… a potom se nestalo vůbec nic! 7 bočních dějových linek, které nikam nevedly

26. 10. 2018 6 999×329 světlý/tmavý vzhled

Zvlášť v delších filmových sériích se občas stane, že tvůrci po čase změní plány a příběh se vydá jiným směrem, než bylo původně zamýšleno. Právě v takových případech dochází nejčastěji k tomu, že některá dějová linka nevede vůbec nikam. Dnes jsme vybrali osm těch, jejichž důležitost pro hlavní příběh se nakonec ukázala jako mizivá.

1) Katana

Katana dělá v Sebevražedném oddílu 65 % bodyguarda Ricku Flagovi. Ale proč vlastně? Pokud by členové padoušského týmu plukovníkovi něco provedli, Amanda Weller by jim okamžitě odpálila hlavy. Její meč je sice použit na zabití Enchantress, ale třeba údajná schopnost čepele pohlcovat duše nehraje žádnou roli.

Hrdinka ve snímku prostě jenom tak nějak jednoduše je přestože její představení vlastně k ničemu nevede.

2) Sinister Six

Tvůrci Amazing Spider-Mana 2 62 % se nepoučili z osudu Spider-Mana 3 62 % a opět narvali do snímku rovnou tři superpadouchy a navíc ještě linku, která měla umést cestičku záporáckému týmu Sinister Six. Jeden z jeho členů, Rhino, se navíc s pavoučím hrdinou střetl v poslední scéně celého snímku – než ale přišel první úder, rozjely se závěrečné titulky.

Smích skrz slzy: 5 filmových scén, které jsou smutné a vtipné zároveň

Film se měl každopádně raději místo podobných provokací a slibování soustředit na hlavní příběh, protože ten diváky vesměs moc neuspokojil. Proto se už nikdy nedočkáme ani zbytku souboje Garfieldova   Spider-Mana s Rhinem, ani střetnutí se Sinister Six.

3) Sběratelův koníček

Své kostlivce ve skříni má ale samozřejmě i nejpopulárnější superhrdinské univerzum MCU. Zmínit můžeme třeba fakt, že Avengers 2 73 % ignorují charakterový vývoj Tonyho Starka ve třetím Iron Manovi 80 %, že Jane Foster a Betty Ross prostě zmizí z Thorova a Hulkova života a tak všelijak podobně.

Asi nejočividnější dějovou linkou, která nikam nevedla, byl ale Sběratelův zájem sesbírat všechny Kameny nekonečna. Ze celé ty roky totiž aktivně podnikl jen jeden pokus získat další, přičemž ani ten mu nevyšel. Selhal nakonec i ve svém slibu, že Kámen reality udrží v bezpečí. Vůbec bychom se nedivili, kdyby pro něj původně tvůrci MCU plánovali důležitější roli, která byla ale později omezena.

4) Odbočka k Wolverinovi

Bez povšimnutí ale nemůžeme nechat ani univerzum X-Men, které trpí podobnými problémy. Zmínit musíme třeba odbočku příběhu v předloňské Apokalypse 70 %: několik členů týmu je zajato plukovníkem Strykerem a uneseno a zbylí hrdinové je musí zachránit. Naštěstí jim pomůže jiný mutant, který je Strykerem příhodně také vězněn.

Filmy podle videoher: 7 titulů, které bychom rádi viděli i na stříbrném plátně

Ano, hlavní dějová linka je jednoduše na nemalou část filmu úplně zapomenuta, aby mohl být už podruhé v sérii zopakován útěk Wolverina. Útěk, na který navíc už Dark Phoenix   či jiný další X-Men snímek nejspíš nikdy nenaváže, protože Hugh Jackman   po Loganovi 83 % se svým rosomákem skončil.

5) Carol Marcus

Z postavy Carol Marcus představené ve snímku Star Trek: Do temnoty 81 % si dělají mnozí fandové legraci, že tam je jenom kvůli tomuto momentu:

A něco na tom je. Carol sice například na okamžik zastaví svého otce, když chce ten zničit Enterprise a také zachrání Bonese při zkoumání torpéda, ve většině scén by ji ale mohla snadno zastoupit kterákoli jiná postava. Především ale Carol úplně absentuje v následujícím snímku Star Trek: Do neznáma 72 %, aniž by se tvůrci pokusili její nepřítomnost jakkoli vysvětlit.

6) Milostný trojúhelník

Zbytečné romantické linky často působí ve filmech jako pěst na oko a vztah Kili-Tauriel-Legolas přidaný do adaptací Hobita patří mezi vůbec nejhorší z nejhorších. Vztah trpaslíka s elfkou je například relativně slibně rozpracován ve Šmakově dračí poušti 80 %, jen aby se na něj tvůrci v Bitvě pěti armád 75 % úplně vykašlali a poslali Tauriel místo toho s Legolasem do Gundabadu pozorovat netopýry.

Vztah elfky s oběma jejími nápadníky je zkrátka nedotažený a tudíž nezajímavý a nevěrohodný. Navíc nemá v podstatě žádné důsledky – Kili zemře, Tauriel zmizí z příběhu a už o ní vůbec nic nevíme a Legolas se přes své odmítnutí taky někdy v průběhu doby mezi Hobitem a Pánem prstenů přenese.

Draci, obři, enti a balrogové: To hlavní, co o bytostech Středozemě potřebujete vědět

Nehledě na to, že milostné trable nejspíš ani zdaleka nejsou nejzbytečnější částí Jacksonovy   druhé středozemské trilogie. Je tu totiž ještě tenhle chlápek:

Ale o tom nenapíšeme ani slovo, protože nás bolí už jen samotná vzpomínka.

7) Nesplněné sliby sedmé epizody

Poslední film na žebříčku jste tu jistě čekali a my se musíme přiznat, že bychom ho mohli jen těžko vynechat. I pokud patříte k té části fanoušků, která nepovažuje Posledního z Jediů 73 % ze nejhorší Star Wars epizodu všech dob, můžete jenom těžko popřít, že se úplně vykašlala na spoustu dějových linek rozjetých v minulé sedmičce 77 %.

Pokud se Luke vydal na Ahch-To zemřít a pohřbít i dědictví řádu Jediů, proč se vůbec obtěžoval zanechat za sebou mapu k planetě? Proč generál Hux působí jako úplně jiná postava? Když jsou rodiče Rey mrtví a leží někde v poušti Jakku, proč jsme je viděli v Reyiných vzpomínkách odlétat vesmírnou lodí? Úplně vypuštěny byly také třeba další informace o klonované armádě Prvního řádu nebo rytířích z Renu, pro které údajně v osmé epizodě už nezbylo místo.

Režisér sedmého dílu J. J. Abrams   se k sérii vrátí v nadcházející devítce, takže můžeme očekávat, že některé příběhové linky, které až doposud nehrály důležitější roli, nějakou zase dostanou. U jiných je na to ale nejspíš už příliš pozdě.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (3 komentáře)