Captain Marvel: Zahraniční recenze jsou tady, vesměs převažuje spokojenost

5. 3. 2019 5 430×67 světlý/tmavý vzhled

Na internetu se začínají objevovat recenze první letošní marvelovky Captain Marvel  . Zatím to ale vypadá, že se loňské nadšení kritiků z Black Panthera 68 % opakovat nebude. Hodnocení jsou sice stále poměrně příznivá, nijak ale nevybočují ze solidního průměru superhrdinského vesmíru.

I když Screen Rant píše o silném pokračování superhrdinské ságy a CBR píše rovnou o jednom z nejlepších Marvel filmů, ale i pozitivní recenze často opakují, že jsme se vlastně nedočkali ničeho kdovíjak nového a svěžího. The Wrap chválí feministické a antiimperialistické motivy, ale třeba Mashable si stěžuje recyklování příběhových zvratů, které už jsme viděli jinde.

Marvel: Vše, co zatím víme o kvantové říši, do níž se vrátíme v Avengers: Endgame

A ozvaly se ještě kritičtější reakce. IndieWire hlásí frustrující zklamání, neboť snímek prý není tak specifický a revoluční, jako již zmíněný Black Panther. Na Rotten Tomatoes najdeme v této chvíli 35 recenzí, z nichž je 5 takzvaně „zkažených“, tedy negativních. Procenty i průměrným skóre se Captain Marvel zjevně blíží daleko spíš Ant-Manovi a Wasp, než Black Pantherovi.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: