Měly stát spíš v pozadí, ale diváci je milovali. 8 vedlejších postav, které to daleko dotáhly

12. 10. 2018 10 022×192 světlý/tmavý vzhled

Zpočátku bývá všechno jasné. Jedna role je hlavní, druhá vedlejší a divák by měl věnovat hlavní část pozornosti protagonistovi, okolo kterého se děje nejvíc zajímavých událostí. Pak se ale třeba ukáže, že druhé housle bude hrát slavný herec a jeho výkon zcela zastíní ostatní postavy. Nebo se scénárista urve ze řetězu a napíše nějakému podržtaškovi extrémně zábavný charakter. A hlavní role se náhle ocitne ve stínu.

BONUS) Alfred Pennyworth

Typickým příkladem může být Nolanova   trilogie o Temném rytíři, kde si Joker v podstatě ukradne celý druhý film a chudák Christian Bale   musí o pozornost neustále soupeřit s herci typu Liama Neesona  , Toma Hardyho  , Morgana Freemana   či Garyho Oldmana  . No a především s Michaelem Cainem  .

Ač si ji přímo do žebříčku zařadit nedovolíme, okolo postavy Alfreda Pennywortha se točí řada nejlepších a nejemocionálnějších momentů celé filmové série.

9) Winston Wolfe

Profesionál, který se dovede postarat o cokoli. Postačí když sklapnete a budete se řídit přesně podle jeho instrukcí. Zbaví se mrtvoly, zamaskuje zakrvácené části auta a potom ho pošle sešrotovat. Prostě skutečný profesionál mezi kriminálníky, který všechny situace řeší s rozvážným klidem a v suverénním podání Harveyho Keitela   vyčnívá i ve filmu 91 %, který je špičkovými herci málem přecpaný.

8) Jonah Jameson

J. K. Simmons   byl naprosto perfektní J. Jonah Jameson. S doutníkem v ústech připomínal svou komiksovou předlohu do puntíků, jeho lakomé hudrování nás bavilo napříč celou Raimiho   pavoučí trilogií a nesmíme zapomenout ani na legendární scénu, kde se coby starý lakomec směje touze podřízených po zvýšení platu.

Je nám úplně fuk, kolik rebootů Spider-Mana nás ještě čeká a kdo si v nich postavu zahraje. Ten pravý Jonah Jameson bude vždycky jenom jeden.

7) Quicksilver

Budoucí minulost 82 % máme dodnes ze všech filmů série X-Men nejradši. Přestože ale Hugh Jackman   odvedl jako Wolverine skvělou práci, vlastně nemá ve snímku mnoho zapamatovatelných scén. Emocionální momenty mu ukradli hlavně Mystique, Profesor X a Magneto, zatímco rosomákovu akci zcela zastínil nově příchozí Quicksilver.

Jeho exhibice pod Pentagonem si vysloužila nadšené divácké přijetí a ze zbrusu nové postavy se rázem stal jeden z nejpopulárnějších členů týmu. Quicksilver se navíc vrátil i v o dost slabším pokračování Apocalypse 70 %, kde opět zazářil. Zlí jazykové dokonce tvrdili, že že jen kvůli jeho scénám stojí celý snímek stále za zhlédnutí.

Když jsme se ale už dotkli Wolverina, i ten kdysi v prvních dílech série často zastiňoval ostatní členy superhrdinského týmu.

6) Darth Vader

Ano, čtete správně. Darth Vader byl původně spíš jen takový cool podržtaška velkého moffa Tarkina a v Nové naději 88 % dostal jenom 12 minut času na plátně. To je na postavu, která se později stala ústředním charakterem prvních dvou Star Wars trilogií, docela málo času.

Jaká legenda se z něj stala v průběhu doby, snad ani nemusíme připomínat.

5) Agent Smith

Dalším padouchem, který výrazně přerostl svou roli z prvního filmu, je agent Smith z Matrixu. Zatímco původně byl jen jedním z digitálních pohůnků vládnoucích strojů, v sequelech povýšil na ústředního padoucha a stal se větší hrozbou, než kterou původně byli agenti – ti hráli už ve druhém a třetím díle velice nevýznamné role.

Ono se ale asi není čemu divit, vzhledem k tomu, že Smithe ztvárnil Hugo Weaving  

4) Inigo Montoya

Přiznáme se bez mučení, že jsme si jméno čeledína Westleyho, hlavního hrdiny snímku Princezna Nevěsta 78 %, museli vygooglit. Zato na Iniga Montoyu, šermíře pronásledujícího otcova vraha, jsme si vzpomněli v okamžení. Může za to ale nejenom výkon herce Mandyho Patinkina  , ale především legendární věta, kterou se jeho postava představuje.

3) Phil Coulson a Peggy Carter

Spolu s Tonym Starkem si mnozí z nás v samých počátcích komiksového univerza MCU mysleli, že je Coulsonovo křestní jméno agent. Postava se ale záhy začala těšit značné oblibě a dostalo poměrně důležitou roli v týmovce Avengers 83 %. A aby toho nebylo málo, vydala se ještě do seriálu a příští rok se vrátí v Captain Marvel  .

Podobné popularitě se navíc těšila i jeho kolegyně z dob druhé světové války, Peggy Carter. I ta se totiž v MCU dočkala vlastního seriálu, který prozkoumal její osudy po událostech prvního Captaina Americy 68 %.

2) Mimoni

Možná je milujete, možná je nenávidíte. Žlutým příšerkám ale v každém případě nemůže uniknout prakticky nikdo, kdo nežije někde v Himalájích nebo uprostřed amazonských pralesů. Mimoni se poprvé ukázali jen jako poskoci Grua ze série Já, padouch, brzy ale dostali svůj vlastní film 64 % a především nekonečné záplavy hraček, bonbonů a vůbec prakticky jakýchkoli produktů cílených na nejmladší publikum.

1) Kapitán Jack Sparrow

Znáte Piráty z Karibiku, sérii o švarném kováři Willovi Turnerovi a jeho milované Elizabeth Swann? Ne, znáte Piráty z Karibiku, příběh napůl opilého, nevypočitatelného pirátského kapitána Jacka Sparrowa, kterého fackují lehké děvy v přístavech a kterého se marně snaží lapit neschopní poddání Jeho Veličenstva napříč sedmi moři.

Johnny Depp   prostě udělal z Jacka během okamžiku svou nejvýraznější roli a přestože už nikdy znovu nedokázal postavu zahrát tak zábavně, jako poprvé, zůstal už zkrátka nejpopulárnějším charakterem celé série. A ta se třeba ve čtvrtém díle obešla už úplně bez obou původních hrdinů z jedničky. Tak se to dělá.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 141198

Spider-Man je oficiálně zpět v MCU, třetí film vznikne ve spolupráci Sony a Marvelu

27. 9. Daniel 41041

Marvel: Thor 4 je oficiální, natočí ho opět režisér Ragnaroku Taika Waititi

17. 7. Aleš 61001

James Gunn je zpátky. Strážci Galaxie 3 natočí režisér původních dvou filmů

15. 3. Aleš 1905

Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

29. 4. Aleš 1858

Logan: Dafne Keen získala roli ve filmu velmi neobvyklým způsobem, odhalil Hugh Jackman

Dnes Aleš 30

Harry Potter: Spisovatelka J. K. Rowling odhalila, jak přišel Snape ke svému křestnímu jménu

Dnes Aleš 8

Star Wars: Povíme, jak seriál Klonové války napravil nedostatky prequelové trilogie

30. 5. Aleš 77

Pokračování Sonica má zelenou. Film je ale zatím jen ve velmi rané fázi příprav

29. 5. Daniel 176

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 17745

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 5339

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

25. 9. Aleš 9606