Výsledky Oscarů: Nejlepším filmem je Zelená kniha, úspěch slaví Roma i Bohemian Rhapsody

25. 2. 2019 2 650×62 světlý/tmavý vzhled

Filmem roku je podle americké Akademie Zelená kniha 86 %, která se v USA promítala již v listopadu, ale čeští a slovenští diváci si na ni budou muset počkat až do 7. března. Snímek bodoval hned ve třech kategoriích, včetně herce ve vedlejší roli (Mahershala Ali  ). Úspěšné loňské životopisné drama Bohemian Rhapsody 90 % pak získalo ceny za střih, střih zvuku a mix zvuku, zatímco nejlepším hercem se stal Rami Malek   v roli Freddieho Mercuryho.

Sošku za nejlepší režii si odnesl Alfonso Cuarón   za svůj snímek Roma 80 %, který získal i ocenění za nejlepší kameru a za nejlepší zahraniční film. Dařilo se také Black Pantherovi 68 %, který si odnesl ceny za kostýmy, výpravu a hudbu. Oscara za nejlepší vizuální efekty mu nicméně vyfoukl První člověk 78 %, snímek o slavném astronautovi Neilovi Armstrongovi.

Bohemian Rhapsody: Vysvětlíme, co film změnil na skutečných událostech okolo Queenů

Nejlepší herečkou v hlavní roli je Olivia Colman   za Favoritku 73 %, kategorii krátkého filmu pak ovládl film Bao 70 %, který jste mohli zhlédnout v kinech před loňskými Úžasňákovými 79 %. Soška za nejlepší animovaný snímek pak putovala ke tvůrcům hitu Spider-Man: Paralelní světy 88 %.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: