Marvel: Vše, co zatím víme o kvantové říši, do níž se vrátíme v Avengers: Endgame

19. 2. 2019 14 065×75 světlý/tmavý vzhled

Kvantová říše, do které jsme zatím nejhlouběji nahlédli v loňském snímku Ant-Man a Wasp 74 %, bude ještě hrát ve vesmíru Marvelu velice důležitou roli. Takřka určitě například sehraje významnou roli v nadcházejícím snímku Avengers: Endgame  . Proto si dnes shrneme vše podstatné, co jsme se o ní dozvěděli v uplynulých měsících a letech.

Kvantová říše se ve vesmíru Marvelu poprvé objevila v roce 2015, kdy sehrála podstatnou roli v prvním Ant-Manovi 75 %. Hank Pym nám tehdy vysvětlil, že se v kvantové říši ztratila první Wasp, jeho manželka Janet van Dyne, když se extrémně zmenšila ve snaze zastavit sovětskou nukleární hlavici.

Marvel: Mrkněte na alternativní vzhled Star-Lorda, Red Skulla i ledových obrů

Hlavní hrdina Scott Lang byl také poučen, že jsou v kvantové říši veškeré koncepty prostoru a času irelevantní, což bude v našem článku později ještě docela důležité. V závěru filmu se pak sám zmenšil na subatomární úroveň, aby porazil svého protivníka Yellowjacketa. Na rozdíl od Janet van Dyne se ale dokázal vrátit s použitím zvětšovacího disku.

To samozřejmě probudilo v Hankovi ztracenou naději v přežití jeho manželky a vynálezce se rozhodl vypravit záchrannou misi, což jsme viděli loni v již zmíněném Ant-Manově sequelu. Janet se podařilo předat skrze Scotta Langa informace potřebné ke svému lokalizování a sám Hank Pym následně cestoval do kvantové říše, kde se s milovanou ženou opět shledal.

V potitulkové scéně jsme pak zjistili, že se Scott Lang vydal do kvantové říše znovu, aby tam načerpal energii potřebnou k úplnému vyléčení své bývalé protivnice Ghost. Hank Pym, Janet i jejich dcera Hope ale zemřeli během Thanosova lusknutí, takže se nenašel nikdo, kdo by Scotta vytáhl ven. Přesto se Ant-Man očividně nějak z kvantové říše dostal, protože jsme ho viděli v prvním traileru na Avengers: Endgame.

Kvantová říše nicméně hrála jistou roli třeba i v seriálu Agenti S.H.I.E.L.D. 73 % a v neposlední řadě také v Doctoru Strangovi 76 %. Ten do ní nahlédl během svého prvního setkání s Prastarou, což nebylo ve filmu přímo zmíněno. Potvrdil to sám režisér snímku Scott Derrickson  .

Marvel: 7 herců, kteří odmítli role v univerzu. Tyto tváře mohly patřit oblíbeným hrdinům

A tím se elegantně dostáváme k tomu, co jsme se o kvantové říši dozvěděli od různých tvůrců MCU. Třeba představitel Hanka Pyma Michael Douglas   už loni v říjnu prozradil, že je kvantová říše klíčem k Avengers: Endgame. Jak si to máme vysvětlit?

Velká část fanoušků očekává, že vzhledem k tomu, že je v kvantové říši čas irelevantní, budou se moci hrdinové vydat do minulosti před Thanosovu celovesmírnou genocidu a zvrátit její následky. Tomu nasvědčují starší fotky, kde Avengers s podivnými zařízeními na rukou stojí v kulisách nápadně připomínajících bitvu o New York z původního filmu 83 % Josse Whedona   z roku 2012.

Zapomenout nesmíme ani na bílé obleky, o kterých jsme už na našem webu dvakrát psali. Silně totiž připomínají skafandr Hanka Pyma z Ant-Mana a Wasp. Jeden si oblékl třeba i Iron Man, který právě krom Pymových technologií vlastní všechny technologické vychytávky, které může potřebovat. Svůj vlastní dostal také Hulk.

Pak také víme, že podle herce Toma Hollanda   má mít Benedict Cumberbatch  , představitel Doctora Strange, ve scénáři řadu případů, kdy musí mluvit o kvantové říši. Čaroděj o ní přitom ani neceknul v Infinity War 86 %, takže můžeme oprávněně předpokládat, že se rozpovídá v Endgame. Natáčení obou snímků totiž probíhalo zároveň.

Avengers Endgame: Kdo jsou režiséři Anthony a Joe Russovi a jak se dostali k filmům Marvelu

No a na závěr se sluší zmínit, že se další ochutnávky kvantové říše dost možná dočkáme ještě před Avengery, pokud se dá tedy věřit pár let starému drbu. Vznikají teorie, podle kterých budou v MCU z kvantové říše pocházet schopnosti Captain Marvel, ale to už berte hodně s rezervou.

Sám šéf filmového vesmíru Marvelu Kevin Feige   každopádně vidí v kvantové říši spoustu příležitostí, takže rozhodně nebuďte překvapeni, až na vás někde příště zase vyskočí.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: