Darth Vader: Komiksová série výrazně pozměnila příběh sithského lorda

Datum vydání 31. 1. 2019Shlédnutí 10 293×Názory k tématu1Sdílení článku165Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Vůbec bychom se nedivili, kdyby vám to ušlo, ale nová komiksová série od Marvelu během uplynulého roku poměrně zásadně přepsala kánon Star Wars co se týče ikonické postavy Dartha Vadera. Příběhu nazvanému obšírně Star Wars: Darth Vader: Dark Lord of the Sith jsme se už na našem webu několikrát věnovali – a nyní ho stručně celý shrneme.

Nejprve jsme se dozvěděli, jak přišel Vader ke svému červeně zářícímu meči. Ukázalo se, že Sithové neshánějí krystaly kyber v jeskyních, jak to dělají jejich protějšky z řádu Jedi, ale musejí uzmout meč poraženému nepříteli. Poté naplní krystal mocí Temné strany, čímž ten získá charakteristické zbarvení.

Darth Vader: 10 nejhorších zločinů, které sithský lord spáchal

Vader navrhl, že použije některý z krystalů Jediů vyvražděných během čistky. To ale Palpatine odmítl jeho učedník proto musel vystopovat mistra Jedi, který se odstřihl od Řádu a rozhodl se věnovat svůj čas studiu Síly. Vaderovi se to podařilo a nezapomněl přitom i zavraždit spoustu nevinných lidí.

Následně novopečený Sith začal cvičit jedijské odpadlíky na inkvizitory, kteří měli za úkol vyhledávat a vraždit své bývalé řádové kolegy, jimž se podařilo přežít rozkaz 66. Zabil například archivářku Jocastu Nu, se kterou Obi-Wan ve druhé epizodě krátce konzultoval chybějící data o planetě Kamino.

Darth Sidious: Vysvětlíme, kde císař sídlil a co chtěl provést s rodnou planetou Naboo

Nu se totiž snažila získat z Chrámu Jediů seznam dětí citlivých na Sílu napříč galaxií, aby mohla tajně vzkřísit svůj řád.

Vader se také vydal na oceánskou planetu Mon Cala, z níž pocházel například slavný Gial Ackbar. Tamní obyvatelstvo totiž nebylo nijak nadšené z Galaktického impéria a dokonce proti němu záhy otevřeně povstalo. Rytíř Feren Barr Vaderovi pořádně zatopil, když proti jeho inkvizitorům obrátil část klonovaných vojáků skrze rozkaz 66 – inkvizitoři totiž kdysi patřili mezi Jedie.

Poslední komiksový příběh se pak věnoval stavbě Vaderovy pevnosti na Mustafaru.

Palpatine mu v tomto záměru pomohl sithským artefaktem, speciální přilbou, která posedne nositele vědomím lord Momina. Ten potom řídil samotnou stavbu pevnosti, která vyrostla nad starými sithskými troskami, kde měla Temná strana mimořádnou moc.

Zasloužili si Jediové skončit? Zkoumáme odvrácenou tvář ochránců míru v galaxii

Když pak byla pevnost dokončena, Vader využil její moci a pronikl až za samotný závoj smrti, aby se znovu setkal s Padmé Amidalou. Nejdříve se ale musel střetnout s přízraky svých bývalých přátel z řádu Jedi včetně Yody a Mace Windua.

Pak spatřil ještě několik dalších vizí, mimo jiné i jednu o svém synovi Lukovi. Ve svém záměru ale selže, když se s ním Padmé odmítne vrátit, neboť ho prý nezná. Anakin Skywalker je už mrtev.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *