Jak vypadala Snyderova vize filmového vesmíru DC, které už se nikdy nedočkáme

4. 10. 2018 9 304×65 světlý/tmavý vzhled

Zhruba před týdnem jsme napsali o Sebevražedném oddílu 65 % a problémech, které mu způsobila poměrně uspěchaná produkce a konflikt zásadně odlišných tvůrčích vizí. Obojí ale platí tak nějak o celém DC filmovém vesmíru obecně. Určitě už se třeba nikdy nedočkáme naplnění původních plánů režiséra Zacka Snydera  , který univerzu vládl dlouhé roky.

Snyder to ví také a proto se nebojí do světa vypouštět detaily o svých původních plánech, z kterých si můžeme složit přibližný obrázek. A ať už patříte mezi poměrně nepočetné fanoušky dosavadních DC filmů či nikoli, jen těžko můžete některým režisérovým nápadům upřít jistý potenciál.

A nemusíte to věřit zrovna nám – myslí si to třeba umělec Jay Olivia, který pracoval na storyboardech pro řadu snímků z univerza a o Snyderových plánech tak věděl víc, než většina ostatních. Na Twitteru pak prozradil, že šlo o příběhy velkolepé, emocionální, radostné a nezapomenutelné.

Dobrá, ale co takhle nějaké konkrétnější informace? Inu, i ty máme k dispozici díky Snyderově oblíbené sociální sítí Vero. Jednomu z fanoušků tam režisér kupříkladu prozradil, že plánoval celý příběhový oblouk inspirovaný videohrami Injustice, kde se ze Supermana stane tyran a Batman se mu musí postavit. Náznaky této dějové linky koneckonců pronikly do Úsvitu spravedlnosti 62 % ve formě snu (či spíše vize) Bruce Wayna.

Aquaman: Historie postavy, schopnosti a padouši. Věděli jste, že Aquamanovu ruku sežraly piraně?

Na rozdíl od her ale neměla Supermana ke hrůzovládě dohnat jen smrt Lois Lane (se kterou měl mít v DC filmech zjevně něco společného Batman a nikoli Joker jako v Injustice). Dočkat jsme se totiž měli i komiksovým fandům dobře známé Anti-Life Equation, matematické formule, která dokazuje beznadějnost celého života a působí tak zoufalství v těch, co ji uslyší. Její konkrétní vlastnosti se mění v závislosti na příbězích, v nichž se objevuje, ale dovedeme si představit, že by Muži z oceli na náladě fakt nepřidala.

Záblesk temné budoucnosti měl podle všeho zažít i Cyborg v Lize spravedlnosti 61 %, ale jeho vize byla zcela vystřižena z finální verze filmu. Jedna uniklá scéna ukazovala, jak se Cyborg noří hlouběji do znalostí skrytých uvnitř Mother Boxu a ve Snyderově verzi to tudíž byl nejspíš právě on, kdo navrhl vzkřísit Batmana pomocí mocného artefaktu.

Co se stane, když zkřížíte hrdiny DC a Marvelu? Komiksy znají odpověď!

Znepokojivá vize také vysvětluje, proč Cyborgovo tělo Supermana napadne a spustí tak šarvátku Muže z oceli se zbytkem týmu.

Trikaři ze společnosti Weta Digital pak prozradili, že se výše zmíněná Anti-Life Equation měla ukázat už v Lize spravedlnosti, kde právě o ni měli bojovat válečníci Země proti Darkseidovým armádám. Ve finální verzi snímku byly samozřejmě jejich cílem Mother Boxy.

Jeden z nich měl být podle Snydera mimochodem nalezen Spojenci koncem druhé světové války. V další verzi jej pak měli objevit kamarádi Steva Trevora v závěru Wonder Woman 70 % a tím bychom se dočkali vysvětlení, jak se jedna z kostek dostala do S.T.A.R. Labs a napomohla stvoření Cyborga. Oba plány ale nakonec nedošly naplnění, což je v tomto případě jedině dobře. Mocnou kostku získanou během velké války jsme už totiž v jednom starším superhrdinském filmu viděli.

SOCIAL MEDIA: Zack Snyder says the trinity shot from BvS was a reference to his planned Justice League part 2, #untilitwasnt from r/DC_Cinematic

Fandové si taky všimli tří křížů v pozadí jedné scény v Úsvitu spravedlnosti a režisér potvrdil, že šlo o easter egg k filmu Liga spravedlnosti 2. Neupřesnil sice, co konkrétně měly kříže symbolizovat, mnozí čtenáři DC komiksů ale vyvozují, že jsme se měli postupně dočkat smrti všech členů ústředního tria, tedy i Batmana a Wonder Woman.

A informace, kterou jsme se dozvěděli minulý týden, tuto hypotézu docela potvrzuje. Jeden fanda totiž na Veru zveřejnil obrázek Supermana, držícího Batmanovo mrtvé tělo a doprovodil svůj příspěvek popiskem: „Co jsme mohli vidět v pětidílném [Snyderově] příběhu…“, na což režisér odpověděl lakonickým: „Samozřejmě.“

Jak by scénáristé Avengers: Infinity War opravili Ligu spravedlnosti? Režisér Kevin Smith se zeptal

Spekuluje se proto, že by se finále války mezi Ligou spravedlnosti a Darkseidem neslo v duchu velmi temné komiksové linie Final Crisis. Jak ale přesně měla budoucnost Snyderovy verze celého vesmíru vypadat, se už samozřejmě nikdy nedozvíme.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: