Sedm kamenů lásky a ztráty: Svět Cizinky očima vedlejších postav

30. 1. 2019 3 189×17 světlý/tmavý vzhled

Dobíháte právě čtvrtou sérii Cizinky 79 % a začínáte trpět typickými abstinenčními příznaky? Na pátou sérii bohužel si ještě počkáme, skvělou výplň při čekání může nicméně poskytnout i knižní předloha. Tím spíš, pokud se chcete na několik dní zahrabat do postele a nevystrčit hlavu dříve než za týden.

Není tajemstvím, že rozsáhlé texty Diany Gabaldon dokážou poskytnout odreagování na spoustu zimních večerů, zoufat si ale nemusíte ani v případě, že jste všechny dosud vydané knihy četli. Na pultech knihkupectví právě přistálo Sedm kamenů lásky a ztráty, povídková kniha doplňující osudy nám dobře známých postav.

Čekáte na 8. řadu Hry o trůny? Známe 5 fantasy seriálů, které můžete zkusit v mezičase

V sedmi pečlivě vybraných příbězích, které původně vyšly v jiných povídkových souborech, se mimo jiné dozvíte více o Jamieho minulosti ve Francii, opomenuty přitom nebudou ani vedlejší postavy. V případě povídky „Lístek ve větru v předvečer svátku Všech svatých“ se dozvíte pravdivý osud rodičů Rogera MacKenzieho, „Armádní zvyklosti“ a „Mor nemrtvých“ se zase soustředí na lorda Johna. Těšit se však můžete i na Iana Murrayho, nebo také obávaného hraběte St. Germaina.

Je možné, že vám Cizinka z nějakého důvodu doteď unikala mezi prsty. Po stejnojmenné knize a seriálu byste se měli poohlédnout v případě, že jste milovníci skotské vysočiny, lákají vás minulé doby – konkrétně osmnácté a dvacáté století – a nepohrdnete umně podanou romantikou. Cizinka v sobě navíc skrývá nejen pověrami opředené Skotsko, ale také výstřední Francii a Nový svět, vždy s něčím, co jste dosud nevěděli. Kdyby nestačilo ani to, dostatečným příslibem mohou být mimořádní hlavní hrdinové a populární motiv cestování časem.

Zakoupíte v eshopu Knihy Dobrovský nebo v prodejnách Knihy Dobrovský.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: