Thorův portál nebo děravý měsíc. 10 dalších filmových detailů, kterých jste si asi nevšimli

1. 3. 2019 7 101×58 světlý/tmavý vzhled

Zase jednou přišel čas na naši nepravidelnou desítku úžasných filmových detailů. Pokud nemáte opravdu bystré oči, zaručeně jste si přinejmenším několika z nich nevšimli. Přinejmenším tedy nám se to stalo, a to jsme mnohé z uvedených filmů zhlédli několikrát.

1) Norrington a Jackův kompas

Jak asi víte, Jackův kompas vede svého nositele vždy k tomu, co chce na světě nejvíc. Když si s předmětem pohrává v prvním díle Pirátů z Karibiku 84 % komodor Norrington a sarkasticky podotýká, že kompas ani neukazuje sever, míří střelka celou dobu na Sparrowa.

Zaručeně jste nepostřehli všechny. Dalších 10 úžasných detailů v populárních filmech

Jen kousek od komodora přitom stojí jeho vyvolená Elizabeth Swann. To naznačuje, že si Norrington asi přeci jen víc hledí své kariéry, než nějakých partnerských vztahů.

2) Asterix a římské číslice

Přestože galská vesnice ve filmu 12 úkolů pro Asterixe 88 % stále ještě úspěšně odolává římským dobyvatelům, podlehla už v některých ohledech římské kultuře. Když Asterix vysvětluje Obelixovi, že jsou teprve ve čtvrtém patře a nikoli v šestém, složí tři prsty do římské číslice IV.

3) Následky Thorovy teleportace

Když Thor v závěru snímku Avengers: Age of Ultron 73 % opustil Zemi skrze Bifrost, zanechal po sobě jako obvykle v trávě vypálený spletitý symbol.

Ten už v době, kdy se odehrává film Ant-Man 75 %, docela zarostl. Pokud ale trochu napnete zrak, vedle přistávací plochy pro quinjety ho pořád ještě zahlédnete.

4) Bezpečnostní pes

Kyle Reese si i na útěku před vraždícím robotem ve filmu Terminátor 87 % našel chvilku, aby se nechal očichat náhodným psem. Pravděpodobně šlo o hluboce zakořeněný zvyk z budoucnosti, kdy dokáží tato zvířata rozpoznat stroje Skynetu, které se vydávají za lidské bojovníky.

Kniha versus film: 5 autorů, kteří nesnášeli adaptace svých děl a 5 autorů, kteří byli nadšení

5) Děravý měsíc

Ramona ve snímku Scott Pilgrim proti zbytku světa 71 % zmíní, že pro ni jeden z jejích bývalých partnerů udělal díru do měsíce. Ten jde ve filmu v několika záběrech vidět a pokud se na něj zaměříte, atypického otvoru si jistě všimnete. Třeba během scény, kdy postava Chrise Evanse   sjíždí po zábradlí.

6) Účes Rose

Rose Tico je údržbářka Odboje, takže si na poslední módu příliš nepotrpí. Všimli jste si, že její účes drží pohromadě díky spleteným kabelům?

7) Paralelní svět

Univerzum, v němž žije Miles Morales z nového animovaného Spider-Mana 88 %, se v mnoha ohledech liší od toho našeho. Například v něm zjevně existuje měsíc Decembruary, který názvem připomíná spojení prosince (December) a února (February).

Válka filmařů s televizí: Vysvětlíme, proč mají režiséři raději černé pruhy v obraze

8) Nová vlajka

Nepředpokládáme, že zpaměti víte, kolik řad bílých pěticípých hvězd se nachází na vlajce Spojených států. Je jich devět, tedy o tři více, než napočítáte na vlajce použité v superhrdinském snímku Watchmen 79 %. Zato jsou ale řady o poznání hustší, takže se do nich vejde hned 51 hvězd. To proto, že v alternativní časové linii připojili Watchmen k USA Vietnam jako jednapadesátý stát.

9) Scarovy drápy

Zatímco ostatní lvi a lvice tasí drápy zpravidla pouze v akčních scénách, Scar přinejmenším ty na svých předních nohách neschovává nikdy. Záporák Lvího krále 86 % holt dbá o svou padouškou image.

10) Netopýří soundtrack

Jednotlivé skladby soundtracku k prvnímu dílu 86 % Nolanovy   trilogie o Temném rytíři se jmenovaly podle biologických rodů netopýrů. A aby toho nebylo málo, první písmena skladeb 4-9 dala dohromady akrostich BATMAN.

Další skvělé filmové detaily naleznete na r/MovieDetails.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 141200

Spider-Man je oficiálně zpět v MCU, třetí film vznikne ve spolupráci Sony a Marvelu

27. 9. Daniel 51043

Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

29. 4. Aleš 2859

Zemřel herec Peter Mayhew, představitel Chewbaccy ze Star Wars

3. 5. Aleš 1822

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 18753

Šílený Max: Režisér George Miller pracoval na jednotce intenzivní péče, aby zaplatil svůj film

30. 3. Aleš 34

Logan: 7 zajímavostí o posledním Wolverinově filmu. Mohli jsme zahlédnout mrtvé X-Men

29. 3. Aleš 57

Watchmen: Režisér Zack Snyder si ve svém superhrdinském snímku zahrál malou roli

26. 3. Aleš 21

Život Briana: S nahatým hercem byly problémy, tvůrci použili kulisy ze seriálu o Ježíšovi

25. 3. Aleš 13

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 6348

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

25. 9. Aleš 10607

10 filmových sérií, které skončily hned u jedničky. Vysvětlíme vám, kde se stala chyba

2. 10. Aleš 19371

To nejzajímavější z tohoto týdne: