Pokračování Avatara: Prozradíme vše důležité, co zatím víme o čtyřech dalších dílech

21. 11. 2018 10 843×73 světlý/tmavý vzhled

Do premiéry Avatara 2   ještě zbývají více než dva roky. A to i v případě, že se snímek tvůrci opět nerozhodnou posunout, jako to v uplynulých letech udělali hned několikrát. Přesto jsme se už během poslední doby dozvěděli nemálo nových informací o pokračováních obřího blockbusteru 82 % z roku 2009, které v tomto článku přehledně shrneme.

Sám Cameron   například nedávno prozradil, že je natáčení Avatarů 2 a 3 s hlavními hereckými hvězdami u konce – teď už se bude točit jenom s kaskadéry. Sigourney Weaver  , která se do série vrátí přes smrt své postavy Grace Augustine v prvním díle, zase prozradila, že už ji nyní zaměstnávají snímky Avatar 4 a 5.

Nejvýdělečnější režiséři: 10 filmových géniů, kteří naplnili svým studiím kasy

Známe už i originální jména výše zmíněných sequelů, tedy alespoň podle informací BBC z počátku měsíce. Těšit se prý můžeme na filmy Avatar: The Way of Water, Avatar: The Seed Bearer, Avatar: The Tulkun Rider a Avatar: The Quest for Eywa. Není ale samozřejmě jisté, že s těmito podtituly pokračování skutečně vyjdou, zvlášť s ohledem na to… že prostě nejsou kdovíjak nápadité.

Avatar se ale na druhou stranu neproslavil bůhvíjak důmyslným scénářem a co se technické stránky týče, režisér James Cameron zjevně dobře ví, co dělá. Už loni prozradil, že jeho týmu trvalo rok a půl, než rozlouskli jeden z nejzásadnějších problémů s nadcházejícími filmy, totiž natáčení pod vodou.

Technologie motion capture, která slouží ke snímání pohybů herců, aby se na jejich základě mohly vytvořit trikové záběry, si totiž s kapalným prostředním zrovna dvakrát nerozumí. Sám režisér to vysvětloval:

Problém s natáčením pod vodou není ani tak v tom, že jste pod vodou, jako spíš v interferenci vody a vzduchu, která tvoří pohyblivá zrcadla. Ta odrážejí všechny ty tečky a značky [na tělech herců] a vytvářejí spoustu falešných.

Teprve loni v listopadu se prý Cameronovu týmu podařilo složitý problém konečně vyřešit a nový snímek populárního režiséra tak zase jednou posune hranice trikových technologií, ostatně jako minule. Zkrátka dostaneme Avatara na steroidech, shrnul počátkem letošního roku herec Stephen Lang  .

Co víc, Cameron se ve spolupráci s Dolby Cinema snaží pro své nadcházející filmy připravit tu nejlepší 3D technologii. Obraz v současných trojrozměrných filmech mu přijde příliš tmavý a stěžuje si také na trend přidávání 3D v postprodukci, který byl rozšířen zejména v letech po úspěchu prvního Avatara.

Velmistři filmové hudby: 10 z nejslavnějších skladatelů stříbrného plátna

Přinejmenším ještě před dvěma roky měl také slavný filmař zájem o HDR (technologii vylepšující věrnost barev a kontrastu) a HFR (nadstandardní počet snímků za sekundu, který známe třeba z Hobita Petera Jacksona  ). Prohlásil ale na druhou stranu také, že je HFR nástroj a nikoli formát a naznačil, že možná bude vyšší počet snímků za sekundu používat jen v některých konkrétních případech.

Poslední vizuální novinkou, která snad ještě stojí za zmínku, je změna fontu, který Avatar používá. Už od prvního okamžiku si totiž začal internet z filmu dělat legraci, že používá Papyrus – jeden z výchozích předinstalovaných fontů v operačních systémech Windows a macOS. Loni vzniklo dokonce i vtipné video s Ryanem Goslingem   pro Saturday Night Live 85 %, které si z loga snímku střílelo celých osm let po premiéře.

Tvůrci zjevně nářek fanoušků vyslyšeli a zhruba před měsícem se na sociální síti Twitter objevilo logo nové, docela výrazně odlišné.

Možná vás také zajímá, kteří herci se vrátí. Cameron už dříve zmiňoval, že bude Avatar jako série rodinnou ságou, takže můžeme čekat Jaka Sama Worthingtona   i Neytiri Zoe Saldany  . Znovu uvidíme prý i Giovanniho Ribisiho   v roli korporátního představitele a z mrtvých se má vrátit i Quaritch Stephena Langa. Znovu se ukáže i již zmíněná Sigourney Weaver, přestože prý v nové roli.

A když už se zabýváme novými postavami: jednu z nejdůležitějších, která se prý bude jmenovat Ronal, si zahraje Kate Winslet  . Uvidíme i děti Jaka a Neytiri: Jamie Flatters si zahraje nejstaršího syna Neteyama, Britain Dalton zase mladšího Lo'aka a Trinity Bliss dceru Tuktirey. V dalších rolích se ukáží například Oona Chaplin   známá třeba ze Hry o trůny 92 % či David Thewlis  , jehož si nejspíš pamatujete jako Remuse Lupina z Harryho Pottera.

Avatar: Už nejste v Kansasu. Povíme, jak vznikala kouzelná planeta Pandora a její obyvatelé

Co se příběhu samotného týče, detaily ještě neznáme. Bude se ale bezpochyby ze značné části odehrávat pod vodní hladinou. Víc se toho dost možná dozvíme až za hodně, hodně dlouho, neboť už jednička začala s propagací filmu teprve několik měsíců před premiérou. Možná si tedy počkáme třeba až do srpna 2020.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

Fanoušci chtějí druhou Alitu, bojují za pokračování na sociálních sítích

7. 2. Aleš 161200

Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

29. 4. Aleš 1860

Endgame: Druhý víkend, druhá miliarda pro nové Avengers. Nepokořen zůstává zatím jen Avatar

6. 5. Aleš 527

Třetí Sherlock Holmes skutečně dorazí. Scénář napíše jeden z tvůrců seriálu Narcos

8. 5. Aleš 11371

Já se vrátím! Terminátor zezačátku neměl ani na stereo zvuk a pak se stal kultem

14. 10. Aleš 1365

Pán prstenů: Studio Warner Bros. chystá animovaný film o válce v Rohanu

30. 6. Aleš 96

Strážci Galaxie: Rivalita Thora a Star-Lorda bude pokračovat. Mrkněte, jak vzniká Nebula

29. 6. Aleš 164

Matrix: Laurence Fishburne prozradil, co si schoval z natáčení. Proč nebude ve 4. díle, netuší

28. 6. Aleš 45

Shang-Chi má nový trailer. Vrací se v něm padouch z Neuvěřitelného Hulka

25. 6. Aleš 116

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 11204

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 32748

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 16361

To nejzajímavější z tohoto týdne: