Pryč se sovou, nechte přežít gorilu. 7 případů, kdy herci ovlivnili filmové tvůrce

17. 10. 2018 6 988×59 světlý/tmavý vzhled

Přestože herci film zpravidla zároveň nerežírují a ani k němu nepíší scénář, jejich slovo má mnohdy stále velkou váhu. Zvlášť velké hvězdy si občas vymohou nejen drobné úpravy, ale často i poměrně zásadní změny snímku. Dnes se mrkneme na několik zajímavých případů.

1) Podpatky v Jurském světě

Fakt, že postava Bryce Dallas Howard   nosí napříč celým filmem podpatky, se stal terčem diváckého humoru už hned po premiéře Jurského světa 73 %. Hrdinka v nevyhovující obuvi uteče v jedné z finálních scén tyranosaurovi, takže jsme se docela divili, že si toho nikdo nevšiml během natáčení.

Ani nás tudíž příliš nepřekvapilo, když jsme se dozvěděli, že se režisér Colin Trevorrow   snažil herečku opakovaně přesvědčit, aby se přezula do něčeho trochu vhodnějšího pro prchání před veleještěry. Bryce Dallas Howard však zůstala neústupná.

2) Mechanická sova v Souboji titánů

Sam Worthington   si získal značnou proslulost ústřední rolí v obřím blockbusteru Avatar 82 %. Nikdo se tudíž nedivil, když herec záhy dostal nabídku ztvárnit hrdinu Persea v remaku dobrodružné legendy Souboj titánů 56 %. Worthington na ni kývl, avšak s jistými výhradami – a nejsme si jistí, zda tím filmu zrovna dvakrát pomohl.

Nejvýdělečnější režiséři: 10 filmových géniů, kteří naplnili svým studiím kasy

Režisér Louis Leterrier   totiž plánoval ve snímku dopřát prostor mechanické sově, kterou si jistě pamatují fandové originálního Souboje. Worthingtonovi bylo ale kovové zvíře trnem v oku a stěžoval si tak dlouho, až byla role sovy zredukována na pouhé cameo.

Co víc, Worthingtonovi se nelíbily autentické starověké oděvy a tak nosil cosi, co připomínalo vybledlé moderní tričko. Jak autentické.

3) Shrekův přízvuk

Změna v prvním Shrekovi 87 % se vás týká, jen pokud se rádi koukáte na filmy v originálním znění. Přízvuk titulního zlobra se totiž poměrně dost liší od přízvuků většiny z ostatních postav v příběhu, protože se dabér Mike Myers   rozhodl, že by měl protagonista znít skotsky. To by nebyl problém, kdyby tento nápad dostal ještě před začátkem natáčení.

Vizuály animáků ale vznikají zpravidla až po nahrání dabingu, aby seděly k mluvenému projevu herců. Tvůrci proto řadu scén kompletně znovu animovat, což stálo údajně až 10 % rozpočtu snímku.

4) Fialový meč ve Star Wars

Příběh Samuela L. Jacksona   a jeho fialového meče je mezi fanoušky předaleké galaxie poměrně známý, na náš žebříček ale bezesporu patří. Herec totiž přišel za otcem Star Wars Georgem Lucasem   s tím, že by byl rád, kdyby byla jeho postava už zdálky rozeznatelná a zeptal se, zda může dostat fialový světelný meč.

Tohle DVD jste asi koupit nechtěli: 7 filmových vykrádaček, které mátly podobnými názvy

Lucas nejdřív protestoval, že meče mají jenom několik málo barev, Jackson ale námitku smetl ze stolu s tím, že je přece po Yodovi druhý nejdrsnější Jedi celého vesmíru. Nakonec vytouženou zbraň skutečně dostal.

5) Smrt ve třetím Vetřelci

Sigourney Weaver   prý dosti zklamalo, když se dozvěděla, že se chystá snímek Vetřelec vs. Predátor 56 % a chtěla udělat vše proto, aby se její postava nestala součástí tohoto filmu. Vyžádala si proto, aby Ellen Ripley ve třetím Vetřelci 74 % zemřela a to se také stalo. Moc to ale nefungovalo, protože později samozřejmě dorazil ještě čtvrtý díl s podtitulem Vzkříšení 67 %, kde si sama Weaver svou roli zopakovala.

6) Lidoopovo přežití v Rampage

Obří gorila George měla původně v letošním snímku Rampage 60 % naopak zemřít, ale Dwayne Johnson   to tvůrcům vymluvil. Přišlo mu, že by v takovém případě film neskončil příliš šťastně a pohrozil, že ze snímku odejde, pokud nebude George zachráněn. A protože je opravdu velkou hvězdou, scénář se skutečně změnil.

7) Královna a žoldák ve Hře o trůny

Je až podezřelé, že žoldák Bronn nemá takřka žádné společné scény s královnou Cersei Lannister, přestože se oba napříč celým seriálem Hra o trůny 92 % motají ve stejných lokacích. Věc se má tak, že Jerome Flynn   a Lena Headey   kdysi prošli vzájemným vztahem a nerozešli se tak úplně v dobrém.

Letos budeme bez Hry o trůny. Připomeňme si aspoň 10 nejlepších epizod

Člen štábu dokonce kdysi prozradil, že herci nikdy nejsou oba zároveň v jedné místnosti. Můžeme tedy očekávat, že si spolu obě postavy ani v osmé řadě seriálu nejspíš nepromluví.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

29. 4. Aleš 2859

Zemřel herec Peter Mayhew, představitel Chewbaccy ze Star Wars

3. 5. Aleš 1822

Darth Vader by se mohl dočkat vlastního seriálu, kdo by ho ztvárnil, a kdy by se odehrával?

14. 12. Daniel 6611

Star Wars: Fanoušek zcela přepracoval souboj Bena Kenobiho s Vaderem z Nové naděje

9. 5. Aleš 18576

Bitva o Zimohrad je tady. Hra o trůny konečně zveřejnila první trailer k finální řadě

5. 3. Aleš 574

Šílený Max: Režisér George Miller pracoval na jednotce intenzivní péče, aby zaplatil svůj film

30. 3. Aleš 34

Logan: 7 zajímavostí o posledním Wolverinově filmu. Mohli jsme zahlédnout mrtvé X-Men

29. 3. Aleš 57

Watchmen: Režisér Zack Snyder si ve svém superhrdinském snímku zahrál malou roli

26. 3. Aleš 21

Život Briana: S nahatým hercem byly problémy, tvůrci použili kulisy ze seriálu o Ježíšovi

25. 3. Aleš 13

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 141200

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 18753

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 6348

To nejzajímavější z tohoto týdne: