Tajemství Star Wars prequelů: 5 nápadů, které se do trilogie nakonec nedostaly

12. 12. 2018 6 854×32 světlý/tmavý vzhled

Nedávný článek o nápadech, které se nakonec nedostaly do sedmé epizody Star Wars, vás docela zaujal. Proto jsme se rozhodli sepsat jeho volné pokračování, v němž jsme se pro změnu věnovali celé prequelové trilogii. I do té se totiž nedostalo leccos, co režisér George Lucas   se svými spolupracovníky původně plánoval.

1) Cesta Boby Fetta za pomstou

Víc prostoru měl dostat kupříkladu Boba Fett, který dokonce mohl být bratrem Anakina Skywalkera. Ne, fakt nekecáme. Především se ale měl Boba coby teenager ukázat v Pomstě Sithů 87 % na straně separatistů a nakonec i zastřelit Mace Windua mistra Jedi, který setnul hlavu jeho otci Jangovi.

Na Redditu se dokonce objevil i concept art, který naznačuje, jak mohlo střetnutí vypadat v hotovém filmu. Nakonec se ale tvůrci rozhodli děj změnit a udělat ze smrti Mace místo toho klíčový moment v přerodu Anakina v Dartha Vadera. Dost možná i proto, že by Bobovi mělo být na konci Klonových válek teprve třináct let.

Natočena byla ale scéna s jiným námezdním lovcem Greedem. Ten se desetiletí před svou smrtí rukou Hana Sola pral s malým Anakinem Skywalkerem na ulicích Mos Eisley na Tatooine. Nakonec ji ale tvůrci vystřihli. Víc se o vystřižených scénách dočtete v našem starším článku:

Viděli jsme vystřižené scény z prequelů Star Wars. Povíme, co v nich najdete!

2) Malý Han Solo

Po boku svého nerozlučného Chewbaccy, který měl malou roli v Pomstě Sithů, se pak mohl ukázat i další slavný renegát předaleké galaxie, pašerák Han Solo. Wookie jej měl poněkud překvapivě vychovávat jako sirotka na Kashyyku, což by retrospektivně dosti změnilo vztah obou postav v originální trilogii.

Možná i proto tvůrci nakonec od tohoto plánu upustili. Naštěstí zfilmován nebyl ani nápad, že je Lando Calrissian jedním z klonovaných vojáků – jeho věk by pochopitelně vůbec neseděl.

3) Vznik armády klonů

Všimli jste si, že se jméno mistra Jedi Sifo-Dyase, který si objednal u klonovačů na Kaminu republikovou armádu, až podezřele připomíná Dartha Sidiouse? Není to náhoda a jméno Sido-Dyas z raných verzí scénáře sithského lorda záměrně připomínalo ještě víc.

Darth Sidious: Vysvětlíme, kde císař sídlil a co chtěl provést s rodnou planetou Naboo

Klony si totiž měl skutečně objednat sám Palpatine a Mace Windu měl později zmatenému Obi-Wanovi potvrdit, že žádný Sido-Dyas nikdy členem řádu Jediů nebyl. Tvůrci ale nakonec plány změnily a příběh postavy Sifo-Dyase byl prozkoumán v animovaném seriálu Klonové války 76 %.

4) Velké přetáčky

To ale není jediná změna, které se dočkala druhá epizoda trilogie. George Lucas totiž po natáčení nebyl ani zdaleka spokojen se stavem filmu a zdálo se mu, že se až příliš soustředí na Obi-Wana v neprospěch Anakina. Vystřihl proto scény, kde se mladý padawan setkává s rodinou Padmé a nechal dvojici přebývat v ústraní.

Režisérovi také přišlo, že v druhé polovině snímku chybí před bitvou o Geonosis nějaká akční scéna, která by odlehčila spoustu expozice. Proto během dotáček doplnil pronásledování Padmé a Anakina v továrně na výrobu droidů, kterou vymyslel těsně předtím, než se rozjely kamery.

5) Jar Jarův pes

Pokud nemůžete vystát nechvalně proslulého Gungana, který se do povědomí fanoušků Star Wars zapsal zejména svými mimořádně protivnými pokusy o humor, zkuste si na okamžik představit, že by měl ještě stejně otravného zvířecího miláčka.

Co všechno můžete pojmenovat po filmové postavě? Zvíře, planetku, nemoc nebo raketoplán

Psa připomínající obézní potvora se měla jmenovat blarth a dodnes ji najdete v knize The Wildlife Of Star Wars: A Field Guide, kde se mimo jiné píše, že na sebe tvor neustále snaží strhávat pozornost.

Gungany ale mohl potkat ještě temnější osud, než přítomnost Jar Jarova zvířecího poskoka. Obi-Wan a Qui-Gon měli původně po návratu na Naboo najít město obojživelného národa zcela zničené droidy. Taková scéna by ale prý byla pro Star Wars příliš temná. Hm, hádáme, že vyvražďování padawanů v chrámu Jediů je tím pádem v pořádku.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor