Neměli šťastnou ruku. 7 herců, kteří propásli slavné filmy kvůli mizerným

21. 9. 2018 14 003×183 světlý/tmavý vzhled

Všichni máme každý den k dispozici jen čtyřiadvacet hodin, slavné herce nevyjímaje. To může být problém, když dorazí dvě nabídky na roli ve filmech, které se budou natáčet současně – a třeba na úplně opačných stranách planety. Proto si hollywoodské hvězdy často musejí vybírat, do čeho se pustí… no a ne vždy se rozhodnou chytře.

1) Emily Blunt

Třeba taková Emily Blunt   odřekla roli Black Widow ve snímku Iron Man 2 73 %, přestože ji tvůrci původně obsadit chtěli. Údajně to navíc udělala proto, že točila Gulliverovy cesty 49 % – dost podprůměrnou komedii, na kterou jste nejspíš už dávno zapomněli.

Jiné zdroje sice tvrdí, že herečka spíš nebyla spokojena s penězi, které ji tvůrci nabídli, i v takovém případě ale přišla o hodně. Postava Black Widow (která nakonec připadla Scarlett Johansson  ) se totiž od té doby ukázala v mnoha dalších snímcích úspěšného filmového vesmíru MCU.

2) Tim Roth

Profesor Severus Snape je jednou z nejdůležitějších postav série o Harrym Potterovi a objevil se rovnou v osmi populárních filmech. Herec Tim Roth   dal ale v době natáčení prvního dílu přednost Planetě opic 59 % režiséra Tima Burtona  .

Mnoholičný lektvar: 10 herců, kteří mohli ztvárnit vaše oblíbené postavy ze světa Harrryho Pottera

Doplatil na to: z čarodějnické fantasy se stal okamžitě hit, zatímco Planeta opic musela na skutečně úspěšnou adaptaci čekat ještě dalších deset let. Role Snape se chopil Alan Rickman   a většina fandů Pottera už v ní už nikoho jiného ani nedovede představit.

3) Will Smith

Will Smith   mohl pracovat s Quentinem Tarantinem   na Nespoutaném Djangovi 88 %, nakonec si ale místo toho vybral sci-fi snímek Po zániku Země 52 %. Ten ale propadl, zatímco Tarantino s Djangem potvrdil svou pověst jednoho z divácky nejoblíbenějších režisérů současné doby. Titulní postavu si zahrál Jamie Foxx  .

4) Jean Reno

Agent Smith z Matrixu 90 % vám nejspíš neoddělitelně srostl s obličejem Huga Weavinga  . Ústředního padoucha trilogie ale mohl hrát i Jean Reno  . Tomu se ale prý kvůli natáčení nechtělo stěhovat do Austrálie, takže raději vzal roli francouzského agenta v Godzille 60 % Rolanda Emmericha  . Můžete hádat třikrát, který z filmů měl nakonec větší úspěch.

Tváře, které odněkud znáte: 7 známých herců, kterých jste si v populárních filmech možná nevšimli

5) Matt Damon

Hlavního hrdinu Avatara 82 % Jaka Sullyho si původně mohl místo Sama Worthingtona   zahrát Matt Damon  . Ten ale místo toho natočil Zelenou zónu 74 %. Roli v Cameronově   obřím trháku však neodmítl proto, že by se mu třeba nelíbil scénář, nýbrž proto, že pořád ještě pracoval na snímku Bournovo ultimátum 88 %.

6) Kevin Costner

Představitel asi nejslavnější inkarnace zbojníka Robina Hooda se mohl stát hlavním hrdinou Vykoupení z věznice Shawshank 95 %, jednoho z divácky nejlépe hodnocených filmů všech dob (který je v Česku dokonce na špici největší místní filmové databáze). Upřednostnil ale sci-fi Vodní svět 65 %, kde byl i jedním z režisérů. Ten ale opravdu žádné žebříčky popularity netrhl. Hlavní roli místo něj dostal Tim Robbins  .

7) Tom Selleck

Nechybělo mnoho a Indiana Jones nemusel mít tvář herce Harrisona Forda  . George Lucas   totiž nechtěl, aby se Ford objevoval ve všech jeho filmech, když už s ním pracoval na dvou filmech série Star Wars. O roli se tedy ucházel Tom Selleck   a Lucas se Spielbergem   se shodli, že je v ní perfektní.

Netušili jste, že jsou příbuzní. 17 slavných tváří filmu, které byste si sami nespojili

Selleck nakonec ale místo Indyho natáčel seriál Magnum 60 % a archeologem s bičem a kloboukem se přeci jen stal Ford. Nebyla to ale tak úplně Selleckova vina, neboť se zkrátka nemohl domluvit se společností CBS, se kterou už uzavřel smlouvu.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 141200

Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

29. 4. Aleš 2859

Zemřel herec Peter Mayhew, představitel Chewbaccy ze Star Wars

3. 5. Aleš 1822

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 18751

Avengers Endgame trailer je tady. Tony Stark umírá ve vesmíru, Hawkeye se vrací

7. 12. Aleš 1578

Ben Affleck zavzpomínal na natáčení Daredevila. Kevin Feige z Marvelu prý ví, co diváci chtějí

Dnes Aleš

Mám nejdrsnější hůlku v Potterovi a skvělý meč ve Star Wars, říká Jason Isaacs. Roli by si zopakoval

Dnes Aleš 4

Jurský svět 3 bude oslavou celé série, završí příběh započatý prvním Jurským parkem

Včera Aleš 160

Snyder Cut nakonec vyjde jako čtyřhodinový film, Steppenwolf se střetne s Atlanťany

Včera Aleš 149

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 6348

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

25. 9. Aleš 10607

10 filmových sérií, které skončily hned u jedničky. Vysvětlíme vám, kde se stala chyba

2. 10. Aleš 17369