Skladatelé seriálu Stranger Things míří na festival Film Music Prague

25. 11. 2018 2 838×73 světlý/tmavý vzhled

Michael Stein   a Kyle Dixon  , členové kapely SURVIVE, poprvé vystoupí v Praze s hudbou z populárního seriálu stanice Netflix - Stranger Things 91 %. Budou hosty festivalu Film Music Prague, který bude od 1. do 4. února 2019.

Hudba seriálu Stranger Things se stala celosvětovým popkulturním fenoménem. „Skladatelé chystají pro pražský koncert také netradiční stage design, který připomene atmosféru první a druhé sezóny seriálu,“ dodal Nikola Bojčev, umělecký ředitel festivalu Film Music Prague. Třetí série startuje na stanici Netflix v létě roku 2019.

„Jsme nadšení, že se podařilo dojednat koncert takového formátu. Kyle a Michael vytvořili úchvatnou poctu hudbě 80. let. Vidět je na pódiu za synťáky bude nezapomenutelný zážitek,“ řekl Bojčev k ohlášeným hostům. Koncert s názvem Kyle Dixon & Michael Stein perform Stranger Things bude v sobotu 2. února 2019 ve Foru Karlín v Praze.

Na koncert Stranger Things plynule naváže finský mistr hry na analogové syntezátory Kebu, který je autorem celé řady povedených cover verzí tracků od takových velikánů jako Giorgio Moroder   nebo Vangelis  . Kebu produkuje i vlastní hudbu. Fanoušci tak mají v sobotu 2. února možnost užít si dvojitou porci zábavy v ceně jedné vstupenky.

Tvůrci banánové apokalypsy připravují seriál Úsvit. Představí horrorové verze pohádkových postav

Kyle Dixon a Michael Stein získali za hudbu k seriálu Stranger Things prestižní cenu Emmy a také dvě nominace na Grammy. Dixon a Stein, oba z Texasu, se narodili na začátku 80. let, odkud seriál Stranger Things čerpá inspiraci. Poznali se už jako teenageři, kteří doslova propadli analogu a elektronickým tónům jejich dětství. Kapela SURVIVE brzy na to vyrazila na turné po Spojených státech a Evropě.

Na 8. ročník festivalu Film Music Prague přijedou do české metropole také hollywoodští skladatelé John Powell   (Solo: Star Wars Story 72 %, filmová série Jak vycvičit draka) a Harry Gregson-Williams   (Království nebeské 72 %, Marťan 82 %). Powell uvede zahajovací koncert, který zahrne všechny jeho největší hity. Gregson-Williams se zúčastní koncertní pocty legendárnímu režisérovi Ridley Scottovi  . Podrobný program festivalu je na webu: www.filmmusicprague.com.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor