Zasloužily si být v lepším filmu. 9 skvělých postav ze snímků, které za moc nestály

Datum vydání 25. 9. 2018Shlédnutí 9 797×Sdílení článku64Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

I špatným filmům se stává spíš jen málokdy, že by byly naprosto nekoukatelné. Zpravidla mají své světlejší stránky a nezřídka se týkají některých postav, které buď vlivem suverénního hereckého výkonu nebo zajímavého charakteru stvořeného scénáristou zřetelně vybočují z řady. Právě těmto drahokamům skrytým v balastu nepříliš kvalitních filmů věnujeme dnešní článek.

1) David

Ridley Scott   se rozhodl natočit prequel ke svému úspěšnému Vetřelci… jen aby vzápětí zjistil, že tvoří spíš sérii o androidovi. David si díky výkonu Michaela Fassbendera   ukradl pro sebe každou scénu, v níž se objevil a stal se jedním z mála aspektů Promethea 66 %, který kritici i diváci častěji chválili než kritizovali.

Možná i proto Scott v loňském Covenantu 61 % Davidovu roli výrazně rozšířil a přidal ještě dalšího androida Waltera, kterého opět ztvárnil Fassbender. Film sice ani přesto nedosáhl kýženého úspěchu a dost možná na celá léta pohřbil vetřelčí ságu, David se ale stal se svou hrou na stvořitele nového života znovu nejzajímavější postavou příběhu.

2) Brom

Filmový Eragon 48 % dosáhl něčeho skoro nevídaného. Dokázal naštvat nejenom běžné publikum, které rychle postřehlo zjevnou inspiraci slavnějšími příběhy typu Star Wars nebo Pána prstenů, ale i skalní fanoušky knižní předlohy. Tvůrci knížku spisovatele Christophera Paoliniho v podstatě vykuchali – zmizelo Eragonovo uvěznění, eskapády v Teirmu i větší část finále, dokonce včetně celého národa trpaslíků.

Dračí jezdci a lovci stínů nezaujali. 5 největších young adult propadáků

Ani John Malkovich   nedokázal prodat příšerně trapnou Galbatorixovu větu: „Bez svého kamene strádám. Neprodlužuj už dál mé utrpení.“ Zato Robert Carlyle   si svého Durzu očividně užíval a Jeremy Irons   zvládl nerudného mentora Broma přímo perfektně. Postavě věříte uštěpačné poznámky i vzpomínání na dávno tragédii – a vůbec působí, jako by patřila do o třídu lepšího snímku.

3) Peter Parker

První Amazing Spider-Man 65 % dokázal mezi všechen ten product placement Sony a Bingu nacpat docela solidní pavoukův origin a dokonce i trochu kostrbatě přeformulovat fousatou poučku o moci a zodpovědnosti. Dvojka ale tak nějak přestala držet pohromadě a snažila se rozvíjet až příliš mnoho dějových linek zároveň.

Přesto měla i pár silných momentů, které jsou skoro bez výjimky dílem herce Andrewa Garfielda  , který Spideyho ztvárnil. Kdyby jeho výkon podpořil kvalitnější scénář, nemusela série Amazing Spider-Man skončit tak brzy. Na druhou stranu bychom se pak ale asi nedočkali populárního hrdiny v MCU

4) Sabretooth

Stojíme si zatím, že Wolverinův origin není tak strašně špatný, jak mnozí tvrdí. Jen slepý by si ale nevšiml jeho četných chyb – a to doslova, protože některé počítačové efekty ve filmu vypadají tak tragicky, že to dotáhly na náš příslušný žebříček. X-Men Origins ale měly naprosto perfektního Sabretootha.

Nejhorší CGI: Naklonované ksichty, plastový spár nebo divný kocour

Liev Schreiber   dokázal skvěle ztvárnit dravost své postavy a vytvořit Wolverinovi více než důstojného soupeře. Pokud máme jednu výtku k dalším filmům volné série, pak právě tu, že už v nich Sabretooth nehrál žádnou roli.

5) Ravenna

Akční verze pohádky o Sněhurce 65 % s Kristen Stewart   ze Stmívání v hlavní roli nám dech opravdu nevyrazila. Prince nahradil Chris Hemsworth   se sekerou a emancipovaná Sněhurka si to s královnou vyřídila ve zbroji a s mečem v ruce, tím ale kreativita scénáristů v podstatě skončila a z pohádky se stalo fantasy béčko.

Nahoru ho táhl prakticky jenom výkon Charlize Theron   v záporné roli královny. Herečce bylo totiž zjevně jasné, že o Oscara se tentokrát fakt snažit nemusí a zahrála si skvělou arogantní, bezcitnou a pomstychtivou mrchu náležitě přehnaně, ale nikdy ne tolik, aby to působilo trapně.

6) Bruce Wayne

Když se fanoušci komiksů DC dozvěděli, že netopýřího muže ve snímku Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti 62 % ztvární Ben Affleck  , zvedla se poměrně velká vlna nevole. A nebylo se čemu divit: herec už dříve přivedl na plátno Daredevila 52 % pro konkurenční Marvel a moc to nedopadlo.

Tváře, které odněkud znáte: 7 známých herců, kterých jste si v populárních filmech možná nevšimli

Proto leckoho překvapilo, že byl Batffleck jedním z těch světlejších momentů Úsvitu. Dostali jsme zasmušilou, naštvanou verzi Bruce Wayna které v kontextu příběhu nebylo možné nic moc vytknout. Loňská Liga spravedlnosti 61 % ho naneštěstí využila spíš jen k nevtipnému humoru a v budoucnu už se Affleck vzhledem k problémům s alkoholem k sérii nejspíš nevrátí.

7-8) Jadis a Miráz

Na první dva díly Letopisů Narnie se sice koukalo vcelku dobře, svého času nás ale dost mrzelo, že se musejí řídit happy endem své knižní předlohy. Tilda Swinton   totiž předvedla perfektní čarodějnici, děsivě chladnou, smrtící a nemilosrdnou a tak jsme skoro doufali, že se ve druhém a třetím díle přeci jen vrátí mezi živé.

Něco podobného můžeme říct i o Mirázovi. Sergio Castellitto   si očividně roli tyranského vojevůdce užil a i nás opravdu bavilo koukat, jak štěká po telmarských lordech úsečné rozkazy.

9) Flint Marko

Raimiho Spider-Mani měli jednoduchou příběhovou strukturu. Objeví se padouch, který zlo nepáchá zcela dobrovolně, ale musí být zastaven. Po čase zjistí pravdu o Parkerově identitě a unese Mary Jane, aby pavouka donutil k souboji. V něm Spidey zvítězí a záporák dojde vykoupení.

Trojka ale zažité schéma narušila a rozdělila příběh mezi fakt zlého nepřítele Venoma, který MJ unese a Harryho Osborna, kterému připadla role napraveného hříšníka. Tím se do pozadí dostal zdaleka nejzajímavější padouch Sandman, vrah Bena Parkera a zároveň otec od rodiny, který kariéru zločince nastoupil jen proto, aby získal peníze na léčbu své nemocné dcery.

Pokud by Spider-Man 3 62 % věnoval právě jeho příběhu více prostoru, nemůžeme se ubránit dojmu, že by Raimi možná dostal příležitost natočit i plánovanou čtyřku.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Datum vydání 1. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu1Sdílení článku1619
Spider-Man je oficiálně zpět v MCU, třetí film vznikne ve spolupráci Sony a Marvelu

Spider-Man je oficiálně zpět v MCU, třetí film vznikne ve spolupráci Sony a Marvelu

Datum vydání 27. 9. Autor článku Daniel Názory k tématu9Sdílení článku1143
Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

Datum vydání 25. 9. Autor článku Aleš Názory k tématu21Sdílení článku859
Kevin Feige si myslí, že je filmové setkání Venoma a Spider-Mana pravděpodobné

Kevin Feige si myslí, že je filmové setkání Venoma a Spider-Mana pravděpodobné

Datum vydání 20. 6. Autor článku Aleš Sdílení článku813
Gladiátor 2 pomalu obsazuje herce a brzy se začne natáčet

Gladiátor 2 pomalu obsazuje herce a brzy se začne natáčet

Datum vydání 4. 1. Autor článku Josef Sdílení článku684

James Gunn oznámil budoucnost DC. Jako to s DCEU bude dál?

Datum vydání Včera Autor článku Marek Sdílení článku1

Zemřela původní představitelka Wednesday Addams

Datum vydání Včera Autor článku Anet Sdílení článku1

SuperMAX, Animax nebo Fox Kids. Televizní stanice, na kterých vyrostla nejedna generace.

Datum vydání Včera Autor článku Žaneta Sdílení článku1

Historicky první dobový seriál Zlatá labuť o obchodním domě v 1.polovině 20.století, zamíří na televizní obrazovky

Datum vydání 30. 1. Autor článku Hana Sdílení článku158
Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Datum vydání 3. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu19Sdílení článku881
Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Datum vydání 8. 2. Autor článku Aleš Názory k tématu16Sdílení článku425
10 filmových sérií, které skončily hned u jedničky. Vysvětlíme vám, kde se stala chyba

10 filmových sérií, které skončily hned u jedničky. Vysvětlíme vám, kde se stala chyba

Datum vydání 2. 10. Autor článku Aleš Názory k tématu33Sdílení článku581