Marvel: 7 herců, kteří odmítli role v univerzu. Tyto tváře mohly patřit oblíbeným hrdinům

11. 1. 2019 33 309×1101 světlý/tmavý vzhled

Vesmír MCU se těší pouhých několik měsíců před premiérou týmovky Avengers: Endgame   snad největšímu zájmu fanoušků za celou svou desetiletou existenci a pro některé z herců představují jejich superhrdinské role vrchol kariéry. V uplynulých letech se ale našlo mnoho dalších slavných tváří, které vstupenku do univerza Marvelu z různých důvodů odmítly.

1) Mel Gibson

Slavný a občas poněkud kontroverzní herec a režisér Mel Gibson   například mohl ztvárnit vládce Asgardu, mocného Odina. „Jo, už je to dlouho, [chtěli] abych si zahrál Thorova tátu,“ vzpomněl si: „Ale nešel jsem do toho.“ Za Gibsonovo angažmá v MCU loboval i jeho kamarád, představitel Iron Mana Robert Downey Jr.  .

2) Jason Momoa

Znáte ho jako khala Droga, hrál i barbara Conana. Když ale Jason Momoa   dostal nabídku ztvárnit Draxe Ničitele, člena týmu Strážců Galaxie, odmítl ji. „Nepasovalo mi to tak úplně do rozvrhu, protože jsem už dělal opravdu hodně věcí, kde toho moc neříkám, jsem pomalovaný a nenosím tričko.“

Zaručeně jste nepostřehli všechny. Dalších 10 úžasných detailů v populárních filmech

V současné době nicméně Momoa v konkurenčním DC světě vládne mořím jako Aquaman, kdovíkolik toho nenamluví, je pomalovaný tetováními a často nenosí tričko. Jeden si holt nevybere.

3) Joaquin Phoenix

Když se Marvel rozhodl v prvních Avengers nahradit Edwarda Nortona   jiným hercem a rozhlížel se po novém představiteli Bruce Bannera, padl mu do oka Joaquin Phoenix  , známý například z Gladiátora 88 % či nověji z romantické sci-fi Ona 76 %. Ten ale roli naštvaného zelenáče odmítl.

Uběhlo však několik let a filmaři měli o Phoenixe zájem znova. Tentokrát se mohl stát mocným čarodějem Doctorem Strangem. Ani tentokrát ale herec neměl zájem. Když se ho novináři zeptali proč, odpověděl vyhýbavě: „Myslím, že všichni byli  spokojeni s tím, jak to [jednání] dopadlo.“

Překvapení nakonec: 10 filmů a seriálů, které přišly ke konci se zásadním zvratem

Phoenix se mimochodem letos ukáže jako Joker   ve stejnojmenném filmu.

4) Tom Cruise

Předtím, než Robert Downey Jr. oblékl v roce 2008 poprvé svůj kovový oblek, Marvel pro roli Tonyho Starka vážně zvažoval Toma Cruise  . Ten však nakonec od projektu odstoupil s tím, že mu nepřišlo, že by to mohlo fungovat. Filmové univerzum se nakonec pokusil nastartovat až předloni s Mumií 54 % a… no, všichni víme, jak to nakonec dopadlo.

5) Saoirse Ronan

Když režisér Joss Whedon   plánoval druhé Avengery 73 % a přemýšlel, koho obsadit do role Scarlet Witch, přemýšlel údajně o herečce Saoirse Ronan  . Ta nakonec z nějakého důvodu neměla zájem. Sama Saoirse Ronan však prohlásila, že šlo jen o nějaké drobné drby, ačkoli jen o pár měsíců dříve potvrdila, že by si v MCU ráda zahrála. Co se přesně stalo, se můžeme jen dohadovat.

Nečekané smrti ve filmech: 7 případů, kdy nás úmrtí postav skutečně překvapila

6) Joseph Gordon-Levitt

Před začátkem natáčení Strážců Galaxie 81 % se hodně mluvilo o tom, že by se mohl Joseph Gordon-Levitt   objevit jako Star-Lord a herec se skutečně s představiteli Marvelu sešel. Podle severu Uproxx se stal dokonce i první volbou pro roli vesmírného dobrodruha. Gordon-Levitt dal ale údajně přednost snímku Sin City 2 66 %.

7) Emily Blunt

Jak už jsme před časem psali, z Emily Blunt   se málem stala Black Widow v propojeném vesmíru Marvelu. Podle serveru Cinemablend ale nebyla spokojena s nabídnutým honorářem a nakonec proto jednání přerušila. Odmítla ale i roli Peggy Carter, osudové lásky Captaina Americy.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: