Co nás čeká po Avengers? Snímky z univerza MCU, které uvidíme v budoucnu

14. 3. 2019 15 942×155 světlý/tmavý vzhled

Marvel je zatím docela tajnůstkářský ohledně dalších filmů ze svého superhrdinského univerza, několik jich už nicméně oficiálně potvrdil. Dnes si proto přehledně na jednom místě shrneme, co o nadcházejících MCU snímcích vlastně víme a kdy se jich dočkáme.

1) Spider-Man: Daleko od domova

Ještě letos nás čeká druhý Spider-Man  , který se bude odehrávat mimo jiné i v Česku. Pavoučí hrdina se v něm během školního výletu střetne s elementály a dočkáme se i komiksového padoucha Mysteria, kterého si zahraje Jake Gylenhaal  .

Marvel: 7 herců, kteří odmítli role v univerzu. Tyto tváře mohly patřit oblíbeným hrdinům

Viděli jsme už spoustu fotek a samozřejmě i první trailer, v němž hraje důležitou roli třeba Nick Fury. Těšit se můžeme taky na prohloubení vztahu mezi Peterem Parkerem a Michelle či na návrat Neda Leedse.

Nový Spider-Man dorazí do našich kin 4. července a jakmile bude venku, měli bychom se podle šéfa Marvelu Kevina Feigeho   konečně dočkat oznámení dalších snímků, které uvidíme v rámci takzvané Fáze 4. Do té doby si musíme vystačit se zbývajícími položkami tohoto seznamu.

2) Black Widow

O sólovce pro zakládající členku Avengers se mluví už roky. V poslední době se ale zdá, že se snad konečně dočkáme. Původní verzi scénáře napsal Jac Schaeffer  , ale zhruba před měsícem jsme se dozvěděli, že ji ještě přepíše Ned Benson  . Režírovat má Australanka Cate Shortland  .

Black Widow   by se údajně měla odehrávat ještě před událostmi prvních Avengers, ale o ději toho zatím obecně mnoho nevíme. Loni se sice spekulovalo, že by mohl film dorazit ještě v roce 2020, jed bychom na to ale opravdu v tuto chvíli nevzali.

Nesmíme každopádně zapomínat, že Black Widow sdílí svou minulost s dalšími populárními postavami MCU, takže nelze vyloučit případnou roli Winter Soldiera, Hawkeye, Phila Coulsona či Nicka Furyho ve filmu.

3) Black Panther 2

O pokračování mimořádně úspěšné loňské panteří sólovky se začalo mluvit prakticky okamžitě po premiéře. Sám Kevin Feige se přitom vůbec netajil s tím, že pokračování rozhodně plánuje. T'Challa se tudíž rozhodně vrátí. Otázkou zůstává, kdy přesně.

Server Digital Spy spekuluje, že Marvel vydá v jednom ze zveřejněných dat, která si předběžně obsadil. Nejpravděpodobněji se prý v současné době jeví, že se premiéry dočkáme začátkem listopadu 2020 či až v únoru 2021. Druhé datum zní přitom o něco pravděpodobněji, v únoru totiž vyšel i původní Black Panther 68 %.

Marvel: Vše, co zatím víme o kvantové říši, do níž se vrátíme v Avengers: Endgame

Dvojku by měl opět režírovat Ryan Coogler  , který také opět napíše scénář. Pochopitelně se dočkáme návratu postav z jedničky, a to včetně těch, které se na konci Infinity War 86 % rozpadly na prach.

4) Doctor Strange 2

Z mrtvých vstane také čaroděj Doctor Strange. I on se totiž dočká sequelu ke své sólovce, což potvrdil Kevin Feige až loni. O snímku toho zatím moc nevíme. V prosinci ale vyšlo najevo, že ho bude opět točit režisér jedničky Scott Derrickson  . Zdroje Hollywood Reporteru pak tvrdily, že se na letošek plánují práce na scénáři a v roce 2020 se začne natáčet.

Datum premiéry v květnu 2021 je každopádně zatím nepotvrzené a klidně se může stát, že si počkáme třeba až na listopad. Sázka na podzimní premiéru se totiž Marvelu minule vyplatila a mezi výše zmíněnými zamluvenými daty najdeme i jedno korespondující.

Ohledně příběhu zatím nevíme vlastně nic, vůbec bychom se ale nedivili, kdyby byl tentokrát Strangovi trnem v oku jeho bývalý kamarád Mordo.

5) Strážci Galaxie 3

Třetí Strážci   měli podle slibu režiséra prvních dvou dílů Jamese Gunna   dorazit v roce 2020. Asi ale víte, co se stalo. Disney populárního tvůrce vyhodil a snímek byl vzápětí odložen. Kevin Feige nicméně potvrdil, že se ho přece jenom dočkáme – kdy, to ale nemáme ponětí. Uklidnil také fanoušky, že tvůrci plánují využít Gunnův scénář.

Marvel: 5 scén, které předpověděly budoucnost univerza Marvelu

Představitel Kraglina (a bratr Jamese Gunna) Sean Gunn   každopádně předpokládá, že se potíže s odloženým snímkem postupem času vyřeší, jak uvedl začátkem tohoto měsíce. Mnozí fanoušci donedávna doufali, že by se režie mohl ujmout Taika Waititi  , tvůrce snímku Thor: Ragnarok 81 %, což se ale nestane.

Ten zbytek

Čekají nás ještě Eternals  , o kterých zatím ale prakticky nic nevíme. To samé platí i o snímku Shang-Chi  , který nedávno našel svého scénáristu Dava Callahama  .

To je z oficiálně oznámených snímků všechno. Bezpochyby se však dočkáme mnoha dalších, které Marvel odhalí v průběhu letošního roku. Takřka s jistotou nás také nečeká konec Avengers. Naznačil to sám ředitel Disneyho Bob Iger.

Pomalu vyhlížet pak můžete začít nejspíš i Captain Marvel. Postava má totiž podle Kevina Feigeho hrát ve Fázi 4 ústřední roli a existují prý i nějaké úžasné nápady na sequel. MCU se jednoduše ještě ani zdaleka nechystá stříbrná plátna opouštět.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: