Nečekané smrti ve filmech: 7 případů, kdy nás úmrtí postav skutečně překvapila

7. 12. 2018 10 134×161 světlý/tmavý vzhled

Ne každá filmová smrt je nutně pro diváka šokující. Zvykli jsme si například, že hlavním postavám umírají mentoři a další autoritativní figury typu rodičů, zpravidla někdy ve druhé polovině snímku. Jsme také zvyklí třeba na občasné úmrtí nějaké té vedlejší kladné postavy, která se tak často vykoupí ze své předchozí zrady. Naštěstí se ale najdou i filmy, které ze zažitých stereotypů rády vybočí.

1) Rachel Dawes

Mnozí diváci si například u Temného rytíře 90 % mysleli, že mají Christophera Nolana   prokouknutého. Batmanovi se jistě podaří zachránit Rachel Dawes a Harvey Dent nakonec přežije také, jen s opálenou polovinou obličeje. Když ale Bruce Wayne překvapivě dorazil do Dentova skladiště, začalo publiku docházet, že tak jednoduché to tentokrát nebude.

Hra o trůny: Ukážeme 7 skvělých scén, které se do seriálu nakonec nedostaly

Film by si ale ani tak určitě nedovolil zabít Rachel dřív, než stihne dopovědět svoje poslední slo…

2) Vincent Vega

Podobně prohnaným se ukázal být i Quentin Tarantino  . S Vincentem Vegou jsme strávili několik dlouhých desítek minut, kdy jsme se dozvěděli leccos o jeho charakteru. A teď se konečně setkal s Butchem, další prominentní postavou se spoustou času na plátně.

Butch sice Vincentovi okamžitě ukázal hlaveň, ale vesměs jsme si asi stejně skoro všichni mysleli, že dojde k nějaké zajímavé konverzaci a Vega se z problému chytře vykecá. Pak se ale ozval toaster a hned v zápětí i série výstřelů.

3) Rory Adams

V loňském horroru Život 68 % ztvárnil jednoho ze členů posádky Mezinárodní kosmické stanice známý herec Ryan Reynolds  . Asi byste tudíž čekali, že přežije teror děsivého mimozemského organismu déle, než většina jeho kolegů kosmonautů.

Rotten Tomatoes: Zkoumali jsme, zda je kritika populárního agregátoru férová

To byste se ale hodně pletli. Rory je totiž na řadě hned první a to navíc v situaci, kdy už nebezpečný tvor zranil jeho kolegu. Dalo by se tedy předpokládat, že má slušnou šanci vyváznout z konfrontace živý. Bytost z Marsu ho ale nakonec sežere zaživa, zevnitř.

4) Bing Bong

Smrt Rileyina imaginárního kamaráda Bing Bonga v animáku V hlavě 81 % není pochopitelně ani zdaleka tak brutální, jako ty tři výše zmíněné. Ve filmech určených primárně pro dětské publikum ale obecně moc nečekáme, že by některá z důležitých postav zaplatila životem.

Pixar si navíc vůbec nebere servítky: Bing Bong se rozplyne v hlubinách zapomnění, což znamená, že je to pro Riley skoro jako by ani nikdy neexistoval.

5) Profesor X

Buďme fér. Většina z nás asi větřila smrt profesora Charlese Xaviera už od chvíle, kdy jsme se dozvěděli, že ho herec Patrick Stewart   plánuje v Loganovi 83 % ztvárnit naposled. Přesto ale tvůrci filmu dokázali překvapit způsobem Xavierovy smrti.

Je tohle nejhorší režisér všech dob? Povyprávíme příběh Uwa Bolla a jeho bizarní kariéry

Profesor totiž zemřel nečekaně, když si myslel, že rozmlouvá s Loganem. Místo něj ale v místnosti stál Wolverinův klon X-24, který Xaviera probodl ve chvíli, kdy se mu starý muž svěřoval s pocity viny, které cítí po nevědomky způsobené tragédii. Dopadl tak v mnoha ohledech hůř, než později sám Logan.

6) Bambi

A ještě jeden animovaný film prostě musíme zahrnout. Bambi je totiž klasika, na které vyrůstalo už několik generací a smrt matky hlavního hrdiny v dětství tak zasáhla postupně už celé rodiny. Temnou atmosféru dokresluje tiché noční sněžení… a víc už asi ani není třeba dodávat.

7) Týpek s mečem

Smrt šermíře v Dobyvatelích ztracené archy 90 % jsme původně zařadili jen jako bonus, protože nejde o postavu nijak důležitou pro děj. Jonesovo nečekané odstřelení protivníka je ale natolik legendární, že nám nejspíš podvědomě vystrnadilo z hlavy jinou původně plánovanou scénu – viz komentáře.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: