Filmožrout: Druhý Raubíř Ralf zabavil, kvalit jedničky ale nedosáhl

10. 1. 2019 2 834×20 světlý/tmavý vzhled

Disney by samozřejmě nikdy nepropásl šanci proměnit svůj úspěšný animák Raubíř Ralf 80 % ve filmovou sérii. Aby ale trošku osvěžil příběh, který se minule odehrával ve videoherních světech, vypustil titulního hrdinu tentokrát na internet 70 %. Zdá se, že to nepomohlo, protože Raubíř stejně trpí obvyklou kletbou filmových dvojek.

František Fuka sice udělil poměrně pozitivní hodnocení 70 %, přiznává ale, že zápletka vlastně není moc zajímavá a snímek nejlépe funguje, když ho berete prostě jako vizuálně působivou přehlídku chytrých vtípků a odkazů na popkulturu a různé známé značky. Proti jedničce výlet na internet klesl o deset procentních bodů.

Vražda snoubence, dětská obrna a temný Brumbál. Tohle je 5 hodně temných filmových teorií

V dalším spokojeném zhodnocení na serveru Den of Geek si však Ralf odnesl dokonce čtyři hvězdičky z pěti. A dokonce se odvážil přijít s poměrně ojedinělým názorem, že dvojka překonává původní film. Údajně je zábavnější, inspirovanější a vůbec lepší úplně ve všem. Pochvaly se dočkal soundtrack Henryho Jackmana  .

Na Moviezone naopak kritizují, že je na rozdíl od prvního dílu úplně jedno, že svět internetu objevujeme po boku Vanilopky a Ralfa. Ti se stávají jenom zmatenými figurkami, kolem kterých se až příliš často točí humor založený místy spíš na merchandisingu. Ralfova série má spíš než ke světlým zítřkům nakročeno k osudu třetího Shreka a začíná se stávat důkazem, že by některé pohádky neměly mít pokračování. Dosáhl jen na 6 bodů z 10, což je oproti jedničce hodnocené stejným recenzentem třicetiprocentní propad.

Bambi vs Godzilla: Ukážeme 7 nejbizarnějších crossoverů všech dob

Server Screen Rant chválí poselství snímku o důvěře v přátele a schopnosti adaptace ve vztazích, jedním dechem ale dodává, že je Ralf divákovi občas vyloženě omlacuje o hlavu. Podobně jako Moviezone odsuzuje recenze přehnaný product placement a uvádí, že se zápletka občas v obřím světě internetu tak trochu ztrácí. Není už tolik okouzlující a občas působí až trochu bezduše, takže si nakonec odnesl tři a půl hvězdy z pěti.

Jan Varga šel na svém Filmspotu ještě níž, rovnou na 50 %. Jde podle něj o zcela standardní animák a průměrné pokračování, které je chvílemi dokonce podobné lepší verzi slavného propadáku Emoji ve filmu 48 %. Odehraje se toho dost málo a zmínku stojí v podstatě jen epizoda s Disneyho princeznami.

Vůbec nejpřísnější pak byl v dnešním shrnutí The Guardian, který udělil pouhé dvě hvězdičky z pěti. Už v perexu hlásá, že je nový Ralf jen zbytečným, přeplácaným snímkem o uctívání moderních technologií. Z product placementu Disneyho vás bude tak akorát bolet hlava a zevrubné kritice neunikla ani ústřední zápletka.

Abychom však skončili pozitivně, uzavřeme recezní přehled textem serveru Cinemablend, který nadělil hezké čtyři hvězdičky z pěti. Ralfova výprava na internet sice nedokázala překonat laťku nastavenou prvním filmem, stejně ale rozhodně stojí za zhlédnutí.

Válka filmařů s televizí: Vysvětlíme, proč mají režiséři raději černé pruhy v obraze

Recenze vyzdvihuje poselství snímku, které podle ní plynule navazuje na rozvoj charakterů v jedničce. Z filmu přímo srší kreativita a měli byste se připravit na velmi uspokojivý zážitek a také na to, že se budete hodně smát.

A jak si snímek vedl mezi uživateli internetových databází a agregátorů? Stručně shrnuto, vůbec ne špatně. Pozitivní hodnocení mu udělilo 88 % kritiků na Rotten Tomatoes, byť se jejich známka pohybovala nejčastěji okolo průměrných 7 bodů z 10. Podobně dopadlo i 68 % pozitivních diváckých hodnocení a jejich známka 3,6 bodů z 5.

IMDb ukazuje 7,3 hvězd z deseti a ČSFD skóre přinejmenším zatím stojí na 70%, tedy přesně na hraně mezi červenými dobře hodnocenými filmy a modrým průměrem. Sečteno podtrženo, druhý Raubíř Ralf vás v kinech asi neurazí, ale ani nenadchne.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: