Shrek, Škyťák i Kung Fu Panda: 5 nepoužitých concept artů DreamWorks

17. 1. 2019 7 035×54 světlý/tmavý vzhled

Práce umělců zabývajících se concept artem je mnohdy nedoceněná, jak už jsme koneckonců psali v jednom našem starším článku. Zvlášť, když se spousta jejich děl nikdy nedostane na plátna či obrazovky. Dnes si představíme pět takových, které pocházejí z dílny studia DreamWorks.

1) Shrek

I visited a DreamWorks animation exhibition yesterday; here's an early sketch of Shrek (concept art) from during the film's production. from r/movies

Všemi oblíbený zlobr mohl vypadat úplně, úplně jinak, než jak ho dnes známe. Tato kresba připomíná spíš karikaturu Shrekovy současné podoby s malýma nohama, obříma rukama a bambulovitým nosem. Na zlobrově hlavě také raší malá čupřina vlasů.

2) Po

Pandí válečník Po zase existoval v pomenší a snad i roztomilejší verzi ve fantazii jednoho z výtvarníků. Povšimnout si můžeme, že se v mnoha detailech liší i zbývající postavy – padouch Tai Lung je například ozbrojen, zatímco mistr Sifu nosí brýle.

3) Škyťák

Často se měnil i hlavní hrdina trilogie Jak vycvičit draka, jejíž závěrečný díl   letos dorazí do kin. Na obrázku vidíme Škyťákův oblek pro plachtění, na blogu jednoho z umělců Devina Crana jsme ale objevili i další zajímavé designy populární postavy.

Vsadily na jistotu. Diváky těchto 7 filmů nenadchlo, zato vydělalo ranec

4) Obří králík

V animované komedii Croodsovi 77 % z prostředí pravěku měl původně vystupovat gigantický králík, který se na concept artu řítí za titulní rodinkou. Nakonec ale tvůrci z nějakého důvodu změnili plány a ve finálním snímku jsme si museli vystačit s velikánskou kočkou.

5) Domek Mimi šéfa

Až příliš vyspělé mimino mělo původně vlastnit i malý dům na zahradě, jak to ostatně děti v tomhle věku občas mívají. Jak ale napovídá cedule před vchodem, vlastník nemovitosti se uvnitř jistě nevěnoval plácání báboviček.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: