Darth Sidious: Vysvětlíme, kde císař sídlil a co chtěl provést s rodnou planetou Naboo

20. 9. 2018 17 490×186 světlý/tmavý vzhled

Hlavní padouch prvních šesti snímků série Star Wars vládne mocí Temné strany Síly a tak přirozeně skrývá mnohá tajemství. Některá z nich nám poodhalily seriály, knihy či komiksy z univerza, které jsou již součástí nového kánonu. Právě o nich vám povíme v dnešním článku, věnovaném exkluzivně Darthu Sidiousovi.

1) Vydal příkaz zničit svou domovskou planetu

Věděli jste třeba, že měl císař Palpatine plán pro případ, že by zemřel? Jmenoval se operace Cinder a setkali jsme se s ním třeba v komiksu Star Wars: Shattered Empire nebo ve videohře Star Wars Battlefront II. A jak už to s plány sithských lordů občas bývá, šlo o operaci mimořádně destruktivní.

Zasloužili si Jediové skončit? Zkoumáme odvrácenou tvář ochránců míru v galaxii

Impérium totiž mělo vyslat k několika planetám speciální satelity, které dokáží vyvolat extrémní počasí a zcela tak zničit život na povrchu světa pod nimi. Jedním z cílů byla i Palpatinova rodná planeta Naboo. Povstalecká aliance s pomocí tehdejší královny nakonec dokázala satelity včas zničit, přičemž využila i starých stíhaček N-1 známých z první epizody 79 %.

2) Měl být Anakinovým otcem

George Lucas   původně plánoval, že bude Palpatine otcem Anakina Skywalkera – respektive jeho stvořitelem, protože se sithský lord od svého učitele Dartha Plagueise naučil manipulovat midichloridany tak, že dokázal dát vzniknout životu. Odhalil to hrubý nárys scénáře Pomsty Sithů 89 %, který se objevil v knize The Making of Star Wars Revenge of the Sith.

Nakonec byla scéna, kdy Palpatine Anakinovi tajemství jeho původu vysvětluje, z příběhu vystřižena a detaily Skywakerova zrození tudíž neznáme. Přesto je fanouškovská teorie o Sidiousově rodičovství jednou z nejpopulárnějších a psali jsme o ní už v jednom starším článku.

3) Jeho nezjizvená tvář je nejspíš jen maskou

Když Palpatine přežije v Pomstě Sithů konfrontaci s Macem Winduem a třemi dalšími mistry Jedi, zůstanou mu na tváři hluboké jizvy, zdánlivě vyryté blesky odraženými světelným mečem. Někteří se ale domnívají, že jde o Sidiousovu skutečnou tvář a jeho přívětivý zevnějšek byl jen maskou stvořenou pomocí Temné strany.

Darth Maul: Znáte celý příběh sithského válečníka? Končí jinak, než byste možná čekali

Prostou spekulaci bychom do článku normálně nezařadili, tahle konkrétní má ale na své straně poměrně silný důkaz. Palpatine se totiž se svou mladší tváří ukáže i po svém údajném zohavení, konkrétně v seriálu Star Wars: Povstalci 67 %. Tam se snaží manipulovat hlavního hrdinu Ezru jako hologram a když selže, několikrát problikne jeho skutečná podoba.

Co víc, s teorií souhlasí i Palpatinův herecký představitel Ian McDiarmid  , který ví nejspíš o své postavě skoro všechno.

4) Tarkina si vychovával už od mládí

Palpatinovo křestní jméno jsme dlouho neznali, až nám jej nakonec odhalil Tarkin. Budoucí velký moff a velitel první Hvězdy smrti totiž patří mezi nemnohé, kteří se kdy odvážili Dartha Sidiouse jako Sheeva oslovit. Palpatine si totiž Tarkina vyhlédl hned v počátcích své kariéry a v průběhu let z něj vychovával mimořádně schopného vůdce bez nejmenších skrupulí.

Hned po svém převratu pak Tarkina jmenoval moffem a okamžitě ho dostal do nejvyššího vedení imperiální armády.

5) Proměnil Chrám Jediů ve svůj palác

Poté, co Anakin Skywalker s jednotkami armády klonů vyvraždil všechny příslušníky řádu Jedi v Chrámu, Palpatine přeměnil starobylou budovu ve svůj palác. Zároveň dal znovu odkrýt pradávné sithské ruiny, na nichž byla celá budova postavena. Jediové totiž chtěli svým chrámem jejich působení odstínit.

6) I po nástupu Impéria skrýval, že je Sithem

Dokonce ani poté, co Darth Sidious získal takřka absolutní moc nad valnou většinou galaxie, neodhalil svým poddaným svou sithskou moc. Nikdo kromě jeho osobních strážců a Dartha Vadera nesměl tušit, že císař vládne neobyčejnými schopnostmi. V knize Lords of the Sith z roku 2015 dokonce Palpatine popraví všechny, kdo jej spatřili se světelným mečem v ruce.

Darth Vader: 10 nejhorších zločinů, které sithský lord spáchal

7) Učil se od matky Talzin

Pokud jste sledovali seriál Klonové války 76 %, určitě si vzpomenete na matku Talzin z Dathomiru a její sektu Sester Noci. Možná vás ale překvapí, že Palpatine u Talzin zamlada studoval Temnou stranu, aby dokázal zavraždit svého učitele Dartha Plagueise. Čarodějce se ale pomoc později nevyplatila, neboť se časem stala Sidiousovou rivalkou a Sith její sektu zničil.Samotnou Talzin proklály meče jeho služebníka, generála Grievouse.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)