Auta na hřbitově, gelové příšerky a VALL-I. 7 nepoužitých concept artů Pixaru

Datum vydání 12. 3. 2019Shlédnutí 4 385×Sdílení článku57Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Před nějakým časem jsme vám ukázali nikdy nevyužité concept arty, vytvořené pro animované filmy studia DreamWorks. Dnes se pro změnu mrkneme na ty, které se nakonec nedostaly do filmů Pixaru. Věděli jste třeba, že se v Odvážné Vaianě 80 % mohlo objevit podmořské město?

1) Podmořské město

Fascinující svět tichomořských ostrovů jsme v Odvážné Vaianě prozkoumali docela do hloubky, a to i doslova. Podívali jsme se například do sluje, v níž své poklady schraňuje velký krab Tamatoa. Město skryté hluboko pod modrými vlnami se ale nakonec do snímku nedostalo.

Bambi vs Godzilla: Ukážeme 7 nejbizarnějších crossoverů všech dob

2) Hřbitov aut

Podobně chyběl v Autech 82 % hřbitov (či snad vrakoviště), kde deformovanými vraky prorůstají kořeny stromů. Z concept artu víme, že se tam měl podívat Blesk McQueen, nemáme ale ponětí, za jakým účelem. Povšimněte si, že kořeny drží mrtvá auta ve vzduchu a popravdě trochu připomínají nohy či chapadla. Že by tvůrci původně plánovali zahrnout do filmu nějakou zombie noční můru?

3) Zásvětí

Ve filmu Coco 87 % nahlédneme do říše mrtvých, inspirované mexickým folklórem. Právě tam mohla stát i vysoká věž, která symbolicky znázorňuje plynutí času a střídání jednotlivých kultur v oblasti. Úplně naspodu stojí stupňovité pyramidy původních obyvatel, nad nimi evropskou architekturou inspirované budovy novověku a vrchní patra se už docela podobají současné zástavbě.

4) Alternativní Woody

Kovboj Woody, jeden z hlavních hrdinů série Příběh hraček 85 %, mohl vypadat úplně jinak. Na concept artech například nosí místo prázdného pouzdra hned dva revolvery a chodí s doširoka roztaženýma nohama, pravděpodobně v důsledku dlouhé doby strávené v koňském sedle.

Interstellar: Jak realistický je vlastně slavný sci-fi snímek Christophera Nolana?

5) Jak vznikal VALL-I

Malý robot VALL-I 85 %, který po útěku lidstva z odpadky zamořené Země uklízí všechno to smetí, mohl vypadat v některých verzích snad ještě roztomileji. Na některých concept artech také vůbec nepřipomíná krychli jako ve výsledném snímku.

6) Sullivan s chapadly

Protagnonistu snímku Příšerky s.r.o. 85 % si bez růžků a modré, fialově puntíkované srsti asi jen těžko dovedete představit. Sullivan však mohl mít hned několik očí navíc a na jednom concept artu najdeme také chapadla, která mu měla sloužit místo nohou.

7) Gelovití mimozemšťané

A když už jsme zmínili snímek VALL-I, věděli jste, že v něm měli původně jako padouši vystupovat gelovití mimozemšťané? Teprve na konci snímku měl divák zjistit, že jde ve skutečnosti o zbytky degenerovaného lidstva, které se dlouhou nečinností tak nějak… rozteklo.

Digitální ovce i exkrement. 7 případů, kdy se počítačové efekty ukázaly na nečekaných místech

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *