Hra o trůny: Co se vlastně stalo ve Věku hrdinů, kam nás zavede chystaný spinoff

7. 11. 2018 13 482×55 světlý/tmavý vzhled

Populární seriál Hra o trůny 92 % příští rok skončí. V posledních šesti epizodách se příběh plný konfliktů, zvratů, intrik i tajemné magie uzavře. V HBO ale už nějaký čas plánují další show ze stejného světa, která se má odehrávat ve Věku hrdinů, tedy zhruba šest až deset tisíc let před událostmi, které důvěrně známe. Jak tehdy zhruba Západozemí vypadalo?

Pomyslným srdcem Hry o trůny bylo vždy Královo přístaviště, hlavní město Sedmi království a sídlo panovníka. Během Věku hrdinů z něj ale ještě nestála ani jediná zeď – zbudoval ho totiž až rod Targaryenů poté, co Západozemí dobyl. Na tehdejší mapě byste ale nenašli třeba ani Dračí kámen či Harrenov.

Herec, kterému ve Hře o trůny zemřely už dvě postavy. A 8 dalších detailů, které vám zatím ušly

Na celém kontinentu také nestálo jediné septum, neboť náboženství Sedmi rozšířila teprve etnika Andalů, jejichž příchodem se Věk hrdinů uzavřel. Tehdejší obyvatelé, nazývaní zpravidla První lidé, uctívali zpočátku vlastní bohy. Po válkách s dětmi lesa, které Věku hrdinů předcházeli, si ale osvojili Staré bohy.

Ty ještě v časech Hry o trůny stále uctívají například Starkové či další severské rody. Spisovatel George R. R. Martin  , který na nadcházejícím seriálu také pracuje, popsal náboženství Starých bohů jako směs animismu, pohanských náboženství, Wiccy či keltské a severské víry.

První lidé také neznali železo a rytířské tradice a bojovali tudíž bronzovými zbraněmi. Psali také pouze primitivními runami, takže se z oné doby nezachovalo příliš mnoho záznamů. Vyspělejší ocelové zbraně a sofistikovanější písmo přinesli na kontinent opět až Andalové.

Během Věku hrdinů přišla také Dlouhá noc, během které se poprvé objevili bílí chodci (v knihách nazývaní též Jiní). Tehdejší zima trvala mnoho let a přinesla krom krveprolití také hladomor. Lidé se proti bílým chodcům spojili s dětmi lesa a pomocí obsidiánových zbraní dokázali nakonec invazi ze severu zastavit.

Chyby ve Hře o trůny: Stannisův kabel, gumové meče a anglické nápisy

Tehdy vznikla také Noční hlídka a Bran Stavitel, prapředek rodu Starků, podle legend vystavěl také Zeď. Přinejmenším některé z těchto událostí se takřka určitě objeví v seriálu, neboť George R. R. Martinv minulosti uvedl, že by byla Dlouhá noc pro spin-off pasujícím jménem.

Některé zdroje kladou do Věku hrdinů také život Lanna Chytrého, údajného praotce Lannisterů, který sebral Casterlyovu skálu původním majitelům – Casterlyům – jen s pomocí svého kromobyčejného důvtipu. Železným ostrovům pak prý vládl předek Greyjoyů Šedý král, který se měl oženit s mořskou pannou. Podobných polomytických postav pak příběhy o Věku hrdinů znají ještě mnohem víc.

Teprve seriál nám ale poví, jak to bylo vlastně doopravdy. Už jen popis jeho děje totiž slibuje, že nás nečeká ten příběh, který si myslíme, že známe.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: