Rok 2018 byl pro Disneyho v Americe vůbec nejúspěšnější v historii studia

3. 1. 2019 3 317×24 světlý/tmavý vzhled

Domácí tržby studia Disney činily v loňském roce podle serveru Entertainment Weekly více než tři miliardy amerických dolarů. K dosažení této astronomické cifry navíc stačilo pouhých deset filmů. Obří studio tak trhlo rekord v domácích tržbách, byť nikoli v těch celosvětových.

Ani v této kategorii ale Disney neměl k překonání laťky z roku 2016 daleko. Tehdy totiž utržil 7,6 miliard, zatímco letos zhruba o 300 milionů méně. Obří zásluhu na tržbách mají superhrdinské snímky Marvelu, zejména Avengers: Infinity War 86 % a Black Panther 68 %, ale také třeba druzí Úžasňákovi 80 % od Pixaru, kteří okupují druhou příčku na žebříčku nejvýdělečnějších animáků filmových dějin.

Digitální ovce i exkrement. 7 případů, kdy se počítačové efekty ukázaly na nečekaných místech

Naopak Lucasfilmu se letos nedařilo a snímek Solo: Star Wars Story 71 % z komerčního hlediska zdaleka nedopadl podle očekávání.

Letos má Disney každopádně šanci zlomit rovnou všechny rekordy, protože do kin pošle asi nejočekávanější blockbuster Avengers: Endgame   či devátou epizodu Star Wars  . Hodně pozornosti přitáhl také nedávný trailer na remake Lvího krále  , vděčné diváky si najde jistě i Ledové království 2   nebo čtvrtý Příběh hraček  . A to jsme ještě nezmínili třeba Captain Marvel  

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (2 komentáře)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: