Měly stát spíš v pozadí, ale diváci je milovali. 8 vedlejších postav, které to daleko dotáhly

12. 10. 2018 11 130×192 světlý/tmavý vzhled

Zpočátku bývá všechno jasné. Jedna role je hlavní, druhá vedlejší a divák by měl věnovat hlavní část pozornosti protagonistovi, okolo kterého se děje nejvíc zajímavých událostí. Pak se ale třeba ukáže, že druhé housle bude hrát slavný herec a jeho výkon zcela zastíní ostatní postavy. Nebo se scénárista urve ze řetězu a napíše nějakému podržtaškovi extrémně zábavný charakter. A hlavní role se náhle ocitne ve stínu.

BONUS) Alfred Pennyworth

Typickým příkladem může být Nolanova   trilogie o Temném rytíři, kde si Joker v podstatě ukradne celý druhý film a chudák Christian Bale   musí o pozornost neustále soupeřit s herci typu Liama Neesona  , Toma Hardyho  , Morgana Freemana   či Garyho Oldmana  . No a především s Michaelem Cainem  .

Ač si ji přímo do žebříčku zařadit nedovolíme, okolo postavy Alfreda Pennywortha se točí řada nejlepších a nejemocionálnějších momentů celé filmové série.

9) Winston Wolfe

Profesionál, který se dovede postarat o cokoli. Postačí když sklapnete a budete se řídit přesně podle jeho instrukcí. Zbaví se mrtvoly, zamaskuje zakrvácené části auta a potom ho pošle sešrotovat. Prostě skutečný profesionál mezi kriminálníky, který všechny situace řeší s rozvážným klidem a v suverénním podání Harveyho Keitela   vyčnívá i ve filmu 91 %, který je špičkovými herci málem přecpaný.

8) Jonah Jameson

J. K. Simmons   byl naprosto perfektní J. Jonah Jameson. S doutníkem v ústech připomínal svou komiksovou předlohu do puntíků, jeho lakomé hudrování nás bavilo napříč celou Raimiho   pavoučí trilogií a nesmíme zapomenout ani na legendární scénu, kde se coby starý lakomec směje touze podřízených po zvýšení platu.

Je nám úplně fuk, kolik rebootů Spider-Mana nás ještě čeká a kdo si v nich postavu zahraje. Ten pravý Jonah Jameson bude vždycky jenom jeden.

7) Quicksilver

Budoucí minulost 82 % máme dodnes ze všech filmů série X-Men nejradši. Přestože ale Hugh Jackman   odvedl jako Wolverine skvělou práci, vlastně nemá ve snímku mnoho zapamatovatelných scén. Emocionální momenty mu ukradli hlavně Mystique, Profesor X a Magneto, zatímco rosomákovu akci zcela zastínil nově příchozí Quicksilver.

Jeho exhibice pod Pentagonem si vysloužila nadšené divácké přijetí a ze zbrusu nové postavy se rázem stal jeden z nejpopulárnějších členů týmu. Quicksilver se navíc vrátil i v o dost slabším pokračování Apocalypse 70 %, kde opět zazářil. Zlí jazykové dokonce tvrdili, že že jen kvůli jeho scénám stojí celý snímek stále za zhlédnutí.

Když jsme se ale už dotkli Wolverina, i ten kdysi v prvních dílech série často zastiňoval ostatní členy superhrdinského týmu.

6) Darth Vader

Ano, čtete správně. Darth Vader byl původně spíš jen takový cool podržtaška velkého moffa Tarkina a v Nové naději 88 % dostal jenom 12 minut času na plátně. To je na postavu, která se později stala ústředním charakterem prvních dvou Star Wars trilogií, docela málo času.

Jaká legenda se z něj stala v průběhu doby, snad ani nemusíme připomínat.

5) Agent Smith

Dalším padouchem, který výrazně přerostl svou roli z prvního filmu, je agent Smith z Matrixu. Zatímco původně byl jen jedním z digitálních pohůnků vládnoucích strojů, v sequelech povýšil na ústředního padoucha a stal se větší hrozbou, než kterou původně byli agenti – ti hráli už ve druhém a třetím díle velice nevýznamné role.

Ono se ale asi není čemu divit, vzhledem k tomu, že Smithe ztvárnil Hugo Weaving  

4) Inigo Montoya

Přiznáme se bez mučení, že jsme si jméno čeledína Westleyho, hlavního hrdiny snímku Princezna Nevěsta 78 %, museli vygooglit. Zato na Iniga Montoyu, šermíře pronásledujícího otcova vraha, jsme si vzpomněli v okamžení. Může za to ale nejenom výkon herce Mandyho Patinkina  , ale především legendární věta, kterou se jeho postava představuje.

3) Phil Coulson a Peggy Carter

Spolu s Tonym Starkem si mnozí z nás v samých počátcích komiksového univerza MCU mysleli, že je Coulsonovo křestní jméno agent. Postava se ale záhy začala těšit značné oblibě a dostalo poměrně důležitou roli v týmovce Avengers 83 %. A aby toho nebylo málo, vydala se ještě do seriálu a příští rok se vrátí v Captain Marvel  .

Podobné popularitě se navíc těšila i jeho kolegyně z dob druhé světové války, Peggy Carter. I ta se totiž v MCU dočkala vlastního seriálu, který prozkoumal její osudy po událostech prvního Captaina Americy 68 %.

2) Mimoni

Možná je milujete, možná je nenávidíte. Žlutým příšerkám ale v každém případě nemůže uniknout prakticky nikdo, kdo nežije někde v Himalájích nebo uprostřed amazonských pralesů. Mimoni se poprvé ukázali jen jako poskoci Grua ze série Já, padouch, brzy ale dostali svůj vlastní film 64 % a především nekonečné záplavy hraček, bonbonů a vůbec prakticky jakýchkoli produktů cílených na nejmladší publikum.

1) Kapitán Jack Sparrow

Znáte Piráty z Karibiku, sérii o švarném kováři Willovi Turnerovi a jeho milované Elizabeth Swann? Ne, znáte Piráty z Karibiku, příběh napůl opilého, nevypočitatelného pirátského kapitána Jacka Sparrowa, kterého fackují lehké děvy v přístavech a kterého se marně snaží lapit neschopní poddání Jeho Veličenstva napříč sedmi moři.

Johnny Depp   prostě udělal z Jacka během okamžiku svou nejvýraznější roli a přestože už nikdy znovu nedokázal postavu zahrát tak zábavně, jako poprvé, zůstal už zkrátka nejpopulárnějším charakterem celé série. A ta se třeba ve čtvrtém díle obešla už úplně bez obou původních hrdinů z jedničky. Tak se to dělá.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)