Tvůrci banánové apokalypsy připravují seriál Úsvit. Představí horrorové verze pohádkových postav

1. 10. 2018 4 378×102 světlý/tmavý vzhled

Před několika měsících jsme informovali o krátkometrážním filmu Bananocalypse 46 %, který vyhrál v soutěži 48 Hour Film Project Brno cenu publika. Oživlé banány v něm napadnou uprostřed lesů novináře a bez slitování jej zamordují. Tvůrci z Mad Unicorn Pictures nyní v koprodukci s Blue Line Productions chystají sedmidílný seriál Úsvit, který bude opět mísit horror s akčními a komediálními prvky.

Poté, co se v českém fiktivním městě začnou za záhadných okolností ztrácet malé děti, dorazí na místo skupina lovců, kteří si říkají Myslivci. Ti s pomocí speciálního kompasu, jenž namísto střelky používá živé oko samotného Jeníčka ze známé pohádky, vypátrají legendárního Vodníka. Ten ale nepřipomíná svůj předobraz z příběhů pro děti, ale spíš děsivou kreaturu.

PG-13: 7 drastických scén z filmů pro mladistvé, které patří spíš pod rating R

Vodník je následně převezen do Ústavu pro výzkum imaginárních tvorů, zkráceně ÚSVITu (který založili dr. Traut a dr. Berk). Tam jsou drženi tvorové jako třeba Otesánek, klekánice, Rumcajs, bílá paní či bludičky – a také jednooký Jeníček, který kdysi pro organizaci sám pracoval a lovil. Vědci z ÚSVITu na těchto bytostech provádějí experimenty, aby získali vzácnou substanci zvanou ERBEN. Ta jim umožní zhmotnit vše, co si jen představí.

Každá z epizod bude věnována některé z držených kreatur, poví nám třeba něco o jejím původu a ukáže, jak byla bytost ulovena. Dozvíme se také leccos Jeníčkova osudu a o tom jak se vůbec k ÚSVITu dostal.

Horrorový projekt, nabídne zcela nový pohled na české pohádkové postavy, strašidla a mýty v té nejhrůzostrašnější  podobě. Čekat můžete také spoustu popkulturních odkazů.

Nejen vizuální inspirací byly tvůrcům seriály jako Ash vs Evil Dead 84 %, Stranger Things 91 %, Ztraceni 75 %, Hra o trůny 92 % a mnoho dalších.

Více informací najdete na oficiálním facebookovém účtu.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: