Hra o trůny: 10 postav, které se ze seriálu nenápadně vytratily

Datum vydání 15. 2. 2019Shlédnutí 22 247×Názory k tématu1Sdílení článku113Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Mamutí seriál Hra o trůny 92 % představil v průběhu svých dosavadních sedmi sérií desítky a stovky pojmenovaných postav. Není proto divu, že se mnohé z těch, které při nějaké příležitosti hrály docela důležitou roli, nenápadně vytratily. My si na ně ale pořád pamatujeme.

1) Quaithe

Záhadná žena, kterou rytíř Jorah Mormont potkal během Daenerysiny návštěvy Qarthu ve druhé sérii. To ona varovala dračí královnu před piklemi čarodějů, kteří pokukovali po jejích tehdy dosud mladých šupinatých dětech. V knižní předloze má přitom ještě zásadnější roli a dokonce se dokonce se zjevuje v Daenerysiných snech dlouho po návštěvě Qarthu.

Hra o trůny: Co se vlastně stalo ve Věku hrdinů, kam nás zavede chystaný spinoff

Po pěti sezónách, kdy jsme Quaithe neviděli, je ale už naprosto jasné, že se nic podobného na obrazovce neobjeví. Takřka jistě se také nepodíváme do tajemného města Ašaj, kam knižní verze postavy Daenerys posílala.

2) Čarodějové

Jedním dechem pak musíme zmínit i ony čaroděje, s nimiž se Daenerys v minulosti několikrát střetla. Pokud jste si mysleli, že královnin boj s nimi skončil smrtí Pyata Preeho v dračích plamenech, pletete se. Ještě ve třetí sérii byla totiž Dany napadena čarodějem v podobě malé dívky, přičemž vyvázla jen díky včasnému zásahu sera Barristana Selmyho.

Od té doby se ale čarodějové už o nic nepokusili a ani jsme od nich (opět na rozdíl od knih) neslyšeli. Zdá se tedy, že na ně zapomněli i sami tvůrci, popřípadě jejich linku vypustili z časových důvodů.

3) Daenerysini Dothrakové

V hlubinách druhé série zůstali pohřbeni i královnini pokrevní jezdci, elitní Dothrakové, kteří ji následovali i přes smrt khala Droga. Třeba takový Aggo měl skutečně jen velmi drobnou roličku, na druhou stranu Kovarra můžete zahlédnout hned v sedmi z desíti epizod celé řady.

V třetí sezóně se ale pozornost přesunula směrem k novým postavám na Daenerysině dvoře typu Barristana Selmyho, Šedého červa i Missandei a asi i proto se už Kovarro nebo Aggo nikdy znovu neobjevili.

4) Illyrio Mopatis

A u Daenerysiny linky ještě zůstaneme – protože ta začala v domě Illyria Mopatise, který měl v první řadě až překvapivě velkou roli. Byl to například právě on, kdo s Varysem kul pikle pod Královým přístavištěm, kde rozhovor zaslechla Arya Stark.

Hra o trůny: Proč mnozí z fanoušků v posledních letech seriál často kritizují

Přestože podporuje nárok Targaryenů na Železný trůn, naposledy jsme o něm slyšeli v páté řadě. Nepřidal se k Daenerysinu dvoru a ani jsme neslyšeli o tom, že by se nějak podílel na současných královniných snahách o dobytí Sedmi království.

5) Daario Naharis

Ještě naposledy Essos. Žoldnéře, který pomáhal Daenerys v jejím tažení, jsme viděli ještě na konci předminulé řady, kdy mu královna svěřila vládu nad Meereenem. Vzhledem k tomu, že se ale v současné době už prakticky všechen děj soustředí za Západozemí, už bychom vůbec nesázeli na to, že se dozvíme, jak se Daariovi v nové roli dařilo.

Ale třeba nás osmá řada ještě překvapí.

6) Ilyn Payne

Byl to ser Ilyn Payne, kdo uťal hlavu Nedu Starkovi. Střežil také královnu Cersei a další členy dvora během bitvy o Královo přístaviště koncem druhé sezóny. Ocitl se na Aryině seznamu lidí, kteří musí zemřít. Naposledy jsme o něm nicméně slyšeli někdy ve čtvrté řadě.

Mohla za to pravděpodobně rakovina Paynova představitele Wilka Johnsona  . Britský kytarista se ale v mezičase z nemoci zotavil a v roce 2014 vyjádřil přání zopakovat si roli někdy v budoucnu. Zda Ilyna uvidíme v nadcházející osmé řadě, zatím zůstává záhadou.

7) Robin Arryn

Osiřelého vládce Údolí Robina Arryna se šestá série zbavila tak, že armádu svěřila Malíčkovi. Celou sedmou řadu jsme tak o Robinovi vůbec neslyšeli. Je tu samozřejmě stále možnost, že se lord Yohn Royce s rytíři vrátí ke svému lennímu pánovi nyní, po Baelišově smrti, vzhledem k současnému vývoji děje bychom ale spíš čekali, že zůstane na severu bojovat proti Bílým chodcům.

To by mohlo znamenat, že už Robina Arryna vůbec neuvidíme.

8) Nejvyšší septon

Možná jste zmateni. Nejvyšší vrabčák přece zahynul při explozi Baelorova septa v závěru šesté řady, nebo ne? Ano, jenže jeho předchůdce teoreticky dosud stále může být naživu. Cersei ho totiž nechala uvrhnout do kobek Rudé bašty, načež jsme o něm už nikdy znovu neslyšeli.

Hra o trůny: Ukážeme 7 skvělých scén, které se do seriálu nakonec nedostaly

Vůbec bychom se samozřejmě nedivili, kdyby duchovní v bídných podmínkách tiše zahynul. Přijde nám ale trochu škoda, že si na něj v posledních sériích nevzpomněla žádná z intrikujících stran.

9) Aeron Greyjoy

Pamatujete si kněze Železných, který organizoval královolbu v šesté sezóně? Jmenoval se Aeron Greyjoy a v knihách má znatelně větší úlohu. Vypadalo to, že se jí dočká i v seriálu, když se po útěku Theona a Yary rozhodl zůstat po boku svého bratra Eurona.

Sedmá série nám však z Aerona neukázala jediný mokrý vlas.

10) Anguy

Nejznámějšími členy Bratrstva bez praporců jsou samozřejmě Beric Dondarrion a Thoros z Myru. Planoucí meče ostatně nejspíš nepřehlédnete. Součásti pochybné partičky býval ale i jistý Anguy, fenomenální lukostřelec, který se naposledy ukázal v seriálu někdy ve třetí sezóně.

Na rozdíl od některých výše zmíněných jmen má nicméně Anguyova nepřítomnost hned několik možných uspokojivých vysvětlení. Lučištník mohl prostě padnout, nebo třeba opustil Bratrstvo někdy mezi sériemi, jako to udělal jeho knižní předobraz.

BONUS) Duch

Ano, víme že je Duch de facto stále normálně v seriálu, co zajímavého ale udělal zhruba od doby, kdy Jon vstal z mrtvých?

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *