Harry Potter: V příběhu se mohl objevit upíří profesor a Arthur Weasley měl zemřít

26. 9. 2018 12 303×106 světlý/tmavý vzhled

Tvorba sedmidílné série o Harrym Potterovi trvala spisovatelce J. K. Rowling   celé roky. Není tedy divu, že během ní několikrát změnila své plány a zbavila se mnoha dějových linek, postav i událostí, které se jí postupně přestaly do příběhu hodit. V tomto článku si právě o vynechaném obsahu povíme něco podrobněji.

1) Smrt Arthura Weasleyho

Tragické úmrtí někoho z rodiny Weasleyů plánovala spisovatelka už od začátku. Přišlo jí statisticky nepravděpodobné, že by se všem členům podařilo ve zdraví přežít Voldemortův návrat. Právě Arthur Weasley měl tedy padnout Pánovi zla za oběť. Pak si ale autorka uvědomila, co by taková událost udělala s Ronem a také, že příběh obsahuje příliš málo pozitivních otcovských vzorů.

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Rozhodla se proto zabít Freda, čímž jí ale nevyšel jiný důležitý plán. Ve válce totiž měli padnout i něčí rodiče, aby se tak zdůraznilo, že je Voldemort stále stejně krutý jako kdysi. Všichni víme, koho nakonec Rowling vybrala – řádění smrtijedů v Bradavicích nepřežili Remus Lupin a Dora Tonks. Sirotek minulé generace Harry Potter se pak symbolicky stal kmotrem nově osiřelému Teddymu.

2) Draco Spungen

Harryho spolužák a dlouhodobý rival Draco Malfoy se měl původně jmenovat Spungen nebo Smart či Spinks. Jeho křestní jméno je odvozeno od souhvězdí draka, ale jádro jeho hůlky pochází z jednorožce – to má být podle autorky náznakem, že v srdci této postavy stále ještě zbývá trocha dobra.

3) Profesor Trokar

O upírech jsme se toho jak v knihách, tak ve filmech mnoho nedozvěděli. Občas byli zmíněni a jistý Sanguini se dokonce objevil na vánočním večírku profesora Křiklana. Původně měli ale krev sající bytosti hrát v příbězích o Harrym Potterovi mnohem zásadnější úlohu.

Harry Potter: 7 vystřižených scén, které mohly filmovou sérii obohatit

Když si totiž J. K. Rowling poprvé sepisovala bradavické učitele, vyskytl se mezi nimi i jistý profesor Trokar. Poměrně brzy ale z poznámek zmizel a nakonec v knihách žádnou roli nedostal. Jméno Trokar mimochodem pochází od jistého chirurgického nástroje, kterým se bodá do lidí. Přiléhavé.

4) Návštěva Theodora Notta v sídle Malfoyů

Student Zmijozelu Theodore Nott dopadl o něco lépe. Do knih se dostal, jeho nejdůležitější scéna ale zmizela. Nott se měl totiž setkat se svým spolužákem Dracem přímo v rodinném sídle Malfoyů. Theodore tam měl doprovodit svého otce smrtijeda a zatímco se dospělí bavili uvnitř, synové mluvili na zahradě.

Scéna se autorce velice líbila, protože poprvé ukázala Draca, jak se baví s někým jako se sobě rovným. Theodore je prý stejně čisté krve jako Malfoyové a údajně i o něco chytřejší než Draco. Rowling se proto dvakrát pokusila rozhovor do svých knih zahrnout, ale nikdy tam nakonec nezůstal.

5) Mafalda Weasley

Úplně vyškrtnuta byla pak postava další žačky Zmijozelu, Mafaldy Weasley. Ano, čtete správně. Ronova vzdálená příbuzná se měla objevit v Ohnivém poháru 78 % a měla mít značně komplikovaný vztah se třemi hlavními postavy, zejména pak s Hermionou. Mafalda totiž měla být mimořádně akademicky zdatná.

Nakonec ale autorka Mafaldu nepoužila a její charakter místo toho údajně spojila s postavou Rity Holoubkové.

6) Zmrzlinářova tajemství

Zmrzlinář Florean Fortescue byl v knihách nakonec natolik bezvýznamnou postavou, že se ani do filmů nakonec nedostal. Objevit se měl ve Vězni z Azkabanu 85 %, kde se spřátelil s Harrym Potterem a pomohl mu s úkoly, takže jsme zjistili, že toho o světě čar a kouzel mnoho ví.

Harry Potter: 10 slavných čarodějů, kteří vládnou největší mocí

Není tak divu, že se právě od něj měly hlavní postavy dozvědět leccos o Relikviích smrti – Harry měl spolu s Ronem a Hermionou zmrzlináře vysvobodit ze zajetí smrtijedů. Nakonec ale spisovatelka zásadně změnila plány a nebohý zajatý Fortescue byl jednoduše popraven. Rowling si to údajně dodnes klade za vinu.

7) Starší verze začátku i konce

Jednou z nejpřepisovanějších částí příběhu byl prý jeho úvod. Starší verze začínaly už v Godrikově dolu smrtí manželů Potterových, a dokonce se v nich prý objevily i postavy jako Sirius Black nebo Pyrites, který nakonec z knih úplně zmizel. Co víc, svědky vraždy mohli být dokonce i rodiče Hermiony – její otec měl dokonce malého Harryho najít jako první.

A co se konce týče: Dudley Dursley se mohl objevit na nástupišti 9¾ s vlastním synem s kouzelnickým nadáním, než autorka rozhodla, že žádný čarodějnický gen nemohl přežít setkání s DNA strýce Vernona.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor