Avengers 4: Co jsme se dozvěděli v první půlce čekání na největší superhrdinskou týmovku

30. 10. 2018 14 405×3175 světlý/tmavý vzhled

Naše čekání na Avengers 4   je zhruba v půlce – uběhlo už více než šest měsíců od premiéry Infinity War 87 % a necelý půlrok nám ještě zbývá. Proto jsme se rozhodli na jednom místě přehledně shrnout aspoň ty nejzásadnější informace, které jsme se o nadcházející týmovce v uplynulých měsících dozvěděli. Předem samozřejmě varujeme před možnými spoilery!

1) Kdo se vrátí?

Skoro všichni.

Na začátku filmu se budeme téměř jistě muset spokojit pouze s přeživšími po Thanosově lusknutí – to znamená s původními Avengery z první týmovky 83 %, s Rocketem a Nebulou, s Ant-Manem a s War Machinem. To potvrzuje i starší, pravděpodobně autentický concept art, na kterém se k výše vypsaným hrdinům přidala ještě nově příchozí Captain Marvel, kterou už ale budeme v době premiéry znát z její vlastní sólovky  .

Postupem času pak budou přibývat i další postavy. Návrat potvrdil třeba Jeremy Renner  , herecký představitel Hawkeye, jehož postava se například v Infinity War neukázala. Očekávat můžeme i zmrtvýchvstání obětí Kamenů nekonečna, kteří se obrátili v prach. Spider-Mana, ale třeba i Black Panthera totiž čekají v budoucnu další filmy.

Nevíme zatím, zda zůstane permanentně mrtvá třeba taková Gamora, i kdyby byl ale její osud zpečetěn, v Avengers 4 ji ještě rozhodně uvidíme. Stejně tak se ukáže Loki, ale také třeba Prastará z Doctora Strange 76 % nebo dokonce Captainův protivník Crossbones. Stane se tak nejspíš skrze flashback (možná za použití Starkovy technologie BARF), nebo během cest časem, o nichž fanoušci už měsíce čile spekulují.

Představitel Falcona Anthony Mackie   pak prozradil, že se máme těšit na společnou scénu až čtyřiceti superhdinů. Ta by bezpochyby zahanbila i wakandskou bitvu z Infinity War či letištní střetnutí z Občanské války 78 %. Mackieho slova navíc později potvrdil i Sebastian Stan  , který hraje Winter Soldiera.

Spekuluje se, že znovu uvidíme i Valkyrii z úspěšného snímku Thor: Ragnarok 81 %. Víme totiž, že Thanosovo lusknutí přežila a herečka Tessa Thompson   navíc letěla na natáčení v Atlantě spolu s Chrisem Hemsworthem  . Je ale možné, že kolegovo letadlo jenom využila, aby se dostala zpátky do Spojených států z natáčení Mužů v černém 79 %.

Vrátí se ale dokonce nejspíš i Howard Stark.

2) Kdo změní vzhled, kostým nebo zbraň?

Naši staří známí hrdinové se v mnoha případech vrátí v trochu jiné podobě, než ve které si je pamatujeme. Na obrázku výše si můžeme všimnout, že třeba Hulk vypadá úplně jinak a dokonce nosí i oblečení – dávalo by smysl, kdyby Bruce Banner po událostech Infinity War a sporu se svým alter egem získal více kontroly a existuje pro to i komiksový precedens.

Výraznou změnou projde i postava Pepper Potts, která takřka určitě obleče kovovou zbroj a stane se superhrdinkou Rescue. Nasvědčuje tomu celá řada náznaků, o nichž jsme před časem informovali. Pouhých pár dní po zmíněném článku se navíc objevil další důkaz v podobě instagramového příspěvku, kde je zbroj přímo vyfocená.

Ukázali jsme vám také nové kostýmy Rocketa nebo Thora, které prozradily hračky. Obecně se spekuluje, že budou v těchto bílých oblecích hrdinové cestovat kvantovou říší.

Změnil se ale i Tony Stark – Roberta Downeyho Jr.   jsme na uniklých fotkách zahlédli s prošedivělými blond vlasy, z čehož mnozí usuzují, že mezi Infinity War a Avengers 4 můžeme čekat několikaletou mezeru. Tomu nasvědčuje i fakt, že dostala Ant-Manova dcera Cassie Lang pro film novou hereckou představitelku, sedmnáctiletou herečku Emmu Fuhrmann  . Obrázek v úvodu pak taky ukazuje návrat Black Widow k původní barvě vlasů, vylepšenou zbroj pro War Machina a také staronovou podobu Captaina Americy.

Řada novinek se pak týká i zbraní. Nedávno jsme informovali o údajném protonovém děle, Captain Marvel možná dostane dvoubřitou sekeru a Thanos podle všeho použije meč, který jsme viděli už kdysi na prvních concept artech. Bude ho nejspíš potřebovat, neboť za používání Kamenů nekonečna zaplatil nemalou cenu.

3) O co přesně ve filmu půjde?

Stále pravděpodobněji se jeví možnost, že se bude cestovat časem, a to hodně. Alternativní hypotézou je využití Tonyho přístroje na projekci vzpomínek či návštěvy dalších vesmírů multiverza – každopádně však cesta povede přes kvantovou říši, což potvrdil režisér obou Ant-Manů Peyton Reed   a také herec Hanka Pyma Michael Douglas  . Starší informace o záběrech ukázaných na CineEurope byly mimochodem falešné.

Pro hypotézu o cestování časem mluví leccos – už dříve jsme viděli fotky zjevně z bitvy o New York, v nichž se ale objevily starší verze Tonyho Starka a Scotta Langa s podivnými zařízeními na rukou. Casting zase odhalil, že Marvel pro Avengery natáčí scénu zasazenou do šedesátých let.

Existuje pak celá řada popisů děje či alespoň prvního traileru. Ač ale mnohdy působí poměrně autentickým dojmem, nebudeme je v tomto článku vůbec rozebírat.

4) Kdy uvidíme trailer?

Ještě letos. Včera jsme vydali novinku, v níž zveřejnění ukázky ještě v roce 2018 slíbil sám Kevin Feige  . Pokud budou Avengers 4 následovat vzor Avengers: Infinity War, mohli bychom se dočkat skoro přesně za měsíc. Teaser totiž loni dorazil 29. listopadu. Čekání na trailer je každopádně už téměř u konce.

5) A podtitul?

S jistotou nevíme nic. Mezi fanoušky se ale hodně mluví o Avengers: Annihilation a zdroje serveru MCU Cosmic tuto hypotézu údajně potvrzují. Nepřímým důkazem pak mají být třeba i áčka skrytá ve fotce, kterou fandům k prozkoumání předložili režiséři na svém twitterovém účtu. Definitivnímu potvrzení se ale tato shoda samozřejmě nerovná, neboť angličtina zná spoustu slov na A, které by se do podtitulu také dobře hodily. Pokud ale název Avengers 4 nakonec opravdu bude vypadat takto, můžete si aspoň připadat informovaně.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (3 komentáře)  

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 141200

Spider-Man je oficiálně zpět v MCU, třetí film vznikne ve spolupráci Sony a Marvelu

27. 9. Daniel 51043

Marvel: Thor 4 je oficiální, natočí ho opět režisér Ragnaroku Taika Waititi

17. 7. Aleš 71008

James Gunn je zpátky. Strážci Galaxie 3 natočí režisér původních dvou filmů

15. 3. Aleš 2914

Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

29. 4. Aleš 2859

Šílený Max: Režisér George Miller pracoval na jednotce intenzivní péče, aby zaplatil svůj film

30. 3. Aleš 135

Logan: 7 zajímavostí o posledním Wolverinově filmu. Mohli jsme zahlédnout mrtvé X-Men

29. 3. Aleš 57

Watchmen: Režisér Zack Snyder si ve svém superhrdinském snímku zahrál malou roli

26. 3. Aleš 21

Život Briana: S nahatým hercem byly problémy, tvůrci použili kulisy ze seriálu o Ježíšovi

25. 3. Aleš 13

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 18753

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 6348

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

25. 9. Aleš 10607

To nejzajímavější z tohoto týdne: