Nejočekávanější filmy příštího roku: Avengers, Hellboy i Terminátor

8. 11. 2018 20 386×1165 světlý/tmavý vzhled

Pomalu se nám blíží konec roku a přestože nás ještě nějaká ta velká filmová premiéra letos čeká, začínáme vyhlížet už i to nejzajímavější, co přinese rok 2019. Vedle pokračování slavných sérií typu Avengers, Star Wars nebo Terminátor dojde i na rebooty typu Hellboye či předělávky klasických animáků jako je Lví král 86 % nebo Aladin 82 %.

20) Ledové království 2

Nejsme samozřejmě cílovkou, ale už první Ledové království 76 % nám přišlo spíš jako průměr a protože uzavřelo příběh takřka kompletně, s pokračováním jsme příliš nepočítali. Každopádně se ho ale dočkáme, nejspíš skoro přesně za rok – americká premiéra je plánována na 22. listopad.

19) Godzilla II Král monster  

V propojený vesmír gigantických příšer studia Warner Bros. zatím mnoho víry nemáme a zdá se, že i diváci to vesměs vidí podobně. Godzilla 59 % i Kong 66 % si ale z kin odnesli solidní výdělek a akční oddechovky si vždycky najdou publikum. Zvlášť, když do té nejnovější tvůrci nacpou trojhlavého Kinga Ghidoraha a v hereckém obsazení figuruje jméno Charlese Dance  . Aby nás Godzilla ještě mile nepřekvapila! Uvidíme 6. června.

18) Jumanji  

Přiznáme se bez mučení, že nás nedávný snímek s podtitulem Vítejte v džungli! 72 %překvapivě pobavil. Byla to samozřejmě velmi jednoduchá podívaná, na kterou se nejlépe kouká s vypnutým mozkem, to jsme ale předem čekali. Co slíbila, také splnila. Na dosud nepojmenované pokračování se 12. prosince příštího roku rádi mrkneme taky. Snad ale distributor tentokrát vyšle do kin i titulkované kopie.

Filmové mýty: Mrtvola vás prý ochrání před zastřelením a v tekutých píscích se utopíte

17) Toy Story 4  

Pixaru věříme, a to z dobrého důvodu. Skoro ani nedokáže šlápnout vedle. Rozhodně si tudíž nemyslíme, že bychom se 8. srpna v kinech dočkali propadáku, který zneuctí celou legendární animovanou sérii. Dosáhnout laťky nastavené předchozími díly bude ale mimořádně těžké a v hlavě nám pořád straší neblahá vzpomínka na Auta 2 61 %, takže zůstaneme opatrní, přinejmenším do vydání prvních trailerů. Nepůjde mimochodem o klasické pokračování: Buzz místo toho pomůže Woodymu zachránit jeho milovanou pastýřku.

16) To Kapitola 2  

6. září 2019 dorazí pokračování komerčně mimořádně úspěšného horroru z loňska, který zvlášť ve Spojených státech nadchl jak publika, tak recenzenty. I v Česku si ale To 74 % našlo spoustu fanoušků a druhý díl bude pro ty, kteří se v kině rádi bojí, bezpochyby jednou z nejočekávanějších událostí roku. Vrátí se představitel klauna Pennywise Bill Skarsgård   a starší verze dětí z jedničky ztvární herci jako James McAvoy   a Jessica Chastain  .

15) Captain Marvel  

Skrullové, Jude Law  , návrat populárních postav typu Nicka Furyho a Phila Coulsona, devadesátá léta. Captain Marvel je na první pohled zaručeným receptem na úspěch a rozhodně jí držíme palce. Trochu nás jenom mrzí, že byla první ukázka tak trochu nijaká a pevně doufáme, že se příběh vyhne klasickým klišé originů, jimiž podle nás trpěli třeba Ant-Man 75 % nebo Doctor Strange 76 %. Brie Larson   se v titulní roli ukáže hned 7. března.

14) Shazam!  

Ano, jsme si vědomi toho, že Shazam! může skončit jako další DC průšvih, ale trailer ze záplavy superhrdinských snímků příjemně trčí a slibuje větší porci humoru. Ta k hrdinovi, který je v civilu teenagerem, tak nějak patří a zároveň snad trochu zředí rádoby pochmurnou atmosféru starších žánrovek od Warnerů.

Jak vypadala Snyderova vize filmového vesmíru DC, které už se nikdy nedočkáme

13) Aladin  

Předělávky klasických animovaných pohádek jsou ze strany Disneyho sázkou na jistotu a přes vesměs vysokou kvalitu těch dosavadních se občas nemůžeme při sledování zbavit pocitu, že si to tvůrci spočítali do posledního haléře. Aladin ale tento stereotyp skoro určitě naruší. Už jenom proto, že ho bude režírovat výrazný Guy Ritchie  . Premiéra je naplánována na 23. květen.

12) Terminátor 6  

Na nadcházejícího Terminátora jsme hodně zvědaví. Stará se o něj totiž Tim Miller  , který režíroval prvního Deadpoola 82 % a vůbec poprvé od slavného Dne zúčtování 91 % se ke svému dítku kreativně vrátil i James Cameron  . Vrátí se i Arnold Schwarzenegger   a také Linda Hamilton  . Po Genisys 65 % a Salvationu 66 % se sice nedokážeme zbavit koňské dávky skepse, nový Terminátor má každopádně přinejmenším obří potenciál. Uvidíme 14. listopadu 2019.

11) Joker  

O tomto zvláštním snímku, který nemá být přímo propojen s ostatními DC filmy, toho zatím víme opravdu málo. Martin Scorsese   v křesle producenta a Joaquin Phoenix   v titulní roli ale slibují mnohé. Premiéra je ale ještě docela daleko (snímek uvidíme až 3. října), takže se mohou naše očekávání ještě snadno pohnout libovolným směrem.

10) Dark Phoenix  

Přiznáme se, že kdyby snímek Dark Phoenix navazoval místo X-Men: Apokalypsa 70 % na X-Men: Budoucí minulost 82 %, dostal by se na nejpřednější místa v tomto žebříčku. Protože ale předchozí díl dopadl přinejlepším rozpačitě a protože se ten nadcházející pokusí zpracovat stejný příběh, který kdysi potopil Poslední vzdor 72 %, je na místě opatrnost. První trailer naše pochyby zatím zcela nerozptýlil, ale do 6. června ještě tvůrcům zbývá dost času.

X-Men: Co jste vždycky chtěli vědět o slavné sérii, ale báli jste se zeptat

9) Kingsman 3  

Podobně to vidíme i s Kingsmanem 81 % talentovaného režiséra Matthewa Vaughna  . Erková jednička plná střelené akce, cool hraček a skvělých herců, podkreslená super soundtrackem, si nás okamžitě získala. Dvojka 72 % ale měla všeho tak trochu míň, včetně zábavy. Užili jsme si ji pořád víc, než Apokalypsu, ale dalších snímků se přece jenom trošku bojíme. 7. listopadu 2019 bychom se měli dozvědět, zda právem.

8) Spider-Man: Daleko od domova

Homecomingu 73 % jsme dodnes vděční, že nám už potřetí necpal smrt strýčka Bena a celou tu hlášku o zodpovědnosti, existují však i další důvody, proč se na pavoukovo navazující dobrodružství těšit. Tak za prvé, natáčel se zčásti v Praze a v Liberci. Za druhé, padoucha Mysteria si zahraje Jake Gylenhaal  . No a za třetí, vrátí se Michael Keaton   a Samuel L. Jackson  . Co víc si přát? Snad jen, abychom nemuseli čekat až do 4. července.

7) LEGO® příběh 2  

Nadějně vypadá i pokračování úspěšného LEGO® příběhu 75 %, zejména vlivem angažmá původních tvůrců Phila Lorda   a Chrise Millera  . Filmy složené z virtuálních kostiček nejsou po záplavě z uplynulých let sice ani zdaleka tak neotřelé, jako před premiérou jedničky, i tak si ale 7. únor píšeme do diáře.

6) John Wick 3: Parabellum  

Podobnou důvěru máme i ve tvůrce série o Johnu Wickovi, režiséra Chada Stahelskiho   a scénáristu Dereka Kolstada  , kteří dvojkou podle mínění velké části fanoušků dokonce překonali svůj původní film. Třeba se jim to podaří i tentokrát. 16. květen, kdy jde nadcházející třetí díl do kin, bude nejspíš řada vyznavačů akčního žánru s napětím očekávat.

Je tohle nejhorší režisér všech dob? Povyprávíme příběh Uwa Bolla a jeho bizarní kariéry

5) Hellboy  

Milovníci temné fantastiky zase dost možná počítají dny do premiéry Hellboye 11. března. Trailer sice zatím nedorazil, zato máme nějaké ty cool plakáty. Na filmu pracuje i sám komiksový autor Mike Mignola   a režíruje Neil Marshall  , který stál za dvěma mimořádně drahými epizodami Hry o trůny 92 %: bitvou o Zeď a bitvou o Královo přístaviště. Hlavní roli si zahraje David Harbour   a bude to tvrdé erko!

4) Jak vycvičit draka 3  

Série Jak vycvičit draka patří mezi vůbec nejlepší fantasy filmové příběhy. Ano, opravdu myslíme všechny, ne pouze ty animované. Už předchozí dva díly uměly být místy opravdu temné a třetí slibuje dokonce hořskosladké zakončení, které uzavře příběh jednou provždy. A to nám ve chvíli, kdy zbytek žebříčku tvoří vesměs sequely dlouhých sérií a rebooty, zní jako rajská hudba. Dočkáme se už 21. únor.

3) Lví král  

Ano, stojíme si za tím, co jsme o předělávkách animáků napsali výše, jenže Lví král bude prostě hit i na podruhé. Hvězdné obsazení (James Earl Jones   mimochodem opět namluví Mufasu), opět soundtrack Hanse Zimmera   a Jon Favreau   v režisérském křesle. Na tom se prostě nemá co pokazit. 18. červenec čeká hodně, hodně velká premiéra.

2) Star Wars: Epizoda IX  

Devátý díl Star Wars bude mít po rozporuplném přijetí osmé epizody a komerčním neúspěchu letošního Sola 72 % těžkou práci. Paradoxně i proto půjde dost možná o nejočekávanější premiéru v novodobé historii série. Režisér J. J. Abrams  , který pro Lucasfilm před pár lety svou sedmičkou 77 % vesmírnou ságu znovu nastartoval, bude muset 19. prosince její stávající kapitolu ukončit. Uvidíme, zda tento náročný úkol zvládne se ctí.

Darth Sidious: Vysvětlíme, kde císař sídlil a co chtěl provést s rodnou planetou Naboo

1) Angry Birds 2  

Děláme si samozřejmě srandu.

1) Avengers 4

Ani sama Síla už Star Wars nepomůže. Avengers koneckonců mají Hulka. MCU v uplynulých letech dříve neotřesitelnou hegemonii příběhů z předaleké galaxie nahradilo a v Disney mohou být jenom rádi, že včas koupili obě značky. Po Infinity War 86 % a jejím provokativním konci se mnozí fanoušci už půl roku nemohou dočkat premiéry finální kapitoly deset let trvajícího příběhu, která dorazí 25. dubna. Větší událost prostě ve kalendáři nadcházejících blockbusterů nenajdete – tečka.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

Fanoušci chtějí druhou Alitu, bojují za pokračování na sociálních sítích

7. 2. Aleš 161220

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 41216

Spider-Man je oficiálně zpět v MCU, třetí film vznikne ve spolupráci Sony a Marvelu

27. 9. Daniel 271077

Marvel: Thor 4 je oficiální, natočí ho opět režisér Ragnaroku Taika Waititi

17. 7. Aleš 231014

James Gunn je zpátky. Strážci Galaxie 3 natočí režisér původních dvou filmů

15. 3. Aleš 13897

Pán prstenů: Studio Warner Bros. chystá animovaný film o válce v Rohanu

30. 6. Aleš 93

Strážci Galaxie: Rivalita Thora a Star-Lorda bude pokračovat. Mrkněte, jak vzniká Nebula

29. 6. Aleš 185

Matrix: Laurence Fishburne prozradil, co si schoval z natáčení. Proč nebude ve 4. díle, netuší

28. 6. Aleš 45

Shang-Chi má nový trailer. Vrací se v něm padouch z Neuvěřitelného Hulka

25. 6. Aleš 116

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 4744

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 16351

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

25. 9. Aleš 35602

To nejzajímavější z tohoto týdne: