Harry Potter: 7 postav, které by si podle nás zasloužily víc pozornosti fanoušků

11. 10. 2018 19 615×256 světlý/tmavý vzhled

Postavy jako Hermiona, Brumbál nebo třeba Snape se těší neutuchající pozornosti fandů Harryho Pottera. Občas ale možná až příliš zastiňují jiné zajímavé charaktery, které si přízeň čtenářů a diváků zasluhují minimálně stejnou měrou. Proto jsme dnes vybrali sedm z nich a vysvětlíme vám, co je na nich tak úžasného.

7) Minerva McGonagall

Přísnou, ale spravedlivou profesorku přeměňování, která vede Nebelvírskou kolej, samozřejme všichni fandové dobře znají a zpravidla ji i mají v oblibě. Právě ona měla přece jako jedna z mála kuráž postavit se Dolores Umbridge během jejího působení v Bradavicích a později dokonce vedla obranu školy, aby získala Harrymu Potterovi čas při hledání viteálů.

Protože ale stála trochu ve stínu Brumbála, leckomu mohlo uniknout, co všechno vlastně ona pro Harryho a jeho přátele v průběhu let udělala. Předně nastartovala Harryho famfrpálovou kariéru, dodávala Nevillovi Longbottomovi potřebné sebevědomí, zastala se ústředního tria několikrát proti Snapovi a dokonce i kolegyně Sybilly Trelawney, přestože ji neměla ráda.

Harry Potter: 7 vystřižených scén, které mohly filmovou sérii obohatit

Ale co vám budeme povídat, předchozí dva ostavce nám slouží spíš jen jako výmluva. Že je McGonagall tragicky nedoceněná si myslíme hlavně na základě následujícího rozhovoru s Harrym, který se naneštěstí nedostal do filmů:

„Je pravda, že jste křičel na profesorku Umbridgeovou?“

„Ano,“ přiznal Harry.

„Nazval jste ji lhářkou?“

„Ano.“

„Tvrdil jste jí, že Ten, jehož jméno nesmíme vyslovit, se vrátil?“

„Ano.“

Profesorka McGonagallová se posadila za stůl a pozorně se na Harryho zadívala. Pak znovu promluvila.

„Vezměte si sušenku, Pottere.“

6) Barty Skrk Jr.

Lucius Malfoy, Bellatrix Lestrange, Dolores Umbridge a samozřejmě Voldemort – většina padouchů ze světa Harryho Pottera vzbuzuje ve fanoušcích velmi silné emoce. Ne tak Barty Skrk junior, přestože dosáhl větších úspěchů, než skoro všichni výše zmínění. Jeden z nejnebezpečnějších záporáků celé série zůstává většinou fandů zapomenut.

A to přesto, že dokázal opravdu hodně. Prchl z Azkabanu, byť za pomoci svých rodičů. Porazil Alastora Moodyho, jednoho z nejnebezpečnějších bystrozorů. Skrýval se svým úhlavním nepřátelům přímo pod nosem a připravoval návrat lorda Voldemorta, k němuž také nakonec díky jeho úkladům došlo. Kdo ze smrtijedů dokázal víc?

5) Vincent Crabbe

Možná vás to překvapí, ale kdyby Pán zla nakonec zvítězil, Vincent Crabbe by se dost možná stal nejnadějnějším z nové generace jeho služebníků. Ano, mluvíme o jedné z Malfoyových goril, kterou si možná ani pořádně nepamatujete. V knihách se ale tak napůl mezi řádky dočteme, že se z Crabba stal během sedmého roku v Bradavicích mimořádně schopný temný čaroděj.

Použil minimálně dvě ze tří kleteb, které se nepromíjejí a během potyčky v komnatě nejvyšší potřeby se chladnokrevně pokusil zavraždit Hermionu. Následně sáhl ještě po velmi nebezpečném a náročném kouzlu zložár, které je tak destruktivní, že dokáže zničit viteály. Nadějný temný čaroděj ale nepobral mnoho rozumu a zavraždil se jím nevědomky sám.

4) Narcissa Malfoy

Na tom, že Draco Malfoy nedopadl nějak velmi podobně, má hlavní zásluhu jeho matka Narcissa. Ta sice sloužila lordu Voldemortovi, potají jí ale záleželo především na životech její rodiny. To se poprvé ukázalo, když naverbovala Severuse Snapa, aby na Draca dohlížel během šestého roku v Bradavicích. Co víc, synovi půjčila vlastní hůlku, poté co tu původní sebral Harry Potter.

Harry Potter: Nejdůležitější scény z knih, které se měly dostat do filmových adaptací

Především ale Pánovi zla neprozradila, že je Potter stále naživu v úplném závěru samotného příběhu. Tím zásadně přispěla k porážce Voldemorta – navíc ve chvíli, kdy leccos nasvědčovalo tomu, že za svou zradu brzy zaplatí životem.

3) Dean Thomas

Myslíte si, že to měli Ron, Harry a Hermiona těžké, když se museli celý sedmý rok skrývat před smrtijedy a jejich spojenci? Dean Thomas musel dělat to samé. Jeho otec totiž rodinu kdysi opustil a tím pádem Ministerstvo předpokládalo, že je Dean mudlovského původu. A to se za Voldemortova režimu neodpouštělo.

To ale není všechno. Dean Thomas vždycky věřil Harrymu Potterovi. Dokonce i během pátého roku, kdy protagonistu za lháře označoval Denní věštec. Dean se neváhal ani pohádat se svým nejlepším kamarádem Seamusem Finniganem. Co víc, názor na Harryho nezměnil ani poté, co začal Potter randit s jeho dřívější láskou Ginny Weasley.

2) Remus Lupin

Tohle jméno jste možná čekali, protože na žádném podobném seznamu prostě nemůže chybět. Remus Lupin byl členem skupiny Pobertů, kam patřili také James Potter, Sirius Black a Peter Pettigrew. Pomohl stvořit Pobertův plánek a často mírnil své kamarády, když ve svých leckdy zlomyslných žertech zašli příliš daleko.

Byl vynikajícím učitelem a z jeho lekcí těžil třeba i Harry během doby, kdy vedl Brumbálovu armádu. Jako jeden z mála dokázal překročit vlastní stín a chovat se aspoň trochu zdvořile k Severusovi Snapovi, aniž by mu dovolil šikanovat Nevilla Longbottoma. Navíc nakonec dokázal překonat svůj strach a vzal si Nymfadoru Tonks, i když tato dějová linka (opět) absentuje ve filmech.

1) Regulus Augustus Black

Pravděpodobně nejdůležitější postava, která se nikdy v příbězích o Harrym Potterovi osobně neobjevila. Regulus Augustus Black, známý také jako tajemný R. A. B., totiž zemřel dlouhé roky před událostmi sedmi příběhů. Patřil do zmijozelské koleje a vstoupil i mezi smrtijedy – podobně jako Severus Snape ale lorda Voldemorta tajně zradil.

Harry Potter: V příběhu se mohl objevit upíří profesor a Arthur Weasley měl zemřít

Šokovalo to, jak se Pán zla choval k jeho domácímu skřítkovi Kráturovi a proto se rozhodl zničit Voldemortův viteál, klidně i za cenu vlastního života. Krádež se mu nakonec povedla, zničení ale nikoli. Po mnoha letech nicméně Regulusovu práci dokončili Harry, Ron a Hermiona a od Krátury se dozvěděli i o odvaze mladšího z bratrů Blackových.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (2 komentáře)