Star Wars: Proslýchá se, že se Abrams v devátém díle vrátí k minulosti Snoka. Tohle o ní víme

23. 11. 2018 8 665×274 světlý/tmavý vzhled

Poslední dobou se šíří klepy, že se J. J. Abrams   v deváté epizodě   plánuje vrátit k charakteru nejvyššího vůdce Snoka, který byl zabit vlastním učedníkem v loňském Posledním z Jediů 73 %. Dali jsme proto dohromady ty nejzajímavější méně známé informace o Snokovi, které se už nyní napojují na události starších epizod a mohly by tak naznačit, co se o postavě v budoucnu dozvíme.

Velice zajímavý je Snokův prsten, který zmiňuje i výše odkazovaný článek. Obrazový slovník k osmé epizodě nám o něm totiž prozradil hned dva zajímavé detaily. Černý kámen ve šperku prý pochází z katakomb pod pevností Dartha Vadera na Mustafaru, které jsou podle nedávných komiksů velmi silně propojeny s Temnou stranou Síly.

Případ Luke Skywalker. Režisér Rian Johnson si stále myslí, že postavu vyobrazil konzistentně

Zlato prstenu je navíc pokryto glyfy, které pocházejí od čtyř starodávných mudrců Dwartii, kteří stáli u kolébky Galaktické republiky a měli vliv na její ústavu. Jmenovali se Braata, Faya, Sistros a Yanjon a jejich soch jsme si mohli povšimnout už v prequelové trilogii, kde je ve svém příbytku přechovával kancléř Palpatine.

Snoke také velmi pravděpodobě býval kdysi válečníkem, neboť stejný obrazový slovník uvádí, že jeho fyzické schopnosti v průběhu doby dosti zrezivěly. Herec Andy Serkis  , který se o minulosti své postavy bavil s režisérem Rianem Johnsonem  , mluví doslova o mnoha bitvách, jimiž Snoke prošel, neboť je byl v době své smrti prý několik staletí starý.

Krom zjevných zranění v obličeji navíc Snokovo tělo nese i další známky poškození, jako je například deformovaná páteř či celková seschlost. To zjevně nasvědčuje, že Nejvyšší vůdce mohl projít v minulosti něčím podobným, jako zjizvený Darth Sidious.

Víme též (konkrétně z knižní verze sedmé epizody Síla se probouzí 77 %), že byl Snoke svědkem vzniku i pádu Galaktického impéria. A co je možná daleko nejzajímavější, zná překvapivě mnoho detailů o rodu Skywalkerů. Vysvětluje Kylovi, že nad Impériem nezvítězila pravda či spravedlnost a porážku nezavinila arogance či strategická neschopnost.

Pevnost Dartha Vadera na Mustafaru měla sloužit ke vzkříšení Padmé Amidaly

Impérium zničil sentiment, Vaderova emocionální reakce, když selhal ve svém jinak příkladném životě a nedokázal jen přihlížet vraždě svého syna. To je ze Snokovy strany velmi podrobný popis události, která má podle všeho jen jediného přeživšího, takže měl Nejvyšší vůdce buďto mimořádně kvalitní zdroje, nebo schopnost spatřit popsané události skrze Sílu.

Snoke má také bezpochyby mnoho společného s Neznámými oblastmi, kam uprchly zbytky Impéria, z nichž se později zrodil První řád. Již několikrát zmíněný obrazový slovník například ukázal obrázky vysokých, štíhlých mimozemšťanů ve fialových róbách, kteří jsou prý němí a vládnou mimořádně dobrou schopností navigace.

K ní používají speciální přístroj, přes který Snoke ukázal ve filmu Rey zkázu Odboje. Jejich zvětšené mozky dokáží údajně provádět mezidimenzionální propočty. Mají sice tělo z chitinu a Snoke mezi ně tudíž zjevně přímo nepatří, dost možná si ale právě s jejich pomocí získal vládu nad císařskými silami ztracenými v hlubinách kosmu.

Spekulace o tom, že sám Nejvyšší vůdce pochází z této záhadné části galaxie jsou obecně velmi populární a mnozí fanoušci doufají, že se v minulosti setkal například s populárním Thrawnem z Povstalců 67 %.

Darth Sidious: Vysvětlíme, kde císař sídlil a co chtěl provést s rodnou planetou Naboo

Závěrem se také sluší zmínit, že víme o Snokovi s jistotou přinejmenším jedno. Není to Darth Plagueis, Sidiousem zavražděný sithský lord, který odhalil tajemství vytváření života s pomocí Síly. Potvrdil to sám Pablo Hidalgo, člen Star Wars Story Group, která se stará o zachování příběhové kontinuity předaleké galaxie.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (2 komentáře)  

Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

29. 4. Aleš 2859

Zemřel herec Peter Mayhew, představitel Chewbaccy ze Star Wars

3. 5. Aleš 1822

Darth Vader by se mohl dočkat vlastního seriálu, kdo by ho ztvárnil, a kdy by se odehrával?

14. 12. Daniel 6611

Star Wars: Fanoušek zcela přepracoval souboj Bena Kenobiho s Vaderem z Nové naděje

9. 5. Aleš 18576

Pán prstenů: Ukážeme to nejlepší z prodloužené verze. A taky 5 scén, které nenajdete ani tam

9. 10. Aleš 4456

Šílený Max: Režisér George Miller pracoval na jednotce intenzivní péče, aby zaplatil svůj film

30. 3. Aleš 135

Logan: 7 zajímavostí o posledním Wolverinově filmu. Mohli jsme zahlédnout mrtvé X-Men

29. 3. Aleš 57

Watchmen: Režisér Zack Snyder si ve svém superhrdinském snímku zahrál malou roli

26. 3. Aleš 21

Život Briana: S nahatým hercem byly problémy, tvůrci použili kulisy ze seriálu o Ježíšovi

25. 3. Aleš 13

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 141200

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 18753

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 6348

To nejzajímavější z tohoto týdne: