Hra o trůny: Ukážeme 7 skvělých scén, které se do seriálu nakonec nedostaly

Datum vydání 22. 11. 2018Shlédnutí 9 908×Sdílení článku114Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Sedmašedesát epizod je opravdu hodně. Tolik, že bychom se vážně divili, kdyby tvůrci Hry o trůny 92 % občas nemuseli vystřihovat scény, které se do seriálu už zkrátka nevešly. A taky že ano! Sedm z nejzajímavějších vám ukážeme a zároveň vysvětlíme, proč jsou tak skvělé.

1) Pycelle

A začneme hned tou nejpovedenější, aspoň dle našeho skromného názoru. Krátká konverzace mezi velmistrem Pycellem a lordem Tywinem Lannisterem během rybaření vypadá na první pohled nenápadně, prohlubuje ale charaktery obou postav.

Pamatujete si ještě, jak Tywin v první sezóně symbolicky stahoval jelena, který je ve znaku rodu Baratheonů? Tady, o dvě série později, už zabíjí ryby, které nalezneme v erbu rodu Tullyů.

Zvraty ve Hře o trůny: 10 šokujících překvapení, která nám seriál v minulých sériích nachystal

Pycelle lorda žádá, aby mu vrátil jeho křeslo v Malé radě, o které jej připravil Tyrion Lannister během své krátké kariéry pobočníka. Tywin se zpočátku zdráhá rozhodnutí svého syna zvrátit, dokud nedonutí velmistra odhodit jeho masku senilního, zmateného staříka.

Potom se konečně dozvíme, jakou hru Pycelle hraje a proč tak často jedná ve prospěch Lannisterů. Snaží se prostě pohodlně přežít a dobře ví, že je spojenectví s Tywinem je nejlepší způsob, jak toho docílit. Pobočník krále mu následně křeslo v radě vrátí, ale dodá, že se bude muset Pycelle propříště trochu víc snažit.

2) Šae a Bronn

Pamatujete si ještě, jak chtěl Tyrion poslat svou lásku Šae do Pentosu předtím, než měl být souzen? Vystřižená scéna naznačila, proč se prostitutka nakonec rozhodla Tyriona zradit. A možná překvapivě v tom měl prsty Lannisterův parťák Bronn.

Ten totiž o světě, ve kterém oba žijí, neměl v té době žádné iluze. Natvrdo jí řekl, že jsou lidi jako oni pro urozené pouhými nástroji a zeptal se, zda někdy viděla starého žoldáka. Dodá, že je holt potřeba přizpůsobit se okolnostem. Naučit se nějaké nové kousky.

3) Mace to schytává

Mace byl možná na papíře lordem Vysoké zahrady a jedním z nejmocnějších šlechticů Západozemí, dobře ale víme, že by byl naprosto ztracen bez své matky Olenny, skutečné matriarchy rodu Tyrellů. Ukazuje se to i ve scéně, kdy spolu oba jedou v nosítkách a Olenna dává synovi důkladné politické školení.

Vysvětluje mu, že jej Cersei Lannister neposlala do Braavosu kvůli jednání, nýbrž aby se jej zbavila a mohla snáze napadnout svou sokyni Margaery a jejího bratra Lorase. Zatímco si Mace prozpěvoval s představiteli Železné banky, Cersei likvidovala rod Tyrellů. Mace se ohradí, že nezpíval, ale Olenna ho zná až příliš dobře. A my ostatně taky.

4) Blackfish a Robb nadávají Edmurovi

Scénu, ve které Robb vynadá svému strýci Edmurovi za to, že zhatil jeho plán na zabití sera Gregora Clegana, jsme v seriálu viděli. Na podlaze střižny ale skončil její úvod, kde král lorda Tullyho před ostatními vazaly nejprve chválí a teprve v soukromí ho patřičně pokárá.

Pár vět dostane i lord Karstark, kterého bude muset později Robb popravit a Brynden alias Černá ryba, jeden z nejzkušenějších válečníků v Sedmi královstvích, se usilovně snaží nešklebit. Nakonec samozřejmě také využije příležitosti svému synovci Edmurovi řádně vyčinit.

5) Missandei a Šedý červ

Vztah překladatelky Missandei a válečníka Šedého červa budoval seriál několik let, jeho nesmělé počátky ale zčásti vystřihl. Missandei v odstraněné scéně varuje Šedého červa, že Synové Harpyje nejsou jako ostatní nepřátelé, jimž jsou Neposkvrnění zvyklí čelit.

Hra o trůny: Co se vlastně stalo ve Věku hrdinů, kam nás zavede chystaný spinoff

Útočí ze stínů a potom se do nich opět stáhnou, místo aby se s nepřáteli střetli tváří v tvář. Missandei má o Šedého červa starost a chce, aby na sebe dával pozor. Velitel ale odpoví, že dává pozor na Daenerys Targaryen. Překladatelka se také zeptá, co pohledávali Nesmrtelní, které už Synové Harpyje zavraždili, v nevěstinci. Šedý červ odvětí, že nemá ponětí, i když všichni víme, že to se v nadcházejících sezónách změní.

Scéna také slouží jako předehra útoku, během kterého Šedý červ málem zemře a zachrání jej jenom ser Barristan Selmy, který však sám životem nevyvázne.

6) Co udělat se zrádci?

Ve třetí sezóně po bitvě se Stannisem měla Malá rada rozhodnout, co provede s bojovníky městské stráže, kteří se obrátili na útěk během střetnutí. Cersei navrhuje popravy, přestože se stejně zbaběle během boje zachoval i její syn, král Joffrey.

Tyrion však od první série nezapomněl na svou návštěvu Zdi a navrhne, aby byli muži posláni k Noční hlídce. Argumentuje tím, že by se jinak mohli do říše dostat Divocí.

Kdo získá židli z mečů? Představujeme 10 nejschopnějších hráčů Hry o trůny

Jeho otec Tywin ale návrh odmítne – pokud bude Mance Nájezdník bojovat na severu proti Starkům a Greyjoyům, klidně s ním prý uzavře spojenectví. Cersei pak v žertu navrhne, že by mohl s Divokými jednat právě její bratr Tyrion, pokud mu nebude vyhovovat současná funkce správce pokladny. Vysmívá se tak trpaslíkovi, který byl ještě donedávna pobočníkem krále.

7) Vypovězení Joraha

Jorahovo vypovězení z Meereenu se pochopitelně do seriálu dostalo. Nedočkali jsme se ale Daenerysiny reakce – vystřižená scéna ukázala, jak královna hledá za svým propuštěným služebníkem. Missandei se jí přichází zeptat, zda něco nepotřebuje, ale Dany nijak neodpovídá. Když se ale služebnice omluví a chystá se odejít, královna jí přikáže, aby zůstala. „Nikdy mě nezraď,“ řekne po chvíli. „Nikdy,“ odpoví Missandei.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *