The Mandalorian: Povíme, co jsme se zatím dozvěděli o novém Star Wars seriálu

6. 2. 2019 7 647×47 světlý/tmavý vzhled

O připravovaném seriálu The Mandalorian   jsme už na našem webu párkrát psali, zatím ale nikdy ne příliš dopodrobna. Dnes se to pokusíme napravit a stručně shrnout všechny zásadní informace, které by vám o chystaném příběhu z předaleké galaxie neměly uniknout.

Kdo za seriálem stojí?

Mandaloriana připravuje slavný režisér a producent Jon Favreau  , známý asi hlavně díky prvním dvěma dílům Iron Mana. Titulní postavu pak ztvární herec Pedro Pascal  , kterého znáte třeba ze Hry o trůny 92 % nebo jako zrádného agenta ze druhého Kingsmana 72 %.

Tajemství Star Wars prequelů: 5 nápadů, které se do trilogie nakonec nedostaly

V dosud neznámé roli se ukáže Gina Carano  , představitelka záporné postavy Angel Dust z prvního Deadpoola 81 %. Z planety Mandalore má pocházet dosud neznámá postava Nicka Nolteho   a uvidíme také Carla Weatherse  , Giancarla Esposita   či v neposlední řadě známého režiséra, spisovatele a herce Wernera Herzoga  .

První epizodu má režírovat Dave Filoni  , který si mezi fanoušky získal uznání zejména dlouholetou prací na animovaném seriálu Klonové války 76 %. Mezi dalšími režiséry bude například známá herečka Bryce Dallas Howard   z Jurského světa, Taika Waititi  , tvůrce snímku Thor: Ragnarok 81 % či Deborah Chow  , která pracovala na seriálech jako Volejte Saulovi 86 %, Iron Fist 67 % nebo Jessica Jones 77 %.

O soundtrack se postará švédský skladatel Ludwig Göransson  , který pracoval kupříkladu na Black Pantherovi 68 % nebo na Venomovi 73 %.

O čem bude příběh?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#starwars #TheMandalorian

A post shared by Jon Favreau (@jonfavreau) on

Po příbězích Janga a Boby Fetta se ve vesmíru Star Wars objevuje další válečník. Mandalorian je zasazen do období po pádu Impéria a před vznik Prvního řádu. Sledujeme strasti osamělého pistolníka na periferii galaxie, která nepodléhá pravomoci Nové republiky.

O moc víc toho zatím nevíme. Občas se objeví nějaké drobné detaily typu droida IG-88 z originální trilogie či fotografie zbraně hlavního hrdiny.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Jon Favreau (@jonfavreau) on

Původně se psalo, že příběh začne sedm let po pádu Impéria, novější zprávy mluví ale pouze o třech letech. Taika Waititi tento týden nicméně potvrdil, že se bude seriál atmosférou stále podobat především originální trilogii a přiznal, že tudíž do své epizody nemohl propašovat tolik vtípků, jako má ve zvyku.

Darth Vader: Komiksová série výrazně pozměnila příběh sithského lorda

Impérium navíc zjevně nebude stoprocentně na lopatkách, neboť Waititi zmínil velkou scénu se stormtroopery, údernými jednotkami ve slavných bílých zbrojích. Údajně jich v jedné scéně měl asi 50 nebo 60.

Kdo jsou vlastně mandaloriáni?

Možná máte jako mandaloriány zafixované již zmíněné námezdní lovce Janga a Bobbu Fetta. Tito sice skutečně používali ikonické zbroje a vybavení, ale sami z Mandalore nepocházeli, jak ukázalo v seriálu Klonové války. Tam jsme ale potkali například pacifistickou frakci vedenou Obi-Wanovou láskou Satine či militantního tradicionalistu Pre Vizslu.

Mandaloriáni hrají také poměrně důležitou roli ve volně navazujícím seriálu Star Wars: Povstalci 67 %. Patří mezi ně ostatně i jedna z hlavních postav, Sabine.

Ve zkratce lze říci, že byli mandaloriáni v minulosti velmi válečnickou civilizací, která vzdorovala například i Jediům, část populace se ale začala později snažit o mírumilovnou existenci. Něco nám ale napovídá, že hrdina nadcházejícího seriálu bude navazovat spíš na slavnou bojovnou tradici svých předků.

Darth Sidious: Vysvětlíme, kde císař sídlil a co chtěl provést s rodnou planetou Naboo

Pokud se chcete dozvědět o Mandalore a jejích obyvatelích co nejpodrobnější kanonické informace, doporučujeme především dva výše zmíněné animované seriály. Zvlášť na Klonové války přitom nemusíte vůbec koukat na celé, neboť jde o antologii složenou z několika příběhů, které spolu souvisejí jen spíše volně.

Přehled epizod, které nějakým způsobem o mandaloriánech pojednávají, naleznete anglicky například zde.

Kdy a kde seriál uvidíme?

Disney seriál The Mandalorian plánuje pro svou novou streamovací platformu, která by měla spatřit světlo světa někdy na podzim letošního roku. Nevíme ještě, zda na ní bude seriál k dispozici hned od začátku, ale vůbec bychom se nedivili, kdyby jej Disney použil jako jedno z hlavních lákadel.

Už jen proto, že jde o opravdu velký projekt. New York Times odhadují, že bude jen první série stát okolo 100 milionů dolarů, tedy 10 milionů na jednu epizodu.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: