Hra o trůny: 7 herců, kteří byli jen krůček od role v populárním seriálu

25. 1. 2019 9 306×39 světlý/tmavý vzhled

Do populárního fantasy seriálu ze Západozemí si v průběhu let našla cestu celá plejáda populárních herců – a některým angažmá zase pořádně nastartovalo kariéru. Jiným známým tvářím ale role ve Hře o trůny 92 % z různých důvodů o vlásek utekly.

1) Charlie Hunnam

Herec, kterého si možná pamatujete jako Artuše z předloňské Legendy o meči 74 %, si měl ve Hře o trůny zahrát blíže nespecifikovanou roli. Spekuluje se však, že mělo jít o Rhaegara Targaryena, otce Jona Sněha, kterého zabil Robert Baratheon v bitvě na Trojzubci.

Hra o trůny: Ukážeme 7 skvělých scén, které se do seriálu nakonec nedostaly

Hunnam   uvedl, že musel roli odmítnout, protože už pracoval na jiných projektech. Vyjádřil však tehdy naději, že se třeba k seriálu dostane někdy v budoucnu. Kdoví, třeba ho jednou uvidíme v chystaném prequelu Hry o trůny.

2) Jared Harris

Harris   prozradil serveru Vulture, že se seriály HBO neměl mnoho štěstí. Ucházel se prý o roli doktora Roberta Forda, kterou ale nakonec získal Anthony Hopkins  . Měl ale zájem i o part Nejvyššího vrabčáka, ortodoxního uctívače Sedmi západozemských bohů. Ani tehdy ale neuspěl a v roli kněze jsme viděli Jonathana Pryce  .

3) Jamie Campbell Bower

Herec ze série Twilight, který se mihnl třeba i v Harrym Potterovi a hrál jednu z hlavních rolí v young adult fantasy Mortal Instruments 53 %, do své filmografie málem zařadil i pilot Hry o trůny. Během dotáček ale nebyl k dispozici, takže jsme ho nakonec ve vedlejší roli sera Waymara Royce nespatřili.

4) Brian Cox

Briana Coxe  , kterého si můžete pamatovat například z Troje 73 % či série o Jasonovi Bournovi, oslovili tvůrci seriálu hned někdy zezačátku. Herec se na sebe prý dodnes zlobí, protože je na seriálu údajně naprosto závislý a spousta jeho přátel z branže si natáčení užila.

Hra o trůny: Proč mnozí z fanoušků v posledních letech seriál často kritizují

Odmítl údajně kvůli penězům, ale sám uznává, že se od prvních sérií rozpočet seriálu znatelně zvýšil. Kdyby prý dostal druhou nabídku, hned by po ní sáhl. Koho si měl ve Hře o trůny zahrát, ale Cox neprozradil.

5) Izzy Meikle-Small

Nejstarší dcera z rodu Starků Sansa mohla mít úplně jinou tvář. Britská herečka Izzy Meikle-Small   prozradila, že se dostala až do finále castingu. Nelituje ale toho, že nakonec nebyla vybrána, protože Hra o trůny obsahuje poměrně mnoho nahoty a její rodiče by prý nebyli právě nadšení.

6) Mark Strong

Kingsman, Sherlock Holmes 80 %, Kick-Ass 80 % nebo Hvězdný prach 84 % – to jsou jen některé z filmů, z nichž si můžete herecké výkony Marka Stronga   dobře pamatovat. Server Digital Spy uvedl, že se herec údajně rozhodl seriál odmítnout kvůli jinému projektu. Přitom prý mohl být králem Stannisem, který hrál ve Hře o trůny významnou roli hned několik sezón.

7) Lily Allen

Alfie Allen  , představitel Theona Greyjoye, má sestru Lily  , populární zpěvačku. Ta uvedla v roce 2014 na Redditu, že dostala nabídku ztvárnit Yaru Greyjoy, takže by byli sourozenci i jejich postavy. Nezamlouvala se jí ale hned první scéna, kterou spolu obě postavy mají, takže odmítla.

BONUS) Jonathan Pryce

Jonathana Pryce, známého kupříkladu z Pirátů z Karibiku, lákali tvůrci Hry o trůny už na začátku. Nikdy ale prý moc nefandil drakům a fantasy žánru obecně, takže odmítl. Když ale dostal druhou nabídku, tentokrát na roli Nejvyššího vrabčáka, nechal se přesvědčit.

Hra o trůny: Které postavy z knih nepotkáte a které jsou naopak navíc?

„Stále jsem rád, že jsem poprvé odmítl,“ prozradil Newsweeku: „čekal jsem na Nejvyššího vrabčáka.“

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

Bitva o Zimohrad je tady. Hra o trůny konečně zveřejnila první trailer k finální řadě

5. 3. Aleš 559

Naše brány ničí odvážní muži. Pojďme je pozabíjet! 10 nejlepších proslovů před bitvou

1. 10. Aleš 47308

10 filmových smrtí Seana Beana. Jak nejkrutěji zahynul chodící spoiler?

4. 10. Aleš 29268

Tohle není ve scénáři! 10 nejúžasnějších spontánních momentů ve filmu.

20. 11. Aleš 1244

Hra o trůny: Už tři čtvrtě milionu fanoušků požaduje přetočení osmé série

17. 5. Aleš 1213

Pán prstenů: Studio Warner Bros. chystá animovaný film o válce v Rohanu

30. 6. Aleš 96

Strážci Galaxie: Rivalita Thora a Star-Lorda bude pokračovat. Mrkněte, jak vzniká Nebula

29. 6. Aleš 164

Matrix: Laurence Fishburne prozradil, co si schoval z natáčení. Proč nebude ve 4. díle, netuší

28. 6. Aleš 45

Shang-Chi má nový trailer. Vrací se v něm padouch z Neuvěřitelného Hulka

25. 6. Aleš 116

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 11197

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 32747

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 16367

To nejzajímavější z tohoto týdne: