Grindelwaldovy zločiny mají na Rotten Tomatoes zatím nejhorší skóre z filmů Potterova světa

9. 11. 2018 4 184×255 světlý/tmavý vzhled

První reakce kritiků na nejnovější snímek ze světa Harryho Pottera jsou dosti smíšené. Zatímco se předchozí Fantastická zvířata 73 % ještě těšila třem čtvrtinám pozitivních recenzí, nový snímek v době psaní tohoto článku pochválilo jen sedmnáct reakcí z jednatřiceti. Tomatometer tak ukazuje pouhých 55 %, což je na tak slavnou značku dost tristní výsledek.

Podobného svého času dosáhla třeba první epizoda Star Wars, Skrytá hrozba 79 %. A nezmiňujeme ji náhodou – The Telegraph ji s Grindelwaldovými zločiny   ve své recenzi otevřeně srovnává. Nová Fantastická zvířata prý trpí stejně vážným případem prequelitidy, když přestavují figurky na šachovnici a připravují tak půdu pro další pokračování.

Podobně to vidí i server Digital Spy, který také zmiňuje podezření, že byl nový film tak trochu obětován ve prospěch těch budoucích. Dokonce i některé z recenzí, které Rotten Tomatoes počítá jako pozitivní, obsahují věty typu: „Očarování je naneštěstí film od filmu stále méně spolehlivé, jako by pocházelo z Ronovy zlomené hůlky.“

Cestování ve světě Harryho Pottera: Vysvětlíme, proč čarodějům nestačí jen teleportace

Pokud vás ale předchozí řádky krapet vyděsily, spravíme vám nakonec trochu náladu. Pár velmi pozitivních recenzí se totiž také našlo. Daily Mail píše, že představivost J. K. Rowling   přímo tryská z plátna a Grindelwald jako padouch zaujme víc, než Voldemort. We Live Entertainment zase píše, že je novinka ve všem lepší, než předchozí Fantastická zvířata, Jude Law   je perfektní jako Brumbál a film zkrátka musíte vidět.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (2 komentáře)