Marvel: 5 scén, které předpověděly budoucnost univerza Marvelu

26. 2. 2019 11 189×1102 světlý/tmavý vzhled

Zhruba před dvěma týdny jsme se v jednom článku zaměřili na úpravy, které tvůrci MCU nenápadně udělali ve svých příbězích, aby jim lépe držely pohromadě. Bylo by ale chybou jinak velmi konzistentní a promyšlený vesmír Marvelu jenom kritizovat, takže jsme se dnes rozhodli naopak pochválit ty nejlepší případy propojení jednotlivých filmů.

1) G.O.L.I.A.T.H.

Pokud jste loni zhlédli druhého Ant-Mana 74 %, pamatujete si jistě na postavu Billa Fostera, kterou ztvárnil Laurence Fishburne  . Ta pracovala na takzvaném Projektu G.O.L.I.A.T.H., který využíval technologii Hanka Pyma ke zvětšování namísto ke zmenšování.

Marvel: Mrkněte na alternativní vzhled Star-Lorda, Red Skulla i ledových obrů

Už ve filmu Iron Man 2 73 % se přitom o G.O.L.I.A.T.H. zajímal Tony Stark, který nakázal své tehdejší umělé inteligenci Jarvisovi, aby sehnala všechny dostupné informace. Stalo se tak v prodloužené části scény znovuobjevování nového prvku, která se ale do filmu nakonec nedostala.

Přesto tento moment prostě musíme zařadit. Oba snímky od sebe totiž dělí těžko uvěřitelných osm let.

2) Black Order

Thanos hrál v prvních Strážcích Galaxie 81 % poměrně výraznou roli, takže není divu, že jsme právě v tomto snímku poprvé zaslechli narážku na jeho elitní poskoky z Black Order. Stalo se to během střetnutí Gamory a Nebuly, kdy druhá jmenovaná své nevlastní sestře prozradila, že ji ze všech sourozenců nenáviděla nejméně.

Obě ženy přitom patřily mezi Thanosovy nejnebezpečnější služebníky, podobně jako Ebony Maw, Corvus Glaive, Proxima Midnight a Cull Obsidian (a všichni říkají Šílenému titánovi tati). Lze tedy předpokládat, že měla Nebula na mysli právě čtyři jmenované, kteří se přitom v MCU pořádně ukázali až loni v Infinity War 86 %.

3) Doctor Strange

Pamatujete, jak se Hydra pokoušela ve druhém Captainovi ovládnout nové helicarriery S.H.I.E.L.D.u a s pomocí jejich pokročilých zbraní eliminovat všechny, které považovala za hrozbu? Vedle Tonyho Starka či Bruce Bannera byla na jejím radaru i další povědomá jména.

Marvel: 7 herců, kteří odmítli role v univerzu. Tyto tváře mohly patřit oblíbeným hrdinům

Kupříkladu Stephen Strange, jehož sólový film 76 % byl v té době ještě dva roky daleko. Přitom to není jediný případ, kdy Marvel naznačil, že Strange někde v jeho vesmíru existuje. Už v prvním Thorovi 74 % se třeba mihlo Agamottovo oko, tehdy ještě v odlišném designu.

New York, kde se nachází jedno ze sídel čarodějů, byl také označen jako místo zájmu na mapě S.H.I.E.L.D.u ve druhém Iron Manovi. Ostatně podobně jako třeba Wakanda, která se poprvé dostala do centra pozornosti až v roce 2016 ve filmu

4) Občanská válka

Hned v prvním Iron Manovi 82 % Tony Stark zmiňuje, že nikdy nedostal šanci rozloučit se se svým otcem. K tomu se později vrací Občanská válka 78 % scénou, v níž Iron Man své poslední setkání s rodiči zrekonstruuje. Stark v ní nechá svou mladší verzi prožít alternativní, lepší verzi posledních okamžiků s otcem a matkou.

V Občanské válce je také odhaleno to, že o Buckyho vraždě manželů Starkových věděl už nějakou dobu Steve Rogers alias Captain America. Když jej přitom Tony v Avengers: Age of Ultron 73 % varoval, že nevěří lidem bez temné stránky, Steve naznačil, že tu jeho Stark možná jen zatím nepostřehl.

5) Devět světů

Surtur, který zničil Helu a s ní i celý Asgard, pochází z ohnivého světa Muspelheimu. Jeho existence byla přitom poprvé naznačena už v prvním Captainovi, kde se poprvé objevil strom Yggdrasil, který všech devět světů propojuje. Osm z nich jsme následně v MCU navštívili.

Marvel: Vše, co zatím víme o kvantové říši, do níž se vrátíme v Avengers: Endgame

V Thorovi 2 72 % jsme se podívali na Svartalfheim či Vanaheim a všech devět světů jsme zahlédli na obloze nad Londýnem. Thor 3 3 % nám pak ukázal zase scény z Niflheimu a již zmíněného Muspelheimu, zatímco v Infinity War jsme se podívali na Nidaveliir. Zbývá nám už jen Alfheim, kde mají údajně žít světlí elfové.

První Thor také zmínil další světy pod vládou Asgardu, jako je například Ria – z ní pocházejí kronanové, kamenovité bytosti, mezi které patří kupříkladu Korg. Ria se o několik let později krátce objevila i ve druhých Strážcích Galaxie 80 %, když její atmosférou krátce proskočil mýval Rocket ve své lodi.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: