac a já

Uběhlo šest let od premiéry snímku E.T. - Mimozemšťan 83 % a do kin vyrazil další návštěvník z kosmu jménem Mac 54 %. Od staršího kolegy si vypůjčoval, kde mohl a spoustu diváku rozzlobil i okatým product placementem řetězce McDonald's a sladké limonády Coca-Cola. Vysloužil si tak kulatých 0 % na serveru Rotten Tomatoes.

5) Braver

Ani animovaná Rebelka 75 % od Pixaru neunikla levným klonům. Prvním z nich je film Braver studia Brightspark Productions, který jednoduše přidal k originálnímu názvu filmu písmeno r a změnil příběh tak, že vyprávěl o cestě princezny, která ztratila paměť, zpátky ke královskému dvoru. Indický film Super K se zase rozhodl v USA změnit titulek na Kiara the Brave, aby se na úspěchu slavnějšího animáku také trochu přiživil.

6) Zombie Massacre

Snímek Zombie Massacre 33 % produkoval německý režisér Uwe Boll  , tvůrce spousty nechvalně proslulých videoherních adaptací. Sám si také zahrál roli amerického (!) prezidenta. To snad stačí k tomu, abychom ve vašich očích film zcela zdiskreditovali. Možná se ale ptáte, jak si jej někdo mohl splést se snímkem Světová válka Z 75 %, který vidíte napravo? Inu, Zombie Massacre šel do Spojeného království pod názvem Apocalypse Z.

7) Bug Bites: An Ant's Life

A to úplně nejlepší nakonec. Na samém úsvitu 3D animovaných filmů se rozpoutaly spory mezi Pixarem a tvůrci jeho Života brouka 75 % na jedné straně a studiem DreamWorks a Mravencem Z 78 % na straně druhé. Vykrádačka Bug Bites: An Ant's Life se stala tím třetím, co se opodál směje a titulek si složila ze jmen obou konkurenčních snímků. Tak se to dělá.

Megamysl a Já, padouch. Drtivý dopad a Armageddon. Nápadně podobné filmy, co vyšly krátce po sobě

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 131195

Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

29. 4. Aleš 857

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 10728

Avengers Endgame trailer je tady. Tony Stark umírá ve vesmíru, Hawkeye se vrací

7. 12. Aleš 577

Avengers se připravují na cestu do kvantové říše. Druhý trailer na Endgame dorazil

14. 3. Aleš 1538

Loki: V nadcházejícím seriálu dostane bůh klamu zpátky svou nejmocnější zbraň, naznačuje tweet

Dnes Aleš

Star Wars: Vzestup Skywalkera se stal nejhůř přijatou epizodou, meč Kyla Rena inspiroval plakát

Dnes Aleš

Jak Voldemort nemohl zabít Harryho: Vysvětlíme, proč oba čarodějové měnili své hůlky

Dnes Aleš

Marvel: War Machine prý může dělat cokoli. Pořád nevíme, zda v Black Widow čekat Tonyho Starka

Včera Aleš 28

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

25. 9. Aleš 7604

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 4331

Avatar 2 ukázal fotku mateřské lodi Sea Dragon, natáčení je pro letošní rok u konce

2. 12. Aleš 36