Ledový dech z populární série Cizinka vrhne na hrdiny stín americké občanské války

7. 3. 2019 5 401×67 světlý/tmavý vzhled

Pokud vás zaujal seriál Cizinka 79 % a začetli jste se i do stejnojmenné série Diany Gabaldon, neměla by vám uniknout informace, že se k českému vydání připravuje již šestý díl. Nese podtitul Ledový dech a zavede nás do dramatických časů těsně před propuknutím americké revoluce. A Jamie Fraser díky své časem cestující ženě pochopitelně dobře ví, jak občanská válka dopadne.

Ani Claire ale nemůže předvídat všechno, co její nejbližší v divoké době čeká. Krajem táhnou divoké bandy, které plení, pálí a ničí. Jamie se snaží udržet Brity spokojené. Zároveň se s nimi ale nesmí příliš zaplést, jinak nadcházející dějinný zlom ohrozí jeho milované. A pak je tu novinový článek z blížícího se ledna 1776, který informuje o smrti celé rodiny.

Shrek, Čelisti i Rambo. Filmy, o kterých možná nevíte, že vznikly podle knih

Přestože Ledový dech vychází již jako šestá kniha v sérii, sáhnout po něm mohou i ti, kterým předchozí díly unikly. Sama autorka Diana Gabaldon tvrdí, že každý z jejích příběhů dovede stát na vlastních nohách. Nový příběh tak potěší nejen oddané fanoušky těch předchozích, ale dost možná i ty, kteří na Cizinku zatím jen koukali, nebo s ní dokonce dosud vůbec neměli tu čest.

Kniha v době svého vydání v originále ovládla žebříček bestsellerů slavného deníku The New York Times a získala americkou literární cenu Quill Award.

Ledový dech se vám do rukou může dostat už koncem dubna, předpokládá se datum vydání 29. 4.. Už nyní si nicméně můžete nadcházející šestou Cizinku předobjednat v e-shopu Knihy Dobrovský, kde na nejnovější pokračování láká i knižní trailer.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: