Praha jako první oslaví 20. výročí Matrixu projekcí filmu s orchestrem

27. 2. 2019 2 337×77 světlý/tmavý vzhled

Unikátní koncertní projekt „Matrix Live – film in concert“ bude mít 11. března 2019 českou premiéru. V Kongresovém centru Praha povede sbor a orchestr autor soundtracku, americký skladatel Don Davis  . Akce je oficiální součástí oslav 20. výročí tohoto kultovního scifi.

„Do Prahy se moc těším. Je to krásné město a mám rád české pivo,“ řekl skladatel Don Davis, který v minulosti spolupracoval s bratry (dnes sestrami) Wachowskými hned několikrát.

Matrix: Jak vznikl, v čem se inspiruje Biblí a proč je tak zelený

Při koncertu Matrix Live se sejde na jednom pódiu přes 130 hudebníků z orchestru Praga Sinfonietta a Vysokoškolského uměleckého souboru Univerzity Karlovy. Sólistou bude člen světoznámého chlapeckého sboru Boni pueri. „V Evropě to bude vůbec poprvé, co film Matrix 90 % doprovodí kromě orchestru také sbor. Pro nás je to výzva,“ dodal za organizátory Nikola Bojčev, umělecký ředitel festivalu Film Music Prague, která akci zaštítil.

Soundtrack filmu Matrix patří mezi revoluční a na živé provedení extrémně náročná díla. Za pozornost stojí velkolepé obsazení. Diváci uvidí celou řadu netradičních hudebních nástrojů, zejména dechových a bicích. Film samotný získal po svém uvedení do kin čtyři Oscary.

„Jsme velmi rádi, že jsme právě pro Matrix získali skvělé hudebníky z Praga Sinfonietty, která s obrovským úspěchem vystoupila při dvou vyprodaných koncertech Two Steps From Hell v Praze. Vysokoškolský umělecký soubor Univerzity Karlovy zase pravidelně účinkuje při projekcích trilogie Pán prstenů v Evropě,“ doplnil Nikola Bojčev.

Koncert Matrix Live se uskuteční 11. března v koprodukci s německou společností European FilmPhilharmonic Institute a studia Warner Bros. Poslední vstupenky jsou k dostání na webu www.matrixlive.cz.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: