Marvel: Disney poslal Black Panthera do všech kategorií oscarového klání

12. 9. 2018 4 701×105 světlý/tmavý vzhled

Studio Disney se rozhodlo poslat svůj letošní hit Black Panther 69 % do boje o Oscary. Jak připomíná server Screen Rant, stalo se tak přesto, že superhrdinské filmy zpravidla nemívají při udílení cen Akademie větší úspěch. Když už vyhrávají, pak zpravidla „jenom“ Oscara za vizuální efekty (jako Spider-Man 2 72 %) či třeba makeup (Sebevražedný oddíl 65 %).

Disney ale zjevně panteřímu hrdinovi věří. A má k tomu důvod: během triumfální cesty americkými kiny Black Panther nasbíral přes 700 milionů dolarů, čímž porazil na domácí půdě třeba i Avengers: Infinity War 87 %. Nejúspěšnější hrdinskou sólovkou se stal i v celosvětovém měřítku a dočkal se vřelého přijetí mezi kritiky. Agregátor Rotten Tomatoes ukazuje 97 % pozitivních recenzí s průměrným hodnocením 8,2, což je mimochodem opět výrazně lepší výsledek, než jakého dosáhla výše zmíněná týmovka.

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Čeští diváci nicméně ze snímku tolik nadšení nebyli, ba spíše naopak. Black Panther sedm měsíců po premiéře klesl v databázi ČSFD na sice stále solidních, leč pro marvelovku v tuzemsku podprůměrných 69 % a stal se tak nejhůře hodnoceným MCU snímkem od roku 2011, kdy vyšel první Captain America 68 %.

Na oficiální Disneyho web s návrhem Black Panthera k ocenění se můžete mrknout tady.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor