Hříšnice: Kniha, která se stala předlohou úspěšného seriálu

Datum vydání 21. 1. 2019Shlédnutí 4 153×Sdílení článku56Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Společnost Netflix se v roce 2017 postarala o to, abychom měli možnost sledovat další kvalitní seriál – tentokrát jde o mysteriózní psychologický thriller. Podle knihy Petry Hammesfahr, která u nás vyšla pod názvem Hříšnice, natočili tvůrci první sérii The Sinner 82 %. O výborné ztvárnění hlavní role se postarala talentovaná Jessica Biel  .

Románová předloha seriálu rozhodně stojí za pozornost. Příběh je velice atraktivní a šokující už od samého začátku. Mladá maminka se spolu se svou rodinou vydá jednoho slunečného dne k jezeru a před zraky stovek lidí ubodá muže ležícího opodál.

Shrek, Škyťák i Kung Fu Panda: 5 nepoužitých concept artů DreamWorks

Nic nenasvědčuje tomu, že by Cora svou oběť znala. Nikdo netuší, jaký motiv mohla mít k tak nelítostnému činu. Přesto hlavní postava prozrazuje, že tento skutek jí přinesl neuvěřitelnou úlevu a příjemný pocit.

O několik stránek dál se seznamujeme s Rudolfem Grovianem, vrchním vyšetřovatelem tohoto případu. Ačkoliv se Cora ke svému činu doznala, vytrvalý policista touží odhalit okolnosti, které ji k tomu vedly. A od té chvíle se nám otevírá temná minulost traumatizovaného člověka…

Cora vyrůstala v rodině, o které se rozhodně nedalo říci, že je ukázková. Od chvíle, kdy se narodila Cořina vážně nemocná mladší sestra, se matka dočista zbláznila. Upnula se k víře a odpírání si veškerých radostí. Otec si její nezájem kompenzoval u jiných žen a sestra Magdalena byla pro Coru prokletím. Kvůli její nemoci a matčině neschopnosti nemohla vyrůstat jako normální dítě.

Přesto nic z těchto faktů neobjasňuje to, proč Cora ubodala toho cizího muže. Jakou temnotu v sobě skrývá? A proč se její výpověď každou chvíli mění? Snaží se policisty oklamat, protože vražda u jezera není jediný zločin, který kdy spáchala, nebo začíná doopravdy šílet a sama neví, co je pravda a co lež.

Válka filmařů s televizí: Vysvětlíme, proč mají režiséři raději černé pruhy v obraze

Hříšnice je čtení pro otrlé, protože autorka si zde rozhodně nebere servítky. Nevyhýbá se zde násilí, prostituci, drogám, smrtelným chorobám, incestnímu chování, psychopatii,...

Autorka líčí scény velice naturalisticky a bez příkras, proto si můžete být jisti, že toto dílo si budete pamatovat ještě hodně dlouho po dočtení.

Vyšlo v edici Knihy Omega - Dobrovský s.r.o.
Knihu můžete koupit v e-shopu Knihy Dobrovský.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *