Příběh Cizinky pokračuje nejen na obrazovkách, ale i na stránkách knih

Datum vydání 3. 12. 2018Shlédnutí 5 415×Názory k tématu57Sdílení článku115Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Máte rádi Skotsko a ve svých seriálech si potrpíte na cestování časem a historické lahůdky? Pak vám jistě neunikla ani Cizinka 79 %, která si na televizních obrazovkách právě odbývá premiéru čtvrté série. Ta kromě historie spoléhá mimo jiné i na své postavy, předně pak hlavní dvojici Jamieho a Claire.

Komplexnost a celkové propojení událostí na tomto seriálu milujeme nejvíce. Každý však ví, že aby seriál mohl správně fungovat, musí se předloha okleštit, o charakterech to platí dvojnásob. A v takovou chvíli přijde vhod kniha.

Minulost je pryč a budoucnost ještě nepřišla. A jsme tady spolu, ty a já.

Stejnojmenná knižní série Cizinka pomůže nejen k hlubšímu pochopení rozhodnutí Jamieho a Claire, ale také s rozšířením obzorů. Pokud navíc chcete vědět, jak příběh pokračuje ještě dřív, než se to dozvíte z televizních obrazovek, knižní předloha pro vás bude to pravé ořechové. Hodit se vám budou nejen první čtyři díly, včetně Bubnů v podzimu, které ještě nejsou odvysílané celé, ale hlavně novinka Hořící kříž, pátá kniha v sérii, která bude mít v seriálovém provedení premiéru až příští rok.

Pátá kniha nás zavádí do Ameriky roku 1771. Jamie s Claire v této době už nepatří mezi žádné mladíčky, jako padesátníkům bychom jim už z principu měli přisoudit trochu zaslouženého klidu, kterého si dříve moc neužili. To by se ale nesmělo chystat další povstání, jehož těžký průběh i důsledky zná nejen historie sama, ale i hlavní hrdinka Claire, narozená a vychovaná ve 20. století. A nebyla by to ona, aby se do historického dění společně s Jamiem nezapletla.

Pro lásku samu bych prošla ohněm zas.

Pokud vás zatím neuchvátil seriál, ani knihy a nejste si jistí, zda je tato tematika zrovna pro vás, zaujmout by mohla zejména pokud máte rádi historické perličky a propracované charaktery, nevadí vám jemný nádech fantasy a vyžíváte se v kvalitně podané romantice, která hýbe nejen světem, ale i staletími. Radost může navíc přinést nejen vám, ale i případnému obdarovanému, a to hned na několik zimních večerů.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *