Grindelwaldovy zločiny: Doprovodná kniha znovu vysvětluje zdánlivou smrt Credence z jedničky

5. 12. 2018 7 857×21 světlý/tmavý vzhled

Mnohé fandy Fantastických zvířat z nějakého důvodu překvapilo, když se v nedávném druhém díle 69 % vrátil Credence Barebone, jehož jsme zdánlivě viděli zemřít na konci jedničky. Doprovodná kniha k novému filmu proto tuto „záhadu“ znovu vysvětlila. A to velmi jednoduše – Credence zkrátka nezemřel.

Jak údajně třeba Mlok Scamander dobře ví, když se obskurál změní do své podoby obskura, nemůžete ho zabít. Jen ho dočasně roztříštíte, daná osoba ale nezemře. To si pochopitelně fanoušci už vesměs odvodili, vzhledem k tomu, že jsme si už v prvním díle mohli všimnout, že kousek obskura po boji s Grindelwaldem unikl.

Harry Potter: Vysvětlíme, jak je to s kouzlením beze slov nebo bez hůlky

Nový film byl i přesto několikrát neprávem kritizován za ignorování událostí jedničky a i zahraniční servery obviňují tvůrce, že přežití Credence nikdy nevysvětlili.

To ale samozřejmě neznamená, že by byl film nutně naprosto ve všem konzistentní s událostmi předchozích příběhů z kouzelného světa J. K. Rowling  .

spoilerNedávno jsme psali například o problémech, které způsobilo zahrnutí Minervy McGonagall do Grindelwaldových zločinů.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor