Bambi vs Godzilla: Ukážeme 7 nejbizarnějších crossoverů všech dob

30. 12. 2018 7 497×222 světlý/tmavý vzhled

Letos se potkali Avengers se Strážci Galaxie, snímek Ready Player One 82 % ukázal souboj železného obra a Mechagodzilly a LEGO příběh 75 % před pár lety postavil do jedné místnosti Gandalfa s Brumbálem a Batmanem – a brzo do Česka dorazí i druhý Raubíř Ralf  . Zdálo by se, že ambicióznější crossovery už ani nemohou vzniknout. Pokud si ale filmaři vezmou příklad z komiksů a amatérské tvorby, teprve se rozehříváme.

1) Amalgam Universe

O komiksovém vesmíru, v němž se prolnuli hrdinové DC a Marvelu, jsme už napsali kdysi samostatný článek. Takže tentokrát jenom stručně: Iron Man a Green Lantern se spojili v hrdinu, jehož technologicky pokročilý oděv napájela lucerně podobná baterie, ulicemi New Gotham City se po nocích proháněl Logan Wayne alias Dark Claw, který kombinoval detektivní talent s adamantiovými drápy a galaxie se třásla před nebezpečným kačerem Lobem.

Pryč se sovou, nechte přežít gorilu. 7 případů, kdy herci ovlivnili filmové tvůrce

Šance, že bychom se podobné události dočkali na stříbrném plátně, jsou samozřejmě mizivé. Nesmíme ale zapomínat, že ještě třeba před deseti lety podobně nepravděpodobně vypadalo, že bychom někdy zhlédli adaptaci marvelácké Občanské války 78 %. Tak třeba za další dekádu, až tvůrcům na obou stranách barikády začne pomalu docházet fantazie…

2) Barbar Conan a Avengers

Možná vás překvapí, že Marvel už několikrát svalnatého Cimmeřana postavil po bok svých konvenčnějších superhrdinů, nejnověji v sérii Avengers: No Surrender. Na obálce šestého čísla barbar kosí jakési obrněné škorpiony po boku Scarlet Witch.

3) Bambi vs. Godzilla

Zapomeňte na King Konga. Student jménem Marv Newland postavil proti mocné Godzille v roce 1969 daleko důstojnějšího protivníka ve svém krátkém animovaném filmu. Ten tvoří převážně titulky, v nichž vystupuje výhradně Marv Newland s výjimkou poděkování producentům samotného Marva Newlanda – tedy autorovým rodičům.

Samotný souboj trvá přibližně dvě sekundy, během nichž obří šupinatá noha menší zvíře jednoduše rozšlápne. Následuje ještě poděkování městu Tokiu, které laskavě pomohlo sehnat Godzillu pro tento recesistický snímek. Dříve než začnete protestovat, že něco takového Hollywood přece nikdy nezkusí natočit, vzpomeňte si, že vznikla celovečerní verze Pixelů.

4) Batman proti vetřelcům

Netopýří muž je hrdinou, kterého si planeta Země nezaslouží, ale kterého potřebuje. Zejména pak, když se v Mexiku objeví smrtelně nebezpeční vetřelci. Bruce Wayne se dokonce potvorám z hlubin kosmu postavil hned dvakrát, v komiksech Batman/Aliens a Batman/Aliens II.

Nečekané smrti ve filmech: 7 případů, kdy nás úmrtí postav skutečně překvapila

Hned třikrát se pak pustil do boje i s konkurenčními Predátory. Co víc, s oběma ikonickými druhy se Batman střetl i ve fanouškovském filmu Dead End během pronásledování odvěkého protivníka Jokera.

5) Simpsonovi, Rick a Morty a Futurama

I crossover slavné žluté rodinky, Ricka a Mortyho   a Futuramy už jsme na našem webu jednou zmiňovali. Došlo k němu v jedné ze slavných gaučových scének, jimiž úvody Simpsonů 93 % prosluly. Rick s Mortym omylem narazili do domu ve Springfieldu a museli následně zavražděnou rodinu nahradit ne tak docela přesnými dvojníky. V jednom záběru se pak mihl i Planet Express, vesmírná loď známá z Futuramy 88 %.

Krátká scéna se sice počítá, kdoví, zda ale jednou nedojde i na plnohodnotný crossover. Autoři Ricka a Mortyho jsou koneckonců známí tím, že na kulturní fenomény odkazují v úplně každé epizodě seriálu.

6) Asterix a Tintin

Animovaných i hraných Asterixů jsme už viděli spoustu a před pár lety se nového filmu dočkal i další komiksový hrdina Tintin. Znalci předloh si jistě vzpomenou, že už se oba příběhy kdysi prolnuly. V příběhu Asterix u Belgů se konkrétně ukázala dvojice nešiků Thomson a Thompson.

… a potom se nestalo vůbec nic! 7 bočních dějových linek, které nikam nevedly

To ale není jediný easter egg, který bychom si přáli vidět v některé z budoucích adaptací Asterixe. Nevadilo by nám ani cameo rytíře Dona Quijota a mimořádně legrační by byl i Arnold Schwarzenegger   v Supermanově kostýmu, který se objevil v nepříliš povedeném díle Nebe mu padá na hlavu.

7) Superman & Bugs Bunny

My o vlku... a Superman se mezitím na komiksových stránkách potkal třeba s Bugsem Bunnym. Ke crossoveru došlo v roce 2000 ve čtyřdílné minisérii Superman & Bugs Bunny, kde se postavičky Looney Tunes stanou čestnými členy Ligy spravedlnosti. Fakt.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (2 komentáře)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: