Marvel: Největší úpravy, které superhrdinský vesmír udělal ve svých příbězích

12. 2. 2019 13 737×101 světlý/tmavý vzhled

I po více než deseti letech zůstává filmové univerzum Marvelu až překvapivě dobře provázané. Jen zřídka se stává, že tvůrci něco přehlédnou a udělají chybu, jak se to stalo třeba s nechvalně proslulým nápisem O 8 let později ve snímku Spider-Man: Homecoming 73 %. Přesto ale nové filmy propojený vesmír občas nenápadně přepisují.

1) Gamořini lidé

Stalo se to třeba loni v Infinity War 86 %. Tam jsme se dočkali flashbacku, který nám ukázal první setkání Thanose s jeho adoptivní dcerou Gamorou. Arcipadouch při té příležitosti vyvraždil polovinu obyvatel Gamořiny planety a po letech si následně pochvaloval, jak tato genocida prospěla blahobytu.

Filmové mýty: Mrtvola vás prý ochrání před zastřelením a v tekutých píscích se utopíte

V prvních Strážcích Galaxie 81 % jsme se přitom z databáze Nova Corps ve scéně z vězení dozvěděli, že je Gamora poslední žijící příslušnicí svého druhu. Buďto tudíž mají na Xandaru chybu v databází, nebo Thanos nesleduje galaktické zpravodajství a promeškal nějaké další kataklyzma, které Gamořinu planetu stihlo po jeho invazi.

2) Malý Peter Parker

Pamatujete si na toho kluka, který se krátce ukázal ve finále snímku Iron Man 2 73 % a vzdoroval jednomu z dronů Ivana Vanka? Tak to byl údajně Peter Parker. Prozradil to sám Tom Holland   krátce po uzavření dohody mezi Marvelem a studiem Sony Pictures, která umožnila vstup Spider-Mana do MCU.

V roce 2010, kdy šlo druhé dobrodružství Tonyho Starka do kin, ale samozřejmě ještě nikdo netušil, že by k podobné dohodě někdy vůbec mohlo dojít.

3) Lokiho žezlo

Není jisté, zda tvůrci už od počátku plánovali, že bude uvnitř Tesaraktu Kámen prostoru, ale jsme si docela jistí, že Lokiho žezlo původně Kámen mysli obsahovat nemělo. V prvních Avengers 83 % je několikrát naznačeno, že síla žezla pochází ze samotného Tesaraktu, což je také koneckonců důvod, proč Black Widow v závěru filmu dokáže uzavřít portál i přes štít okolo Lokiho zařízení.

Marvel: 7 herců, kteří odmítli role v univerzu. Tyto tváře mohly patřit oblíbeným hrdinům

Žezla se týká ale ještě druhá zásadní změna v MCU, o které jsme se dozvěděli teprve nedávno. Marvel totiž v tichosti upravil Lokiho příběh v Avengers tak, že jeho činy údajně ovlivňovalo samotné žezlo. Oblíbená postava tak rázem není plně zodpovědná za všechno utrpení, které způsobila pozemšťanům a Asgarďanům.

Rozhodnutí bylo patrně motivováno Lokiho popularitou mezi fanoušky, jeho převážně kladnou rolí v Ragnaroku 81 % a v Infinity War a v neposlední řadě dost pravděpodobně i Disneyho plánem představit v brzké době i seriál o postavě.

4) Agent Coulson

I ti fanoušci Marvelu, kteří nikdy neviděli jediný z mnoha MCU seriálů, vesměs vědí, že příběh agenta Phila Coulsona neskončil probodnutím na palubě helicarrieru. Vzhledem k tomu, že ale mají seriály zpravidla jen velice omezený vliv na děj velkých filmů, nejspíš ale nehrozí, že bychom Coulsona v budoucnu viděli znovu na stříbrném plátně. Výjimkou bude samozřejmě letošní snímek Captain Marvel  , který se ale odehrává v 90. letech, dlouho před událostmi Avengers.

5) Existence Mandarina

Podobně máme jisté pochybnosti o tom, že někam povede odhalení skutečného Mandarina z krátkého snímku All Hail the King. Marvel jím reagoval na nespokojenost fanoušků s verzí populárního záporáka, která se objevila ve snímku Iron Man 3 80 %. Dozvěděli jsme se, že se někdy v MCU skrývá i ten Mandarin, kterého si pamatujeme ze stránek komiksů.

Iron Manův sólový film ale už nevznikl mnoho let a dost pravděpodobně se ho už ani nedočkáme a není proto jasné, kde by se mohl Mandarin ještě v budoucnosti objevit. Na druhou stranu není radno podceňovat Marvel, který dokázal po ještě delší době vrátit zpátky do hlavního děje výše zmíněného Red Skulla.

6) Falešná rukavice

V Ragnaroku jsme se dozvěděli, že byla Infinity Gauntlet v Odinově pokladnici celou dobu falešná. Jasné to ale bylo v podstatě už v Avengers: Age of Ultron 73 %, když Thanos skutečnou rukavici získal na neznámém místě, které bylo loni odhaleno jako planeta trpasličích kovářů Nidaveliir.

Jak ale prozradil producent Kevin Feige  , který na MCU dohlíží už nějaký ten pátek, s Kameny nekonečna začali tvůrci cíleně pracovat až někdy okolo prvních Avengers. V době premiéry prvního Thora 74 % totiž ještě samozřejmě vůbec nebylo jasné, jak celý experiment se superhrdinským vesmírem dopadne a rukavice měla být jen takovým easter eggem pro komiksové fandy.

7) Thanos

Od své verze z roku 2012 se také v mnohém liší současný Thanos, a to nejenom barvou pleti a novým hercem, který ho ztvárňuje. Režisér Avengers Joss Whedon   totiž prozradil, že s Thanosem neměl žádné konkrétní plány, ale líbila se mu linie okolo titánovy lásky k personifikované Smrti. Na tu naráží také potitulková scéna první týmovky.

Marvel: Mrkněte na alternativní vzhled Star-Lorda, Red Skulla i ledových obrů

Nyní už ale víme, že se tato dějová linka z komiksů do MCU nedostala a Thanos je místo toho hnán touhou po rovnováze ve vesmíru. V tomto světle pak samozřejmě dostávají trochu jiný význam jeho i scény, které se objevily kupříkladu v prvních Strážcích Galaxie.

Asi je to dobře, protože Thanos v předchozích snímcích působil… inu, krapet neschopně. Spojenectví s Ronanem ve snaze získat Orb mu moc nevyšlo a rozhodnutí svěřit Lokimu Kámen mysli, jediný z Kamenů nekonečna, který Thanos zpočátku vlastnil, se také ukázalo jako bláhové.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: