Hra o trůny: Všechno důležité, co už víme o závěrečné osmé sezóně

19. 3. 2019 5 245×76 světlý/tmavý vzhled

příští měsíc vtrhne na televizní obrazovky jedna z nejočekávanějších finálních sezón v televizní historii. Docela tajnůstkaří, ale přece jenom jsme toho o ní v uplynulých měsících docela dost zjistili. Pokud se ale raději necháte překvapit, předem varujeme před zásadními spoilery.

Délky epizod

Jak asi víte, v dubnu se dočkáme posledních šesti epizod. Bude jich tedy ještě o jednu méně, než v předcházející sedmé sérii. Herec Liam Cunningham  , který ztvárňuje sera Davose, ale už v říjnu prozradil, že budou jednotlivé díly pravděpodobně delší. A nespletl se. Nyní už totiž délky epizod známe a druhá půlka řady hodně přetahuje přes zhruba hodinový standard seriálu.

  • Epizoda 1: 54 minutes
  • Epizoda 2: 58 minut
  • Epizoda 3: 1 hodina 22 minut
  • Epizoda 4: 1 hodina 18 minut
  • Epizoda 5: 1 hodina 20 minut
  • Epizoda 6: 1 hodina 20 minut

Kdo za nimi stojí

První dvě epizody napsali scénáristé Dave Hill   a Bryan Cogman  , zatímco za zbylými stojí sami showrunneři D. B. Weiss   a David Benioff  . Ti také mají režírovat závěrečný šestý díl. O epizody 1, 2 a 4 se podle všeho postaral veterán David Nutter  , který natočil celou řadu starších dílů, včetně třeba slavných Dešťů Kastameru.

Hra o trůny: 7 drobných náznaků, jimiž seriál prozrazoval co přijde

Díly 3 a 5 pak natočil další ostřílený režisér Miguel Sapochnik  , který proslul zejména akčními epizodami jako Tvrdodomov či Bitva bastardů. V obou jeho dílech bychom tudíž čekali velké konflikty – na základě informací vypsaných níže bychom tipovali boj o Zimohrad ve třetí epizodě a obléhání Králova přístaviště v páté.

Co prozradili herci

Herečka Maisie Williams  , která ve Hře o trůny ztvárnila mladou vražedkyni Aryu Stark, se prý během natáčení setkala s výzvou, která jí přišla až nemožná. Představitel Jona Sněha Kit Harrington   zase prý dvakrát plakal, když se dozvěděl, jak to dopadne s jeho postavou.

Lena Headey   slibuje, že bude osmá řada větší a lepší, než ty předchozí, již zmíněný Cunningham slíbil velká překvapení a fantastický závěr. Jason Momoa  , který hrál dříve ve Hře o trůny 92 % khala Droga a navštívil plac během natáčení poslední řady, měl podobnou reakci. Máme čekat to nejúžasnější, co se kdy vysílalo v televizi a nová série prý spoustu lidí totálně odrovná.

Začne se příjezdem Daenerys

Začátek první epizody bude záměrně tak trochu kopírovat pilotní díl celého seriálu. Tehdy přijel na Zimohrad král Robert Baratheon – v osmé řadě už to bude pochopitelně královna Daenerys. A Sansa zprvu nebude tak docela nadšená, že Jon ohnul před dračí vládkyní koleno, jak už naznačilo oněch pár sekund z osmé řady, které HBO zveřejnila jako první.

Zimohrad bude hořet

Na obranu proti spoilerům sice byly prý natočeny i falešné scény, nikdo ale moc nepochybuje, že se největší bitva celé Hry o trůny odehraje na Zimohradu, patrně ve třetí a nejdelší epizodě nové řady. Noha nemrtvého koně očividně lákala na velkolepé střetnutí i v nedávno zveřejněném traileru.

Hra o trůny: Ukážeme 7 skvělých scén, které se do seriálu nakonec nedostaly

Záběry hořícího sídla rodu Starků unikly už loni a před časem jsme zjistili, že prý natáčení zabralo 55 nocí. Média pak začala psát, že bude akce tudíž zhruba dvakrát větší, než bitva bastardů v šesté sezóně. To však prý není tak docela přesné – další týdny se pak údajně natáčelo ještě v interiérech a představitel Tyriona Peter Dinklage   se nechal slyšet, že vedle Zimohradu vypadá zmíněné střetnutí jako zábavní park.

Představí se Harry Strickland

Přestože se příběh ledu a ohně už takřka završuje, dočkáme se i několika nových postav. Tou nejdůležitější bude bezesporu Harry Strickland, jehož jsme zahlédli i v první ukázce. Strickland povede Zlaté společenství, jehož služby poptává královna Cersei. Ztvární ho herec Marc Rissmann  .

Nových vedlejších postav se má objevit ještě několik, vesměs o nich však nic moc nevíme.

Hra o trůny: 10 postav, které se ze seriálu nenápadně vytratily

Výjimkou může být Sarra, o které se fanoušci domnívají, že je totožná s knižní postavou Sarry Frey. Tu by si měla zahrát irská herečka Danielle Galligan.

Obrana Králova přístaviště neobstojí

Druhé rozhodující střetnutí války o osud Západozemí se podle všeho odehraje v Králově přístavišti, jehož obrana podle všeho padne. Na veřejnost totiž unikly fotky zborceného oblouku brány, který pravděpodobně nevydrží útoky obléhatelů.

Melisandra a Varys zemřou

Kněžka Melisandra odhalila předloni Pavoukovi, že je jim oběma souzeno v Západozemí zemřít. Přestože jí zatím ani zdaleka nevyšla všechna proroctví, zrovna v tomto případě bychom jejím slovům spíše věřili. Varys se s největší pravděpodobností úplného konce seriálu nedočká.

Cleganebowl

Stejně tak nás skoro určitě čeká fanoušky léta vyhlížený Cleganebowl, neboli souboj bratří Cleganových. Starší Hora kdysi zohavil Ohařův obličej a ten mu to nikdy nezapomněl. Oba válečníci se znovu setkali předloni a Sandor využil příležitosti Gregorovi pohrozit.

Nahá Cersei?

Rebecca Van Cleave, která propůjčila své tělo královně Cersei během natáčení nahého pochodu Královým přístavištěm, si údajně zopakovala v seriálu svou roli. To by mohlo znamenat, že nás čeká ještě přinejmenším jedna scéna, v níž se Cersei objeví bez šatů. Fanoušci mohou začít čile spekulovat.

Nová hrozba pro Sansu

Sansu Stark prý letos čeká nová hrozba, se kterou se bude muset vůbec poprvé vypořádat zcela bez pomoci svého dvojakého mentora Malíčka. Tentokrát ale půjde prý o jiný typ souboje, než ten manipulátorský a politický.

Překvapivý konec?

Z článku Entertainment Weekly vyplývá, že se jeho autor účastnil natáčení poslední epizody a viděl tam i herce, které by tam vůbec nečekal. Zároveň se na fotkách objevil stan, který až podezřele připomíná příbytky Dothraků. Opravdu se jel Jason Momoa na natáčení jen podívat, nebo se v závěru Hry o trůny ještě ukáže třeba i takový khal Drogo?

Vzhledem k tomu, jak usilovně se snaží tvůrci utajit scénáře, bychom se ani trošku nedivili podobně velkému překvapení.

Kdy se těšit?

Hra o trůny se vrátí na obrazovky 14. dubna 2019.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

Bitva o Zimohrad je tady. Hra o trůny konečně zveřejnila první trailer k finální řadě

5. 3. Aleš 559

Naše brány ničí odvážní muži. Pojďme je pozabíjet! 10 nejlepších proslovů před bitvou

1. 10. Aleš 47308

10 filmových smrtí Seana Beana. Jak nejkrutěji zahynul chodící spoiler?

4. 10. Aleš 29268

Tohle není ve scénáři! 10 nejúžasnějších spontánních momentů ve filmu.

20. 11. Aleš 1244

Hra o trůny: Už tři čtvrtě milionu fanoušků požaduje přetočení osmé série

17. 5. Aleš 1213

Pán prstenů: Studio Warner Bros. chystá animovaný film o válce v Rohanu

30. 6. Aleš 96

Strážci Galaxie: Rivalita Thora a Star-Lorda bude pokračovat. Mrkněte, jak vzniká Nebula

29. 6. Aleš 164

Matrix: Laurence Fishburne prozradil, co si schoval z natáčení. Proč nebude ve 4. díle, netuší

28. 6. Aleš 45

Shang-Chi má nový trailer. Vrací se v něm padouch z Neuvěřitelného Hulka

25. 6. Aleš 116

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 11197

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 19736

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 16367

To nejzajímavější z tohoto týdne: