Když herci musí mlžit, aby neprozradili spoilery. Našli jsme 7 zajímavých případů

29. 11. 2018 6 859×47 světlý/tmavý vzhled

Mnohé filmy spoléhají na překvapivé zvraty a snaží se proto až paranoidně ochránit scénář před předčasným prozrazením. Poslední díly Avengers dostaly dokonce i alternativní, falešné verze příběhu, aby ani většina účastníků natáčení nevěděla, co přesně se ve snímku stane. Proto není divu, že i herci občas musejí o svých rolích lhát.

1) Benedict Cumberbatch

A někteří se v tom zjevně i docela vyžívají. Benedict Cumberbatch  , představitel Doctora Strange, před časem uvedl, že je jeho postava definitivně rozpadlá na prach. Před moderátorem Jimmym Fallonem dokonce několikrát o své postavě mluvil v minulém čase, ač víme prakticky s jistotou, že se vrátí (nejenom) příští rok.

Zasloužily si být v lepším filmu. 9 skvělých postav ze snímků, které za moc nestály

A to není jediný případ. Před premiérou filmu Star Trek: Do temnoty 81 % Cumberbatch spolu s režisérem J. J. Abramsem   a kolegou Karlem Urbanem   zatloukal, zatloukal a zatloukal, že by měla jeho postava něco společného s Khanem.

2) Harrison Ford

Představitel Hana Sola vysvětloval v rozhovoru moderátorovi Jimmymu Kimmelovi, že kdysi chtěl, aby jeho postava v šestém díle položila život za své přátele. Protože se ale blížila premiéra sedmého dílu 77 %, Kimmel se Forda   v žertu zeptal, že teď musí být určitě rád, že Han Solo nezemřel. Ford se na okamžik zarazí, protože už v tu chvíli zná osud svého hrdiny, ale po krátké pauze se vzpamatuje a odpoví lakonickým: „Ano.“

3) Maisie Williams a Kit Harrington

Jedním z nejpečlivěji střežených tajemství seriálu Hra o trůny 92 % bylo vzkříšení Jona Sněha na začátku šesté řady. Představitel hrdiny Kit Harrington   byl nucený lhát, lhát a lhát a byl z toho tak špatný, že nakonec i sepsal omluvu. Byl ale natolik přesvědčivý, že mu představitelka Sansy Sophie Turner   uvěřila a napsala mu dokonce dopis na rozloučenou.

Rotten Tomatoes: Zkoumali jsme, zda je kritika populárního agregátoru férová

To mladší dcera rodu Starků Arya – respektive její představitelka Maisie Williams   – znala pravdu celou dobu. Rozhodla se proto, že bude lhát každému novináři, každému fanouškovi a vůbec komukoli, kdo se jí zeptá. Místo omluvy pak jenom na Twitteru přiznala, že si ze všech celou dobu dělala legraci.

4) Christoph Waltz

To, že je postava Christopha Waltze   ve skutečnosti Blofeld, bylo fanouškům Jamese Bonda jasné dlouho před premiérou nejnovějšího Spectre 70 %. Waltz sám ale tvrdil, že je to údajně složitější. No, nebylo.

5) John Bradley

Představitel Sama Tarlyho fanoušky bulíkovat nechtěl, ale stejně potřeboval z otázky po Jonově osudu vybruslit. Nakonec přišel na skvělý způsob, jak vůbec nic neprozradit. Zeptal se, zda by byli tazatelé raději, kdyby jim pravdu řekl na studené ulici v Manchesteru, nebo si raději počkají, až ji uvidí se skvělými herci a obřím rozpočtem HBO. Bradleyho   skutečné diplomatické schopnosti si zjevně vůbec nezadají s těmi Samovými.

6) Famke Janssen

Dlouholetá představitelka Jean Grey Famke Janssen   si prý vždy myslela, že je mizerná lhářka, po premiéře Budoucí minulosti 82 %, kde měla překvapivé cameo, ale zmínila možnost, že se v průběhu let zlepšila. Hodně prý také pomohlo, že se tvůrci velmi snažili, aby o hereččině nenápadném příletu na místo natáčení pokud možno nikdo nevěděl.

Je tohle nejhorší režisér všech dob? Povyprávíme příběh Uwa Bolla a jeho bizarní kariéry

7) Sacha Baron Cohen

Šampionem mezi herci, kteří kdy lhali kvůli své práci, je ale rozhodně Sacha Baron Cohen  , tvůrce Borata 72 % a dalších fiktivních charakterů, za které se v průběhu let vydával. Mnozí z lidí, kteří se objevili v jeho filmech, totiž neměli ani ponětí, že nemluví například se skutečnou televizní osobností z dalekého Kazachstánu.

BONUS) Anne Hathaway

Někdy to ale mají herci těžké, jako v třeba v případě Anne Hathaway  , která byla šokována, když konec snímku Temný rytíř povstal 86 % prozradil sám moderátor David Letterman. Těžko říct, zda si jen dělal legraci nebo herečku zkoušel, z reakce ale mohli fandové usoudit, že se trefil hodně blízko. Každopádně ale nešlo tak docela o spoiler, neboť Bruce Wayne film nakonec přeci jen přežil.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: