Neměli šťastnou ruku. 7 herců, kteří propásli slavné filmy kvůli mizerným

21. 9. 2018 11 849×183 světlý/tmavý vzhled

Všichni máme každý den k dispozici jen čtyřiadvacet hodin, slavné herce nevyjímaje. To může být problém, když dorazí dvě nabídky na roli ve filmech, které se budou natáčet současně – a třeba na úplně opačných stranách planety. Proto si hollywoodské hvězdy často musejí vybírat, do čeho se pustí… no a ne vždy se rozhodnou chytře.

1) Emily Blunt

Třeba taková Emily Blunt   odřekla roli Black Widow ve snímku Iron Man 2 73 %, přestože ji tvůrci původně obsadit chtěli. Údajně to navíc udělala proto, že točila Gulliverovy cesty 49 % – dost podprůměrnou komedii, na kterou jste nejspíš už dávno zapomněli.

Jiné zdroje sice tvrdí, že herečka spíš nebyla spokojena s penězi, které ji tvůrci nabídli, i v takovém případě ale přišla o hodně. Postava Black Widow (která nakonec připadla Scarlett Johansson  ) se totiž od té doby ukázala v mnoha dalších snímcích úspěšného filmového vesmíru MCU.

2) Tim Roth

Profesor Severus Snape je jednou z nejdůležitějších postav série o Harrym Potterovi a objevil se rovnou v osmi populárních filmech. Herec Tim Roth   dal ale v době natáčení prvního dílu přednost Planetě opic 59 % režiséra Tima Burtona  .

Mnoholičný lektvar: 10 herců, kteří mohli ztvárnit vaše oblíbené postavy ze světa Harrryho Pottera

Doplatil na to: z čarodějnické fantasy se stal okamžitě hit, zatímco Planeta opic musela na skutečně úspěšnou adaptaci čekat ještě dalších deset let. Role Snape se chopil Alan Rickman   a většina fandů Pottera už v ní už nikoho jiného ani nedovede představit.

3) Will Smith

Will Smith   mohl pracovat s Quentinem Tarantinem   na Nespoutaném Djangovi 88 %, nakonec si ale místo toho vybral sci-fi snímek Po zániku Země 52 %. Ten ale propadl, zatímco Tarantino s Djangem potvrdil svou pověst jednoho z divácky nejoblíbenějších režisérů současné doby. Titulní postavu si zahrál Jamie Foxx  .

4) Jean Reno

Agent Smith z Matrixu 90 % vám nejspíš neoddělitelně srostl s obličejem Huga Weavinga  . Ústředního padoucha trilogie ale mohl hrát i Jean Reno  . Tomu se ale prý kvůli natáčení nechtělo stěhovat do Austrálie, takže raději vzal roli francouzského agenta v Godzille 60 % Rolanda Emmericha  . Můžete hádat třikrát, který z filmů měl nakonec větší úspěch.

Tváře, které odněkud znáte: 7 známých herců, kterých jste si v populárních filmech možná nevšimli

5) Matt Damon

Hlavního hrdinu Avatara 82 % Jaka Sullyho si původně mohl místo Sama Worthingtona   zahrát Matt Damon  . Ten ale místo toho natočil Zelenou zónu 74 %. Roli v Cameronově   obřím trháku však neodmítl proto, že by se mu třeba nelíbil scénář, nýbrž proto, že pořád ještě pracoval na snímku Bournovo ultimátum 88 %.

6) Kevin Costner

Představitel asi nejslavnější inkarnace zbojníka Robina Hooda se mohl stát hlavním hrdinou Vykoupení z věznice Shawshank 95 %, jednoho z divácky nejlépe hodnocených filmů všech dob (který je v Česku dokonce na špici největší místní filmové databáze). Upřednostnil ale sci-fi Vodní svět 65 %, kde byl i jedním z režisérů. Ten ale opravdu žádné žebříčky popularity netrhl. Hlavní roli místo něj dostal Tim Robbins  .

7) Tom Selleck

Nechybělo mnoho a Indiana Jones nemusel mít tvář herce Harrisona Forda  . George Lucas   totiž nechtěl, aby se Ford objevoval ve všech jeho filmech, když už s ním pracoval na dvou filmech série Star Wars. O roli se tedy ucházel Tom Selleck   a Lucas se Spielbergem   se shodli, že je v ní perfektní.

Netušili jste, že jsou příbuzní. 17 slavných tváří filmu, které byste si sami nespojili

Selleck nakonec ale místo Indyho natáčel seriál Magnum 60 % a archeologem s bičem a kloboukem se přeci jen stal Ford. Nebyla to ale tak úplně Selleckova vina, neboť se zkrátka nemohl domluvit se společností CBS, se kterou už uzavřel smlouvu.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 131195

Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

29. 4. Aleš 857

Zemřel herec Peter Mayhew, představitel Chewbaccy ze Star Wars

3. 5. Aleš 817

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 10728

Avengers Endgame trailer je tady. Tony Stark umírá ve vesmíru, Hawkeye se vrací

7. 12. Aleš 577

Batman: Colin Farrell popsal scénář třemi slovy. Uvidíme ve filmu postavu Two-Face?

Dnes Daniel 120

Vypadá to, že Smrtonosná zbraň 5 přece jen dorazí. Měla by být plná emocí a velmi temná

Dnes Daniel 126

Producentka Zaklínače se podělila o své nejoblíbenější vystřižené scény. Čím nás láká k druhé řadě?

Dnes Daniel 240

Šušká se Marvel chystá dva neoznámené seriály. Tom Hiddleston ukázal video z natáčení Lokiho

Dnes Aleš 17

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 4331

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

25. 9. Aleš 7604

Avatar 2 ukázal fotku mateřské lodi Sea Dragon, natáčení je pro letošní rok u konce

2. 12. Aleš 137