Jak vypadala Snyderova vize filmového vesmíru DC, které už se nikdy nedočkáme

4. 10. 2018 8 351×51 světlý/tmavý vzhled

Zhruba před týdnem jsme napsali o Sebevražedném oddílu 65 % a problémech, které mu způsobila poměrně uspěchaná produkce a konflikt zásadně odlišných tvůrčích vizí. Obojí ale platí tak nějak o celém DC filmovém vesmíru obecně. Určitě už se třeba nikdy nedočkáme naplnění původních plánů režiséra Zacka Snydera  , který univerzu vládl dlouhé roky.

Snyder to ví také a proto se nebojí do světa vypouštět detaily o svých původních plánech, z kterých si můžeme složit přibližný obrázek. A ať už patříte mezi poměrně nepočetné fanoušky dosavadních DC filmů či nikoli, jen těžko můžete některým režisérovým nápadům upřít jistý potenciál.

A nemusíte to věřit zrovna nám – myslí si to třeba umělec Jay Olivia, který pracoval na storyboardech pro řadu snímků z univerza a o Snyderových plánech tak věděl víc, než většina ostatních. Na Twitteru pak prozradil, že šlo o příběhy velkolepé, emocionální, radostné a nezapomenutelné.

Dobrá, ale co takhle nějaké konkrétnější informace? Inu, i ty máme k dispozici díky Snyderově oblíbené sociální sítí Vero. Jednomu z fanoušků tam režisér kupříkladu prozradil, že plánoval celý příběhový oblouk inspirovaný videohrami Injustice, kde se ze Supermana stane tyran a Batman se mu musí postavit. Náznaky této dějové linky koneckonců pronikly do Úsvitu spravedlnosti 62 % ve formě snu (či spíše vize) Bruce Wayna.

Aquaman: Historie postavy, schopnosti a padouši. Věděli jste, že Aquamanovu ruku sežraly piraně?

Na rozdíl od her ale neměla Supermana ke hrůzovládě dohnat jen smrt Lois Lane (se kterou měl mít v DC filmech zjevně něco společného Batman a nikoli Joker jako v Injustice). Dočkat jsme se totiž měli i komiksovým fandům dobře známé Anti-Life Equation, matematické formule, která dokazuje beznadějnost celého života a působí tak zoufalství v těch, co ji uslyší. Její konkrétní vlastnosti se mění v závislosti na příbězích, v nichž se objevuje, ale dovedeme si představit, že by Muži z oceli na náladě fakt nepřidala.

Záblesk temné budoucnosti měl podle všeho zažít i Cyborg v Lize spravedlnosti 61 %, ale jeho vize byla zcela vystřižena z finální verze filmu. Jedna uniklá scéna ukazovala, jak se Cyborg noří hlouběji do znalostí skrytých uvnitř Mother Boxu a ve Snyderově verzi to tudíž byl nejspíš právě on, kdo navrhl vzkřísit Batmana pomocí mocného artefaktu.

Co se stane, když zkřížíte hrdiny DC a Marvelu? Komiksy znají odpověď!

Znepokojivá vize také vysvětluje, proč Cyborgovo tělo Supermana napadne a spustí tak šarvátku Muže z oceli se zbytkem týmu.

Trikaři ze společnosti Weta Digital pak prozradili, že se výše zmíněná Anti-Life Equation měla ukázat už v Lize spravedlnosti, kde právě o ni měli bojovat válečníci Země proti Darkseidovým armádám. Ve finální verzi snímku byly samozřejmě jejich cílem Mother Boxy.

Jeden z nich měl být podle Snydera mimochodem nalezen Spojenci koncem druhé světové války. V další verzi jej pak měli objevit kamarádi Steva Trevora v závěru Wonder Woman 70 % a tím bychom se dočkali vysvětlení, jak se jedna z kostek dostala do S.T.A.R. Labs a napomohla stvoření Cyborga. Oba plány ale nakonec nedošly naplnění, což je v tomto případě jedině dobře. Mocnou kostku získanou během velké války jsme už totiž v jednom starším superhrdinském filmu viděli.

SOCIAL MEDIA: Zack Snyder says the trinity shot from BvS was a reference to his planned Justice League part 2, #untilitwasnt from r/DC_Cinematic

Fandové si taky všimli tří křížů v pozadí jedné scény v Úsvitu spravedlnosti a režisér potvrdil, že šlo o easter egg k filmu Liga spravedlnosti 2. Neupřesnil sice, co konkrétně měly kříže symbolizovat, mnozí čtenáři DC komiksů ale vyvozují, že jsme se měli postupně dočkat smrti všech členů ústředního tria, tedy i Batmana a Wonder Woman.

A informace, kterou jsme se dozvěděli minulý týden, tuto hypotézu docela potvrzuje. Jeden fanda totiž na Veru zveřejnil obrázek Supermana, držícího Batmanovo mrtvé tělo a doprovodil svůj příspěvek popiskem: „Co jsme mohli vidět v pětidílném [Snyderově] příběhu…“, na což režisér odpověděl lakonickým: „Samozřejmě.“

Jak by scénáristé Avengers: Infinity War opravili Ligu spravedlnosti? Režisér Kevin Smith se zeptal

Spekuluje se proto, že by se finále války mezi Ligou spravedlnosti a Darkseidem neslo v duchu velmi temné komiksové linie Final Crisis. Jak ale přesně měla budoucnost Snyderovy verze celého vesmíru vypadat, se už samozřejmě nikdy nedozvíme.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

James Gunn je zpátky. Strážci Galaxie 3 natočí režisér původních dvou filmů

15. 3. Aleš 2908

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

25. 9. Aleš 9606

Joker je prvním R-filmem, co pokoří hranici $1 miliardy, kdy se tak stane?

16. 11. Daniel 4599

Aquaman porazil Temného rytíře a stal se nejvýdělečnějším DC filmem

28. 1. Aleš 3458

Joker se brzy stane nejvýdělečnějším erkem, Robert Pattinson ho ještě neviděl

21. 10. Aleš 440

Sebevražedný oddíl: Časopis Empire ukázal fotky. Režisér odhalil, čím se tým liší od Strážců Galaxie

Dnes Aleš 13

Avatar ukázal herečku Kate Winslet během podvodního natáčení. Kvůli roli se naučila volnému potápění

Dnes Aleš 6

Spy Kids, Žraločák a Lávovka, Malí géniové. Vzpomínáme na bizarní dětské filmy z počátku milénia

Dnes Aleš 6

Harry Potter: Nikdo mě nepoznává, pochvaluje si po letech představitel bratrance Dudleyho

Včera Aleš 63

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 141199

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 18751

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 5347